Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Edyta 89

Matura w wieku 31 lat

Polecane posty

Gość Edyta 89

Witam ,proszę o rady. Postanowiłam, że za rok tzn w 2021 chcę zdawać maturę.Powiedzcie mi jakąś jest szansa , że ją zdam nie znając języka angielskiego. Zaznaczam że slowek uczę się szybko 20 dziennie to dla mnie nie problem. Dodam., że potrzebuję matury ,ponieważ chcęiść na studia. CZY TO MOZE SIĘ UDAC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Raczej Ci się nie uda nie ludz się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscgosc

Tu autorka może i jestem w stanie się nauczyć ale czy warto zaczynać studia w tym wieku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid badaczewski
5 minut temu, Gość Goscgosc napisał:

Tu autorka może i jestem w stanie się nauczyć ale czy warto zaczynać studia w tym wieku ??

Mogłaby pójść na prawo na UW tam wszystkich biorą

płatne 7000 za rok i już ma dyplomok🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gosccc

Tu autorka.Ja chcę pójść na pedagogikę wczesnoszkolną i tylko to mnie interesuję. Jednak czy to nie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swieca

za pozno!!!!!!!!!

kup gromnice i czekaj na smieeeeerc!

auuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry

Tez wydaje mi sie, ze za pozno. Na wszystko jest w zyciu czas, Ty ten czas juz stracilas.

Pomysl tylko, jezeli wszystko bedzie dobrze szlo, to jak skonczysz studia bedziesz miala 36 lat!!!!!!

Kto Cie w takim wieku, bez doswiadczenia zatrudniii???????

NIkt!

Nie masz szansy na znalezienie pracy.

Sorry ale takie jest zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm

Autorko nigdy nie jest za późno. Moja koleżanka w tym roku obchodzila 40stke (jest mama 4 i 10 latka) poszła na studia związane z kierunkiem jej pracy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Gość Gość gosccc napisał:

Tu autorka.Ja chcę pójść na pedagogikę wczesnoszkolną i tylko to mnie interesuję. Jednak czy to nie za późno?

Chyba musisz skończyć zaocznie liceum albo jakieś przygotowanie do matury . Ja zdałam po powrocie do szkoły po 10 latach ,tylko z matmy nie zdałam.  Też myślałam poprawić i iść na studia na pedagogike wczesnoszkolną 😂ale brak mi odwagi ,mam 34 w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscgosc

Tu autorka: kardulaki ale masz te maturę? Poprawialas matme ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscgosc
44 minuty temu, Gość sorry napisał:

Tez wydaje mi sie, ze za pozno. Na wszystko jest w zyciu czas, Ty ten czas juz stracilas.

Pomysl tylko, jezeli wszystko bedzie dobrze szlo, to jak skonczysz studia bedziesz miala 36 lat!!!!!!

Kto Cie w takim wieku, bez doswiadczenia zatrudniii???????

NIkt!

Nie masz szansy na znalezienie pracy.

Sorry ale takie jest zycie.

Nie zgodzę się, moja siostra jest nauczycielka 1-3 I mówiła że w może Cię w którym uczy brakuje nauczycieli.dzieci np nie mają języka angielskiego rodzice piszą skargi A dyrekcja nie może nic zrobić ponieważ nie mają nauczyciela.Wiec sądzę,  że gdyby przyszła kobieta 36 letnia prosto po studiach chętna do pracy to miała by te prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr
1 godzinę temu, Gość Goscgosc napisał:

Tu autorka może i jestem w stanie się nauczyć ale czy warto zaczynać studia w tym wieku ??

Nawet ja będziesz miała 40 lat to warto. Moim zdaniem nie warto gdy się ma 50 i więcej lat. Teraz ludzie żyją dłużej a Ty jesteś jeszcze młoda i całe życie przed Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wątpię że nauczysz się angielskiego w rok i 4 miesiące bo jak piszesz zdajesz w 2021 roku.a inne przedmioty do tego..nie uda Ci się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Goscgosc napisał:

Tu autorka: kardulaki ale masz te maturę? Poprawialas matme ? 

Nie poprawiłam teraz mam w maju ostatnią szansę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Wątpię że nauczysz się angielskiego w rok i 4 miesiące bo jak piszesz zdajesz w 2021 roku.a inne przedmioty do tego..nie uda Ci się 

Zaoczne liceum trwa 3 lata,chyba ,że masz średnie to może krócej nie wiem jak to teraz jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bum

Ale, ze autorka NIE BEDZIE NAUCZYCIELKA JEZYKA ANGIELSKIEGO!!!!!!

A co roku sa nowi i mlodzi absolwenci.

Beize za stara, nie mowiac juz o tym, ze w rok nie nauczy sie jezyka angielskiego.

Nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Gość bum napisał:

Ale, ze autorka NIE BEDZIE NAUCZYCIELKA JEZYKA ANGIELSKIEGO!!!!!!

A co roku sa nowi i mlodzi absolwenci.

Beize za stara, nie mowiac juz o tym, ze w rok nie nauczy sie jezyka angielskiego.

Nie ma szans.

Ale maturę musi zdać z j.angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Edyta 89

Tu autorka.Żeby zdawać maturę nie trzeba powtarzać liceum .Liceum.juz mam ,byłam w tej szkole i mówiono.mi.ze nic nie muszę więcej kończyć, muszę tylko nauczyć się na maturę o mogę zdawać. Natomiast o tym , studia zaoczne kosztują to wiem.Nie mam z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Gość Gość Edyta 89 napisał:

Tu autorka.Żeby zdawać maturę nie trzeba powtarzać liceum .Liceum.juz mam ,byłam w tej szkole i mówiono.mi.ze nic nie muszę więcej kończyć, muszę tylko nauczyć się na maturę o mogę zdawać. Natomiast o tym , studia zaoczne kosztują to wiem.Nie mam z tym problemu.

To super,  zapisz sie zacznij się uczyć i w maju zdawaj ,poprawka w sierpniu. Na necie są fajne materiały ,filmy przygotowujące do matury.  Rozmawiałam z koleżanką nauczycielka mówi, że pracy jest dużo bo brakuje nauczycieli i nawet po zaocznych studiach biorą tylko musisz po licencjacie zrobić magistra bo jakaś ustawa tego wymaga . Jednak zarobki to mniej niż 2700 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Edyta 89

Tak wiem od przyszłego roku szkolnego każdy nauczyciel musi mieć magistra.waham się cały czas co robić, ale muszę podjąć decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamGG
26 minut temu, Gość Gość Edyta 89 napisał:

Tak wiem od przyszłego roku szkolnego każdy nauczyciel musi mieć magistra.waham się cały czas co robić, ale muszę podjąć decyzje

Rób to, nie wahaj się. Dasz rade.

jak chcesz to ci pomoge z angielskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta 89

No z tą pomocą to było by ciężko, ponieważ nawet się nie mamy ,ale dzięki za wsparcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr
1 godzinę temu, Gość Gość Edyta 89 napisał:

Tak wiem od przyszłego roku szkolnego każdy nauczyciel musi mieć magistra.waham się cały czas co robić, ale muszę podjąć decyzje

Czas bardzo szybko mija. Przed 40-tką będziesz miała magistra i spokojnie możesz jeszcze 25 lat pracować w zawodzie. Dodatkowo jeżeli jesteś zdolna i zdecydujesz się na studia na prywatnej uczelni to stypendium rektora (przyznawane nawet na studiach zaocznych) może spokojnie pokryć całe czesne. A masz jeszcze inne formy pomocy jak np stypendium socjalne i możliwości wyjazdu za granicę w ramach programu Erasmus+ z całkiem sporym dofinansowaniem dla krajów Europy zachodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oasis

Rób to bez zastanowienia dziewczyno, nie trać czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Edyta 89

Dziękuję za wsparcie ,to bardzo budujące. To prawda czas szybko leci.Mogę przez ten czas nie robić nic lub mogę  w wieku 37 lat miec magistra .Myślę,  że druga opcja jest bardziej satysfakcjonująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Edyta 89

Boję się tylko , że tak jak niektórzy tu wspomnieli wydam kasę itd A nie znajdę pracy w tym zawodzie (pedagogika wczesnoszkolna) i to jest jedyna rzecz przed która się waham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleeee

Wiadomo, ze masz nadzieje!

Ale co roku przybywaja nowi absolwenci i duzo mlodsi od Ciebie.

Nie znajdziesz pracy, bo bedziesz juz "za stara i do tego bez doswiadczenia.

Bo niby dlaczego mieli by Ciebie wybrac????

Bo masz magistra??? Teraz magister nie maj zadnej wartosci bo prawie kazdy Matolek" ma magistra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta 89

W przedszkolu ,w którym.odbywalam staż jako pomoc były dwie praktykantów które miały 35 lat i jeszcze dwa lata studiów przed sobą.To zainspirowało mnie do podjęcia takiej decyzji oraz siostra nauczycielka ,która powtarza mi , że po studiach na tym.kierunku na pewno znajdę pracę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×