Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ola

Dziecko nie ma pamieci

Polecane posty

Gość paris
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Wg mnie poradnia jak najbardziej i myślę, że warto zbadać dziecko pod kątem apd. Dzieci z apd mają duże problemy w szkole ponieważ mózg ma problemy z przetwarzaniem informacji. Najnormalniej nie rozumieją co mówi nauczyciel. Dlatego nic nie wynoszą z lekcji i muszą nadrabiać w domu. W końcu mózg jest przeciążony, bo ile można? Zrób badania, idź do poradni, poszukaj metod uczenia się, postaraj się usprawnić ten proces. Jeśli z matmą są takie problemy tzn że pomimo korepetycji nadal nic nie rozumie. Wg mnie to nie pamięć krótkotrwała. Mój syn też ma problemy z tym. Ma 8,5 i jest w pierwszej klasie. Nie jest w stanie powtórzyć po mnie 3 wyrazów. Nauka czegoś na pamięć to tragedia. Czytanie to samo. Po 10 sekundach już nie pamięta sylaby, którą przeczytał jako pierwszą. Pyta się mnie o coś co go interesuje i nie pamięta odpowiedzi. Kiedyś byliśmy w górach, a wieczorem się mnie zapytał co dziś robiliśmy bo nie pamięta. 

Z korepetycji mało wynosi, bo potrzeba czasu, żeby wszystko sobie przyswoił. Więcej zadań musi przerobić, żeby zaskoczył o co chodzi. Niestety czas nie jest z gumy 🙂 Trzeba kontrolować czy za dużo czasu nie poświęca na gierki i inne tego typu odmóżdżanie. Moja córka też nie ma łatwo z nauką w szkole. Ja również piątkowa nie byłam więc czuję te klimaty, no ale uczyć się trzeba, żeby potem w życiu było lżej (mam taką nadzieję). 

Gość Gość

Programy są teraz do chrzanu. Naucz go planować, do czego warto najpierw się przygotować, co w danym momencie spisać na straty i na przykład poprawić. Piszesz, że mieszkasz na wsi, ale może gdzieś w okolicy są na przykład kursy efektywnej nauki. Córce bardzo to pomogło nauczyć się uczyć (szybkie czytanie, techniki zapamiętywania, organizacja pracy, techniki relaksacyjne itp.).

Poza tym niech się wysypia i odpoczywa też, bo jeszcze wiele lat nauki przed nim 🙂

Gość Aaaa

To nie jest normalne żeby dziecko całe przedpołudnie siedziało w książkach. Niech się skupi na najważniejszych przedmiotach, języki, matematyka, o coś co go interesuje, a Ty mu zapewnij ruch odpoczynek.

Gość Ola
11 godzin temu, Gość do Autorki tematu napisał:

Czy Twoje dziecko zna metody na zapamiętywanie tzw. mnemotechnikę ?

Nie zna, właśnie czytałam o tym w necie. Byłam dziś u wychowawczyni syna, uczy go też matmy. Ona mówi że właśnie zero koncentracji u niego, 20 minut max na lekcji wytrzyma Skupiając się na jednej rzeczy. 

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować