Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Jakie ciasta pieczecie na święta

Polecane posty

Gość Gosc

Jakie ciasta pieczęcie na święta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Piekę makowiec i szarlotkę i robię Chatke Puchatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Sernik z rosa , biszkopt z bitą śmietaną i malinami.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mns

Ciasto marchewkowe, piernik, i tort makowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sernik, makowiec i miodownik, w tym roku jakos tak tradycyjnie wyszlo, zawsze pieklam jeszcze oczy carycy bo mój maz uwielbia ale w tym roku mi sie nie chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wczoraj zrobiłam pierniczki, dzieciaki udekorowały czekolada. Jutro przełożę tylko wafla masa krówkowa i powidłami śliwkowymi... we wtorek maz kupi jeszcze coś w cukierni😊nie chce mi się stać pare dni w kuchni😁 w tym roku idę na latwizne👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc "

Miodownik. Chciałabym zrobić też i sernik z rosa ale mój mąż nie je słodyczy więc nie zrobię bo potem musiałabym zjeść sama... Więc tylko jedno i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tyle ciasta a dwa dni.Duże brzuchy musicie mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wee

Po co robić w domu jak można kupić domowe ciasto. Jest i tak mnóstwo roboty przed świętami, ja jeszcze muszę mieć czas, żeby nacieszyć się świętami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Tyle ciasta a dwa dni.Duże brzuchy musicie mieć.

3 ciasta na 16 osób to dużo? Raczej symbolicznie po kawałku dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Tyle ciasta a dwa dni.Duże brzuchy musicie mieć.

Ja pieke ogolnie 6 blach, 2 zabieram do tescia, 3 do moich rodzicow, jedna zostaje u nas. U tescia jest ok 10 osob, u moich rodzicow momentami ponad 20. A u nas wieczorami kilku znajomych. Takze nie kazdy liecze dla standardowej rodziny maz zona i dziecko 🙂 pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Piernik staropolski i czekoladowe z gruszkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja pieke ogolnie 6 blach, 2 zabieram do tescia, 3 do moich rodzicow, jedna zostaje u nas. U tescia jest ok 10 osob, u moich rodzicow momentami ponad 20. A u nas wieczorami kilku znajomych. Takze nie kazdy liecze dla standardowej rodziny maz zona i dziecko 🙂 pozdrawiam 

I tylko jedni przynoszą a reszta na krzywy ryj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Inni przynosza salatki, dania z mies czy ryb. Taki mamy uklad od lat zeby wlasnie nikt nie przychodzil na krzywy ryj, a nie wszystko bylo na glowie gospodarza 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnych ciast nie piekę. Nie lubię piec, męczy mnie to. Wolę zapłacić więcej i kupić niż stać przy garach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Kruszon z wisniami, czekoladowe i sernik. Makowca kupie bo za duzo zabawy przy nim i mi sie nie chce go piec.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyc sie nie chce

Ja musze zapierdalac do roboty jakbym byla bezrobotna jak wy to bym piekla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
1 minutę temu, Gość Zyc sie nie chce napisał:

Ja musze zapierdalac do roboty jakbym byla bezrobotna jak wy to bym piekla.

Ewentualnie jakbys potrafila sie nieco zorganizowac. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087

Sernik ze sliwka i tylko tyle. mamy mnostwo roznych bombonierek przyniesionych z pracy i slodyczowe obzarstwo nie trwa konca 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość Ags napisał:

Ewentualnie jakbys potrafila sie nieco zorganizowac. 😄

A wiesz, że nie każdy po pracy ma ochotę na stanie przy garach? Ja jestem bardzo zorganizowana, a po pracy to ja sobie wolę poczytać książkę czy obejrzeć film zamiast do nocy piec ciasta czy gotować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
3 minuty temu, NaugthyBitch napisał:

A wiesz, że nie każdy po pracy ma ochotę na stanie przy garach? Ja jestem bardzo zorganizowana, a po pracy to ja sobie wolę poczytać książkę czy obejrzeć film zamiast do nocy piec ciasta czy gotować. 

Alez oczywiscie, jednak zarzut brzmial, ze ktos nie moze piec bo chodzi do pracy. To w niczym nie przeszkadza. Kwestia co sie chce, a co nie zrobic. Ja lubie piec i zawsze znajde na to czas. Jezeli ktos tego nie lubi to nawet jakby siedzial w domu w ktorym by sie nudzil, to by kroku w tym kierunku nie wykonal. 

Jest jeszcze sprawa wyzywania innych od bezrobotnych tylko dlatego, ze robia wypieki. Ja bezrobotna nie jestem, przypuszczam, ze moje przedmowczynie rowniez nie. 

Ty piec nie lubisz, wolisz w wolnym czasie robic co innego, niektore z nas lubia i nawet po upieczeniu ciasta tez znajda chwile na odpoczynek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja piekę sernik z rosą i miodownik z orzechami w karmelu. Mama robi wafla z krówką i piernik. Wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
52 minuty temu, Gość Zyc sie nie chce napisał:

Ja musze zapierdalac do roboty jakbym byla bezrobotna jak wy to bym piekla.

Pracuję i to jeszcze nawet w wigilię do 13, takze ten...pudełko.

Piekę sernik, piernik i makowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja lubię i umiem piec.. Takie stanie przy garach mnie relaksuje i zamiast leżeć i czytać książkę   wole upiec ciasto dla rodziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
40 minut temu, Gość Ags napisał:

Alez oczywiscie, jednak zarzut brzmial, ze ktos nie moze piec bo chodzi do pracy. To w niczym nie przeszkadza. Kwestia co sie chce, a co nie zrobic. Ja lubie piec i zawsze znajde na to czas. Jezeli ktos tego nie lubi to nawet jakby siedzial w domu w ktorym by sie nudzil, to by kroku w tym kierunku nie wykonal. 

Jest jeszcze sprawa wyzywania innych od bezrobotnych tylko dlatego, ze robia wypieki. Ja bezrobotna nie jestem, przypuszczam, ze moje przedmowczynie rowniez nie. 

Ty piec nie lubisz, wolisz w wolnym czasie robic co innego, niektore z nas lubia i nawet po upieczeniu ciasta tez znajda chwile na odpoczynek. 

👏👏👏

Przybij piatke Kochana! Ja tez pracuje, mam dzieci a pieke sama. Kilka lat temu siedzialam do 3 nad ranem nad wypiekami, ale ja to bardzo lubie dlatego pieke tez dla rodziny. Ale ja nikogo nie oceniam, nie kazdy musi to robic. I nie rozumiem czemu to niby te co pieka musza byc bezrobotne heh 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×