Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Jak wy to robicie że tyjecie w ciąży aż po 20-30 kg. Byłam dwa razy w ciąży i nie rozumiem no

Polecane posty

Gość Gość

Ja przytyłam za pierwszym razem 14, za drugim 12. Za pierwszym dwa tygodnie po miałam już tylko 2 kg więcej niż przed dzieckiem. Po drugim to nie wiem, bo niedawno urodziłam. Dlaczego w ciąży przestajecie uważać ile pochłaniacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Uważasz, że to wyłącznie z pochłaniania? Do polowy ciąży schudłam 4kg, potem się wyrównało, a od 30 tyg zaczęłam tyc  jak szalona i w efekcie w 8 tyg przybrałam  16kg! Nie obzerałam  się, bo praktycznie cała ciążę miałam awersje do jedzenia, jedynie jogurty mi jakos wchodziły. Miałam wielowodzie i nadciśnienie, do tego duże dziecko, tydzień po porodzie spędziłam w szpitalu, po wyjściu wazylam tyle, co przed ciążą. Nie oceniaj ludzi pochopnie, bo nie wiesz, w jakiej są sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ile ty pochlanialas jedzenia,że przytyla 14 kg? Ja 2 razy rodzilam i w pierwszej ciąży przytylam 6 kg, a w drugiej 8,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja przytyłam 9 kg ale akurat rozumiem, że inne kobiety tyją więcej bo przecież każdy organizm inaczej znosi ciążę. Równie dobrze można by zadać pytanie, jak to robicie, że w ogóle tyjecie. Mam kolezanke która na tyle źle znosiła ciążę, że schudła. Miała nieustanne mdłości i nie była w stanie nic konkretnego zjeść. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Ja w każdej z 3 ciąż przytyłam po 20 kilo, a raczej spuchlam. Jadłam tyle ile jem zazwyczaj, po prostu hormony ciążowe zmieniły mi metabolizm. Zawsze w ciągu roku gubilam nadwyżkę i w sumie nie mam żadnych nadmiarowych kilogramów,waze 60 kilo przy wzroście 175, tyle ile w szkole średniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja przytyłam za pierwszym razem 14, za drugim 12. Za pierwszym dwa tygodnie po miałam już tylko 2 kg więcej niż przed dzieckiem. Po drugim to nie wiem, bo niedawno urodziłam. Dlaczego w ciąży przestajecie uważać ile pochłaniacie?

14 kilo? To ja Ci napiszę, że przytyłam tylko 8 kilo i nie rozumiem jak można przytyć 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja przytyłam za pierwszym razem 14, za drugim 12. Za pierwszym dwa tygodnie po miałam już tylko 2 kg więcej niż przed dzieckiem. Po drugim to nie wiem, bo niedawno urodziłam. Dlaczego w ciąży przestajecie uważać ile pochłaniacie?

Niektórzy są w ciążach mnogich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, NaugthyBitch napisał:

14 kilo? To ja Ci napiszę, że przytyłam tylko 8 kilo i nie rozumiem jak można przytyć 14.

Bo byłaś gruba. Poczytaj wytyczne. Jak ktoś zaczyna jako słuszna baba to organizm nie ma czego nadrabiać i utycie 5 kg to powinien być maks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, NaugthyBitch napisał:

14 kilo? To ja Ci napiszę, że przytyłam tylko 8 kilo i nie rozumiem jak można przytyć 14.

Bo byłaś gruba. Poczytaj wytyczne. Jak ktoś zaczyna jako słuszna baba to organizm nie ma czego nadrabiać i utycie 5 kg to powinien być maks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ja przytyłam za pierwszym razem 14, za drugim 12. Za pierwszym dwa tygodnie po miałam już tylko 2 kg więcej niż przed dzieckiem. Po drugim to nie wiem, bo niedawno urodziłam. Dlaczego w ciąży przestajecie uważać ile pochłaniacie?

Dużo przytyłaś. 14 kg to dużo. Ja przytyłam 2 kg, a przybrałam 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja jestem przed porodem i mam 12 kg na plus, całą ciąże cwiczylam i odżywialam się zdrowo(tak jak przed ciążą).

Przed ciąża byłam bardzo szczupła BMI 19. Waga jest w normie i ciągle noszę rozmiar ubrań sprzed ciąży. Jestem delikatnie spuchnieta bo strasznie zatrzymuje się woda, mimo tego, że dziennie wypijam 3 litry.

Więc widzisz autorko wcale nie trzeba siedzieć i jeść za dwoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moim zdaniem ważne jest ile się ważyło przed ciaza... 

rodziłam 2 razy w każdej tyłam po 20 kg

waga wyjściowa 52-53 kg... po pół roku wracałam do swojej wagi

teraz chcemy jeszcze jednego maluszka ale już bardziej uwazam na to bo jem... nie chce tyle przytyć jak wtedy... będę napewno się bardziej pilnować i ćwiczyć w ciąży... wazę obecnie 55 kg i mam 37 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Charleee

Przyszlas sie pochwalic czy dokopac innym kobietom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooo

Ogólnie przyjmuje się, że przyrost masy ciała kobiety ciężarnej powinien wynosić ok. 9-15 kg.

Pod koniec ciąży dodatkowe kilogramy powinny rozkładać się tak:

Dziecko ~3,5 kg

Macica ~2 kg

Płyn owodniowy ~3 kg

Łożysko ~0,5-1,5 kg

Piersi ~1-3 kg

Tłuszcz ~2-5kg

Im mniej Kobieta wazy zred ciaza , tym wiekszy przyroost wagi. Np przy wadze do 50 kg -nnormqa to  14-18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooo

Ogólnie przyjmuje się, że przyrost masy ciała kobiety ciężarnej powinien wynosić ok. 9-15 kg.

Pod koniec ciąży dodatkowe kilogramy powinny rozkładać się tak:

Dziecko ~3,5 kg

Macica ~2 kg

Płyn owodniowy ~3 kg

Łożysko ~0,5-1,5 kg

Piersi ~1-3 kg

Tłuszcz ~2-5kg

Im mniej kobieta wazy przed ciaza , tym wiekszy przyrost wagi. Np przy wadze do 50 kg -norma to  14-18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość kooo napisał:

Ogólnie przyjmuje się, że przyrost masy ciała kobiety ciężarnej powinien wynosić ok. 9-15 kg.

Pod koniec ciąży dodatkowe kilogramy powinny rozkładać się tak:

Dziecko ~3,5 kg

Macica ~2 kg

Płyn owodniowy ~3 kg

Łożysko ~0,5-1,5 kg

Piersi ~1-3 kg

Tłuszcz ~2-5kg

Im mniej kobieta wazy przed ciaza , tym wiekszy przyrost wagi. Np przy wadze do 50 kg -norma to  14-18

Prawda! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja z chęcią się dowiem bo kończe 5 miesiąc a na wadze +2 kilo Chciałabym wreszcie mieć brzuszek 😅

Dziecię wymierzone, wyważone i książkowe wymiary. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko a jak to zrobiłaś że przytyłaś aż 14 kg? Co i ile ty musiałaś jeść? Ja przytyłam 7kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko a jak to zrobiłaś że przytyłaś aż 14 kg? Co i ile ty musiałaś jeść? Ja przytyłam 7kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Autorko a jak to zrobiłaś że przytyłaś aż 14 kg? Co i ile ty musiałaś jeść? Ja przytyłam 7kg.

Aha dodam że przed ciążą ważyłam 51 kg. Bo zaraz napiszesz że byłam gruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Aha dodam że przed ciążą ważyłam 51 kg. Bo zaraz napiszesz że byłam gruba.

Jakaś anomalia. W podręcznikach piszą że powinno się przytyć 12-14 jeśli przed ciążą miałaś wagę w normie, bez nadwagi czy niedowagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jem 20 kebebow dziennie. Czy Twoja ciekawość została zaspokojona kaszalocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przytylas 14 kg? Czuli też byłaś wielorybem a gadasz o innych 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna

Niemili jesteście. Opiszę wam swoją niepełną historie 🙂 Lekarz mi uświadomił, że każda ciąża jest inna i nie powinno się porównywać do innych kobiet. Mam 25 lat i aktualnie jestem w 14 tyg swojej pierwszej ciąży z której bardzo się cieszę. Mdłości miałam zaledwie dwa tygodnie a zdążyłam przytyć już 4/5 kg jedząc praktycznie samą sałate 😄 Aktualnie waże 62,5 kg . Nie boje się,  ze duzo przytyje w ciązy bo dziecko jest dla mnie najważniejsze i tak jak powiedział mój gin, to ile przytyjemy w ciązy zalezy głównie od naszych genów i hormonów jakie mamy więc nie przejmujcie się kobietki dodatkowymi kilogramami 🙂 Będziecie karmić i dbać o siebie po ciąży to szybko zrzucicie 🙂 Pozdrawiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mam 2 ciąże za sobą, w 1 odżywialam się zdrowo, przytylam tylko 10 kg, w drugiej też miałam takie plany, jednak tak chciało mi się słodyczy, że przytylam 30 kg, nie byłam w stanie tego powstrzymać, bez słodyczy czułam się źle fizycznie i psychicznie. Trochę empatii autorko. Po ciąży minęło jak ręką odjął, po roku znowu ważyłam tyle co przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
26 minut temu, Gość Gosc napisał:

Mam 2 ciąże za sobą, w 1 odżywialam się zdrowo, przytylam tylko 10 kg, w drugiej też miałam takie plany, jednak tak chciało mi się słodyczy, że przytylam 30 kg, nie byłam w stanie tego powstrzymać, bez słodyczy czułam się źle fizycznie i psychicznie. Trochę empatii autorko. Po ciąży minęło jak ręką odjął, po roku znowu ważyłam tyle co przed.

Nie ma co się martwić kg, tak jak napisałas po ciąży większość kg z nas schodzi, wszystko zależy od organizmu. A warto wspomnieć o tym, że te kg ciążowe są inne niż te nie spowodowane ciążą, tych ciążowych praktycznie nie widać.

Ja jak do połowy drugiegu trymestru nic nie przytyłam to biegałam po lekarzach bo balam się o dziecko. Potem na szczescie od końcowki drugiego ruszyło i byłam spokojniejsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nochybanie

Ja przytyłam łącznie 32 kg , waga przed ciążą 58 kg przy 160cm wzrostu . U mnie niestety połowa tej wagi to woda . Nogi miałam tak spuchnięte że nie mogłam chodzić . Po porodzie zostało mi 6 kg na plusie . Po 3 miesiącach wróciłam do wagi wyjściowej , a teraz ważę mniej niż przed ciążą . Dlatego nie rozumiem porównywania się , że jedna mało przytyła a inna więcej . Każde ciało jest inne i kobietki mają różne dolegliwości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jakaś anomalia. W podręcznikach piszą że powinno się przytyć 12-14 jeśli przed ciążą miałaś wagę w normie, bez nadwagi czy niedowagi

Ja przytylam 6 kg. Anomalia za mało, anomalia za dużo, tylko autorka idealnie i książkowo przechodzi ciaze 😄 bloga powinna pisać 😄

jw w pierwszej ciąży 6kg. Wymiotowalam jak kot, na jedzenie nie mogłam patrzeć i tak wyszło. Żyłam o suchym chlebie i mleku. Do tego ruch, praca i po porodzie wazylam 48kg. 

W drugiej ciąży przytylam 18 kg. Inna ciąża, inna historia. Czulam sie dobrze, ale dokuczaly mi skurcze od 24 tc, rozwarcie, nie mogłam się ruszać. Zatrzymywalam wodę k puchly mi nogi. Cała czulam sie napompowana woda. Jadłam raczej normalnie, nie miałam żadnych zachcianek i w końcówce ciąży z 50 kg waga pokazała prawie 70. 

Tak ze co ciąża to inna historia i nie ma sensu Pisac o tym,że ktoś źle w ciąży jest, jesli samemu nie ma sie problemów. Nigdy nie wiadomo jak będzie z kolejną ciąża, bo często to nie zależy od naszej wiedzy i pewności siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×