Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vxkbndvk

Czy kupujecie cos na alliexpress?

Polecane posty

Gość vxkbndvk

Chcialam sobie cos zamowic i widze, ze tam sa bardzo atrakcyjne ceny.  Czy cokolwiek stamtad zamawialyscie , czy byly jakies problemy itd. 
Napiszcie plissss 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Regularnie zamawiam. Sprawdzam opinie sprzedawcy i konkretnego produktu, najchętniej kupuję jak mogę obejrzeć też realne zdjęcia  (bo te z opisu czasem nijak się mają do rzeczywistości). Na kilkadziesiąt transakcji dwa razy miałam problemy- raz sprzedawca nie wysłał paczki, raz przyszedł inny rozmiar niz zamawiany, w obu przypadkach nie było żadnego problemu ze zwrotem pieniędzy, wystarczyło zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja też kiedyś zamawiałam całkiem sporo, głownie drobiazgi, typu biżuteria. Też miałam parę razy problemy - dostałam wybrakowany wisiorek (wilk bez zęba na przedzie) i mimo prób polubownego załatwienia sprawy, sprzedawca próbował wymusić na mnie zakup innego produktu, proponując jakąś smieszną obniżkę. Otworzyłam spór i dostałam zwrot kasy od Aliexpress. Druga sytuacja - na zdjęciu ciuch wyglądał fajnie, materiał miał być coś jakby cieniutki dzins, a w rzeczywistości sztuczna, obrzydliwa ..., która wyglądała, jakby ją krowa przeżuła i wypluła. I to kosztowało prawie 20 dolarów! I znowu - sprzedawca nie przyjmował moich argumentów, więc spór i zwrot kasy. Na szczęście nie musiałam bawić się w zwrot tego śmiecia i jeszcze płacić za to. Ale generalnie 90% zakupów było okay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois

Nie zamawialam bo dla mnie czekanie 3mce na przesylke to masakra jakas, chociaz ceny sa naprawde atrakcyjne i slyszalam od kolezanki ktora zamawia cos stamtad nonstop ze rzadko cos ginie, czesto docieja juz w 2-4tygodnie i faktycznie nie ma problemu jak cos jednak nie dojdzie, pieniadze zwracaja raz dwa.

 

Odradzam tylko kupowania artykulow dla dzieci, bo nigdy nie wiesz z czego sa tak naprawde zrobione i czy w zabawkach czy ubrankach nie ma jakiegos trujacego swinstwa. Wyobraz sobie ze maluch wsadza do buzi takiego chinskiego gryzak z jakiegos toksycznego plastiku. Az strach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja czekałam maksymalnie miesiąc, czasem trzy tygodnie. Na pewno nie trzy miesiące :). Ale może i takie kwiatki się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ohh

Ja zamowilam juz wszystkie prezenty z Aliexpress, dla syna gadzety z Fortnite, dla bratanicy modna czapke, bardzo polceam bawelniane kominy dla dzieci, mam ich okolo 10 szt w kazdym kolorze, duzo matek pyta gdzie kupowane. Kupilam swietne rekawice dla siebie, przez Alimarkowo, takie niby UGG i piekna ...enke midi szyfonowa w kwiaty ala ZARA za 60zl i paczke mialam w 3 tyg. Niedawno kupowalam puzzle w metalowych puszkach dla dzieci z roznych bajek, corkom regularnie kupuje tam gumki, spinki do wlosow. Sobie kupilam takie duze perlowe spinki za 4,89 a identyczne byly w Stradivariusie za 30 zl. Zamawiam okolo 4 lat i mialam 2 spory, zasze ze zwrotem pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Ja jeszcze nie ogarnęłam. Ale teraz na Alledrogo jest pełno rzeczy z Ali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
42 minuty temu, Gość Lois napisał:

 

Odradzam tylko kupowania artykulow dla dzieci, bo nigdy nie wiesz z czego sa tak naprawde zrobione i czy w zabawkach czy ubrankach nie ma jakiegos trujacego swinstwa. Wyobraz sobie ze maluch wsadza do buzi takiego chinskiego gryzak z jakiegos toksycznego plastiku. Az strach!

Moja kolezanka zamawiala gryzaki dla dziecka na allieexpress 😕 szkoda mi bylo patrzec na to dziecko. Jak zworcilam uwagr to uslyszalam ze plastik to plastik, jest wszedzie, czym on niby sie rozni od siebie. Nikt dzieci specjalnie nie truje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Absolutnie nie. Świat tonie w plastiku ale jak widać niektóre tandeciary dalej tego nie rozumieją i zamawiają szajs z chin bo tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
44 minuty temu, Gość Ohh napisał:

Ja zamowilam juz wszystkie prezenty z Aliexpress, dla syna gadzety z Fortnite, dla bratanicy modna czapke, bardzo polceam bawelniane kominy dla dzieci, mam ich okolo 10 szt w kazdym kolorze, duzo matek pyta gdzie kupowane. Kupilam swietne rekawice dla siebie, przez Alimarkowo, takie niby UGG i piekna ...enke midi szyfonowa w kwiaty ala ZARA za 60zl i paczke mialam w 3 tyg. Niedawno kupowalam puzzle w metalowych puszkach dla dzieci z roznych bajek, corkom regularnie kupuje tam gumki, spinki do wlosow. Sobie kupilam takie duze perlowe spinki za 4,89 a identyczne byly w Stradivariusie za 30 zl. Zamawiam okolo 4 lat i mialam 2 spory, zasze ze zwrotem pieniedzy.

 

🤦 Nie wstyd Ci tego pod choinke pakowac? przeciez na odleglosc widac skad to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zawsze mi żal jak widzę dzieci w tych chińskich ścierkach czy to z ali czy z pepco/kika i podobnych gowien. A widać  to z  kilometra. Albo zamiast jednej porządnej zabawki z atestami mamuśki karynki muszą nakupować tone toksycznego plastiku. Masakra... zero pojęcia o świecie, rynku, ekologii... ważne tylko, ze z pincet plus wiecej zostanie na hybrydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość gosc napisał:

Absolutnie nie. Świat tonie w plastiku ale jak widać niektóre tandeciary dalej tego nie rozumieją i zamawiają szajs z chin bo tanio.

Absolutnie się zgadzam, kupują byle co, a potem robią się z tego tony śmieci, bo to szajs. Wolę kupić jedną rzecz, a porządną, niż 10 byle jakich, kiczowatych bluzek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gość napisał:

 

🤦 Nie wstyd Ci tego pod choinke pakowac? przeciez na odleglosc widac skad to jest.

Też to samo pomyślałam. Ale wiocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Też to samo pomyślałam. Ale wiocha.

zaraz napisza, ze zadna wiocha bo one tam znajduja jakosc premium 😄 I kupują rzeczy na lata 😉😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliekspres
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

zaraz napisza, ze zadna wiocha bo one tam znajduja jakosc premium 😄 I kupują rzeczy na lata 😉😉

Haha, wpiszcie w google aliexpress zdjecia a rzeczywistość. 😄 niektóre z tych rzeczy się nawet na raz nie nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Lois napisał:

Nie zamawialam bo dla mnie czekanie 3mce na przesylke to masakra jakas, chociaz ceny sa naprawde atrakcyjne i slyszalam od kolezanki ktora zamawia cos stamtad nonstop ze rzadko cos ginie, czesto docieja juz w 2-4tygodnie i faktycznie nie ma problemu jak cos jednak nie dojdzie, pieniadze zwracaja raz dwa.

 

Odradzam tylko kupowania artykulow dla dzieci, bo nigdy nie wiesz z czego sa tak naprawde zrobione i czy w zabawkach czy ubrankach nie ma jakiegos trujacego swinstwa. Wyobraz sobie ze maluch wsadza do buzi takiego chinskiego gryzak z jakiegos toksycznego plastiku. Az strach! 

To mnie mocno odrzuca od zakupów tam. Wszystkie rzeczy do kuchni, mające kontakt z żywnością oraz ciałem/skórą odpadają.

Generalnie wolę kupić mniej, dobrej jakości i najlepiej lokalnie niż sprowadzać masę pierdółek  z Chin.  Nie wiem w jakich to warunkach powstało (może w miejscach gdzie dzieci pracują za głodową pensję), nie wiem czy spełnia to jakiekolwiek normy bezpieczeństwa... jak dla mnie gra niewarta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mnóstwo rzeczy, dziś przyszła paczka, a 3 dni temu trzy paczki. Fajne mają pomadki, ciuchy, kupiłam też Mikołaja i renifera stojące duże, super są, dziecku lasery na sufit z latającymi gwiazdkami, mąż też tam kupuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ohh
27 minut temu, Gość Aliekspres napisał:

zaraz napisza, ze zadna wiocha bo one tam znajduja jakosc premium 😄 I kupują rzeczy na lata 😉😉

Nie, nie mam zamiaru pisac ze to jakosc premium!!! To gadzeciki, takie same jak np. sieciowkach, ale dzieciaki to uwielbiaja a za pol roku bedzie nowa gra i dzieciaki beda bawic sie czyms innym. Nie napisalam tez ze to jedyne prezenty, to tylko takie dodatki. kupuje juz ktorys raz i za kazdym razem dzieciaki bardzo zadowolone.
PS.Tak, wiem wasze dzieci bawia sie tylko drewnianymi, ekologicznymi, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie zabawkami edukacyjnymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Ohh napisał:

Nie, nie mam zamiaru pisac ze to jakosc premium!!! To gadzeciki, takie same jak np. sieciowkach, ale dzieciaki to uwielbiaja a za pol roku bedzie nowa gra i dzieciaki beda bawic sie czyms innym. Nie napisalam tez ze to jedyne prezenty, to tylko takie dodatki. kupuje juz ktorys raz i za kazdym razem dzieciaki bardzo zadowolone.
PS.Tak, wiem wasze dzieci bawia sie tylko drewnianymi, ekologicznymi, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie zabawkami edukacyjnymi. 

No wyobraź sobie, że moje się bawią porządnymi zabawkami bo stać mnie na to żeby miały wszystko porządne a nie rozwalający się plastik z toksycznymi substancjami. Później mogę to sprzedać albo oddać znajomym i nie produkuje bezmyślnie ton plastiku. Przez takie ...ki jak ty jesteśmy o krok od katastrofy klimatycznej, ale domyslam sie, ze takie bezrefleksyjne ameby malo to interesuje bo widza tylko czubek wlasnego nosa. Dopiero za kilka lat będą lamentować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Biorąc pod uwagę że teraz wszystko produkowane jest w chinach, na tajwanie i w innych krajach gdzie siła robocza jest tania, to... hmm...

Tak zamawiam z aliex i dotąd nie miałam problemów. Znacząca większość paczek dochodzi w dwa tyg. oszczędność spora jezeli chodzi o fanaberie nastolatki bo np te wiekie spinki, ostatnio modne z perałkami na aliex 4szt -9 zł, w polsce 1 szt- 9zł +przesyłka, wsklepie koło 20zł za taka spinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Biorąc pod uwagę że teraz wszystko produkowane jest w chinach, na tajwanie i w innych krajach gdzie siła robocza jest tania, to... hmm... 

Tak zamawiam z aliex i dotąd nie miałam problemów. Znacząca większość paczek dochodzi w dwa tyg. oszczędność spora jezeli chodzi o fanaberie nastolatki bo np te wiekie spinki, ostatnio modne z perałkami na aliex 4szt -9 zł, w polsce 1 szt- 9zł +przesyłka, wsklepie koło 20zł za taka spinke

1) nie wszystko produkowane jest w Chinach.  Większość rzeczy, których faktycznie potrzebujesz, mogłabyś znaleźć bez problemu wśród polskich producentów;

2) nie mylmy chińskiego badziewia z uczciwą produkcją. Faktycznie w Chinach produkuje wiele firm ale wśród nich są takie gwarantujące odpowiednie warunki pracy, uczciwe pensje i dobrą jakość produktów.  Nie oszukujmy się jednak, że sprzedają oni na Alii za dolara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hkdkdnd

Ostatnio kupilam 2 obudowy do telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×