Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy tesciowa ma prawo wywalic mnie z mieszkania jestem w ciazy i zameldowana

Polecane posty

Gość gość

Mam 22 lata. Wsprowadziłam się do niej - z nią mieszka mój facet, ale teraaz jest w więziueniu, dostał 5 lat - w październiku. 2 pokoje, ona w jednym prz3echodnim, ja w drugim z 5 latkiem i w 5mc. Zameldował mnie tam przed wiezieniem mój facet. Czy ona ma prawo mnie wyrzucic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Skoro facet cie zameldował to musi być właścicielem mieszkania. Dlaczego teściowa miałaby moc cie wyrzucić nie ze swojego mieszkania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Mam 22 lata. Wsprowadziłam się do niej - z nią mieszka mój facet, ale teraaz jest w więziueniu, dostał 5 lat - w październiku. 2 pokoje, ona w jednym prz3echodnim, ja w drugim z 5 latkiem i w 5mc. Zameldował mnie tam przed wiezieniem mój facet. Czy ona ma prawo mnie wyrzucic? 

Jak jesteś zameldowana to nie może i nawet nie musisz być w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość gość napisał:

[...] Czy ona ma prawo mnie wyrzucic?  

Jeśli jest właścicielką mieszkania może usunąć niechcianego lokatora nawet, gdy ten jest zameldowany, na drodze sądowej, według regulacji kodeksu cywilnego. Może też dokonać prawnej eksmisji Was obojga z pozycji rodzica, zależnie od sytuacji.  Ostatecznie, może starać się uprzykrzyć Tobie życie, byś sama zechciała się wyprowadzić... Szczerze mówiąc, dla spokoju Twojego, jak i dzieci, najlepiej byłoby zabezpieczyć sobie perspektywy i zacząć rozglądać się za innym lokum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Nenesh napisał:

Jeśli jest właścicielką mieszkania może usunąć niechcianego lokatora nawet, gdy ten jest zameldowany, na drodze sądowej, według regulacji kodeksu cywilnego. Może też dokonać prawnej eksmisji Was obojga z pozycji rodzica, zależnie od sytuacji.  Ostatecznie, może starać się uprzykrzyć Tobie życie, byś sama zechciała się wyprowadzić... Szczerze mówiąc, dla spokoju Twojego, jak i dzieci, najlepiej byłoby zabezpieczyć sobie perspektywy i zacząć rozglądać się za innym lokum.

Skoro facet ja zameldował to musi być właścicielem lokalu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O matko!

Może jeżeli udowodni że przez bodajże 6 miesięcy nie dokładała się do rachunków. Autorko, robiłaś przelewy z tytułem np na prąd? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie, nie robiłam przelewów bo nie pracuje bo jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda

Jakie przelewy?

Teściowa ma płacić za w wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Sama prawda napisał:

Jakie przelewy?

Teściowa ma płacić za w wszystko!

Ale to jej mieszkanie jest nie moje, jak b było moje to bym mogła zapłacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:
23 minuty temu, Gość O matko! napisał:

Może jeżeli udowodni że przez bodajże 6 miesięcy nie dokładała się do rachunków. Autorko, robiłaś przelewy z tytułem np na prąd? 

 

Nieprawda. Jeśli jest zameldowania i tam przebywa to tylko eksmksja wydana przez sąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Ale to jej mieszkanie jest nie moje, jak b było moje to bym mogła zapłacić. 

Osoby pełnoletnie zamieszkujące pod jednym dachem mają w obowiązku dokładać się do rachunków oraz dzielić obowiązki domowe. Jeśli jesteś na zwolnieniu lekarskim, jesteś po części usprawiedliwiona, co nie zwalnia jednak z odpowiedzialności i teściowa mogłaby oczekiwać i w przyszłości dążyć do zwrotu połowy poniesionych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Sama prawda napisał:

Jakie przelewy?

Teściowa ma płacić za w wszystko!

No pewnie! I na paluszkach przynosić na srebrnej tacy posiłki.  Dobrze by było, gdyby  teściowa sobie zalazła dodatkową pracę wieczorami bo wydatków będzie więcej no i autorka potrzebuje więcej swobody i spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda
9 minut temu, Gość gość napisał:

Ale to jej mieszkanie jest nie moje, jak b było moje to bym mogła zapłacić

HA HA HA HA HA HA HA HA!!!

Tak się trzeba w życiu ustawiać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda

Teraz już wiecie dlaczego ludzie wynajmują mieszkania i nie płacą?

Bo to nie są ICH mieszkania!

HA HA HA HA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Znam historie, gdzie przy wsparciu policji matka wyrzuciła syna mimo meldunku, ale to było latem nie wiem jak teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość ... napisał:

Znam historie, gdzie przy wsparciu policji matka wyrzuciła syna mimo meldunku, ale to było latem nie wiem jak teraz. 

Na jakiej podstawie? Może miał nakaz eksmisji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przecież to PROWO ludzie co z wami! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
47 minut temu, Gość Gość napisał:

Przecież to PROWO ludzie co z wami! 

I to szyte grubymi nicmi.😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość ... napisał:

Znam historie, gdzie przy wsparciu policji matka wyrzuciła syna mimo meldunku, ale to było latem nie wiem jak teraz. 

Przecież meldunek nie oznacza prawa do zamieszkania! Kiedy wy się ludzie nauczycie,  że meldunek to zwykły wpis ewidencyjny... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Przecież meldunek nie oznacza prawa do zamieszkania! Kiedy wy się ludzie nauczycie,  że meldunek to zwykły wpis ewidencyjny... 

Ktory oznacza, że dana osoba ma prawo przebywać w lokum. Albo się sam wymelduje, albo zrobi to wlasciciel poprzez sądowy nakaz eksmisji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Ktory oznacza, że dana osoba ma prawo przebywać w lokum. Albo się sam wymelduje, albo zrobi to wlasciciel poprzez sądowy nakaz eksmisji. 

Nie, nie oznacza żadnego prawa do przebywania i w żaden sposób nie uniemożliwia usunięcia dzikiego lokatora. Ustawa o ewidencji ludności się kłania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie, nie oznacza żadnego prawa do przebywania i w żaden sposób nie uniemożliwia usunięcia dzikiego lokatora. Ustawa o ewidencji ludności się kłania. 

Znam tą ustawe. Lokator nie jest dziki, bo jest ZAMELDOWANY. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Znam tą ustawe. Lokator nie jest dziki, bo jest ZAMELDOWANY. 

Lokator nie jest dziki jeśli ma podpisaną umowę najmu i wywiązuje się z jej warunków. Meldunek nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia. Mam nadzieję, że ten komunistyczny relikt papierowy w końcu zniosa, bo jak widać dalej ludzie mylą zwykly wpis do ewidencji z prawem do lokalu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia

Autorko z czego Ty żyjesz? Nie pracujesz, masz już dziecko, jedzenie, ubrania, środki czystości, jakieś leki, witaminy, komunikacja, telefon, net, itp itp..kto to finansuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Sylwia napisał:

Autorko z czego Ty żyjesz? Nie pracujesz, masz już dziecko, jedzenie, ubrania, środki czystości, jakieś leki, witaminy, komunikacja, telefon, net, itp itp..kto to finansuje?

zanim wsadzili do ciupy, mój facet a teraz to moi rodzice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
34 minuty temu, Gość Gość napisał:

Lokator nie jest dziki jeśli ma podpisaną umowę najmu i wywiązuje się z jej warunków. Meldunek nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia. Mam nadzieję, że ten komunistyczny relikt papierowy w końcu zniosa, bo jak widać dalej ludzie mylą zwykly wpis do ewidencji z prawem do lokalu. 

Zameldowanie daje prawo do przebywania w lokalu. Nie da się wyrzucić zameldowanego człowieka bez eksmisji.

Pokaż mi zapis, który mówi, że jest inaczej. 

Pracowałam w ewidencji ludności i prowadziłam postepowania wymeldowujace. I uwierz mi, rodziny alkoholików chciałyby, żeby to było takie proste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
13 minut temu, Gość gość napisał:

zanim wsadzili do ciupy, mój facet a teraz to moi rodzice. 

Jeszcze ma 500 plus i jakies benefity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Zameldowanie daje prawo do przebywania w lokalu. Nie da się wyrzucić zameldowanego człowieka bez eksmisji.

Pokaż mi zapis, który mówi, że jest inaczej. 

Pracowałam w ewidencji ludności i prowadziłam postepowania wymeldowujace. I uwierz mi, rodziny alkoholików chciałyby, żeby to było takie proste. 

Wtrące się, meldunek nie ma znaczenia bo nawet bez niego jest taka sama droga do pozbycia się niechcianego lokatora. Nawet bez meldunku policja na dwór nikogo nie wyprowadzi siłą. A z meldunkiem nikogo policja nie wprowadzi, gdy właściciel zmieni zamki, policja pouczy o możliwości wniesienia do sądu sprawy o "przywrócenie posiadania" (posiadania prawa do zajmowania lokalu, a nie posiadania lokalu). Tak wyrzucenie kogoś jak i wejście do lokalu wg prawa to sprawa sądu, nie policji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Zameldowanie daje prawo do przebywania w lokalu. Nie da się wyrzucić zameldowanego człowieka bez eksmisji.

Pokaż mi zapis, który mówi, że jest inaczej. 

Pracowałam w ewidencji ludności i prowadziłam postepowania wymeldowujace. I uwierz mi, rodziny alkoholików chciałyby, żeby to było takie proste. 

Zameldowanie potwierdza przebywanie pod danym adresem, (i to obecnie najczęściej teoretyczne). Tylko i wyłącznie, nie daje ono absolutnie żadnego prawa do lokalu, i właściciel prawny tego lokalu może nielegalnego lokatora wykopać w 5 minut. Jeśli są problemy z eksmisją to są one spowodowane czym innym niż meldunek (najczęściej brakiem lokalu zastępczego). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×