Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czepianie się ciężarnych na l4

Polecane posty

Gość gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Z tym donoszeniem to prawda. Znam przykład dziewczyny, która będąc na L4 w ciążę dziergała sobiena szydełku jakieś maskotki dla dzieci i wystawiała je na sprzedaż na facebooku i OLX. Ktoś na nią doniósł do ZUS, że pracuje na L4. Miała duże problemy przez to i jeszcze podatek od działalności gospodarczej musiała zapłacić.

Więc tak. Ludzi inetersują ciężarne na L4.

Jassne, już w to wierzę, ze nie można sobie dziergać będąc w ciąży 😄  Co jeszcze wymyślisz? 

Kłopoty na bank miała z powodu nie zgłoszenia działaności gospodarczej i TYLKO DLATEGO. A nie dlatego, że akurat dziergała sobie w ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
37 minut temu, Gość Gosc napisał:

Większość kobiet ma takie zawody , ze tak nie mogą pracować w ciąży i L4 należy im się z automatu. 

Srały  muszki będzie wiosna.

I będąc na tym L4 tyrają zwykle na "drugim etacie" (jak to uwielbiają nazywać kafeterianki) w domu, robiąc porządki, gotując i bawiąc młodsze bombelki. A to podobno najcięższa praca ever. Przynajmniej dla kafeterianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
1 minutę temu, Rescator555 napisał:

Mają prawo do zwolnienia lekarskiego w razie choroby lub w tym przypadku gdy występuje zagrożenie dla ciąży lub ciężarnej. A nie prawo do zwolnienia, gdy tylko pokażą się kreski na teście.

Nie, nie tylko wtedy,  potrafisz czytać ze zrzozumieniem w ogóle? Osoba wcześniej ładnie to wyłożyła. Mają prawo też wtedy gdy warunki pracy są za ciężkie dla osoby w stanie ciąży. Nie tylko wtedy gdy ciąża jest zagrożona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

To sobie zgłąszaj, jak nie masz co robić, dziadku. Ale uj kogo obchodza jakieś wyjątki?  Nie masz prawa przerzucac tego na ogół. 

Kogoś jednak obchodzą babciu. Szczególnie instytucje, która wypłaca pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Gość Aga napisał:

Nie, nie tylko wtedy,  potrafisz czytać ze zrzozumieniem w ogóle? Osoba wcześniej ładnie to wyłożyła. Mają prawo też wtedy gdy warunki pracy są za ciężkie dla osoby w stanie ciąży. Nie tylko wtedy gdy ciąża jest zagrożona. 

To wtedy mają prawo do przesunięcia do innej pracy, a nie do zwolnienia. Bo L4 jest na stan zdrowia, nie na warunki pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Srały  muszki będzie wiosna.

I będąc na tym L4 tyrają zwykle na "drugim etacie" (jak to uwielbiają nazywać kafeterianki) w domu, robiąc porządki, gotując i bawiąc młodsze bombelki. A to podobno najcięższa praca ever. Przynajmniej dla kafeterianek.

sraty taty. rozumiem, że takie deb.ilizmy wymyslasz z powodu braku argumentów? 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Z cz wy macie problem? Chcecie to pracujecie sobie do porodu. Inne nie chca nie muszą i będą na l4. Mają do tego pełne  prawo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość Gosc napisał:

L4 jest na stan zdrowia. Na złe warunki pracy, nieodpowiednie dla kobiet ciężarnych,  to jest w prawie pracy przepis, że pracodawca ma obowiązek przenieść kobietę na lżejsze stanowisko. L4 to łatwizna dla szefa. Osobiście znam kobietę, która poszła do inspekcji pracy za to, że pracodawca sugerował jej L4, a ona ciążę przechodziła świetnie i chętnie by jeszcze trochę popracowała. Moze to jeden przypadek na milion, ale kobieta uznała że L4 to zawsze problem, wstyd się na mieście pokazywać, może przyjść kontrola do domu itp. i ona nie pójdzie na L4 wyłącznie na widzimisię pracodawcy,  któremu się nie chciało zorganizować jej pracy z dala od komputera oraz częstymi przerwami. No i uwierzcie, że ta firma zarobiła ileś stówek mandatu. L4 nie służy do przykrywania nieudolności pracodawcy.

O masakra jakaś. Jeszcze bardziej strach zatrudniać kobiety w wieku rozrodczym. Jak jesteś małą firmą i ni cholery nie potrzebujesz pracownika, który będzie pracował z dala od komputera itd to i tak musisz stworzyć jakieś niepotrzebne stanowisko dla ciężarnej i jeszcze płacić jej za niepotrzebną robotę przez pieprzone 9 miesięcy 😞

Nigdy bab w pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Rescator555 napisał:

To wtedy mają prawo do przesunięcia do innej pracy, a nie do zwolnienia.

Sr.ęcia, nie przesunięcia. Po co sie wypowiadasz skoro nie masz pojęcia o prawie? Z reszta jak i ta druga, której przeszkadzaja l4. 

Najpierw sie zapoznaj z prawem, potem wdawaj sie w ewentualne dyskusje. 

Z ...yzmami w stylu iż chodzenie po galeriach lub gotowanie obiadów udowadnia "oszustwo" na L4 tudzież lekarze na pewno sa przekupieni -  to rozumnemu czlowiekowi nawet nie chce sie odpisywać, serio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Z cz wy macie problem? Chcecie to pracujecie sobie do porodu. Inne nie chca nie muszą i będą na l4. Mają do tego pełne  prawo. 

Wcale nie mają takiego prawa, o ile nie wskazuje na to ich stan zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Hmmm jak.pracowalam. w dużym markecie to w  tym samym czasie 12 dziewczyn było w ciąży.  Ciekawe gdzie mieli je przeniesc 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdrosne bezdzietne kwoki
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Sr.ęcia, nie przesunięcia. Po co sie wypowiadasz skoro nie masz pojęcia o prawie? Z reszta jak i ta druga, której przeszkadzaja l4. 

Najpierw sie zapoznaj z prawem, potem wdawaj sie w ewentualne dyskusje. 

Z ...yzmami w stylu iż chodzenie po galeriach lub gotowanie obiadów udowadnia "oszustwo" na L4 tudzież lekarze na pewno sa przekupieni -  to rozumnemu czlowiekowi nawet nie chce sie odpisywać, serio. 

no dokładnie, takie głupoty pieprzą, że już nie wiadomo czy trolują czy na powaznie to piszą 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Sr.ęcia, nie przesunięcia. Po co sie wypowiadasz skoro nie masz pojęcia o prawie? Z reszta jak i ta druga, której przeszkadzaja l4. 

Najpierw sie zapoznaj z prawem, potem wdawaj sie w ewentualne dyskusje. 

Z ...yzmami w stylu iż chodzenie po galeriach lub gotowanie obiadów udowadnia "oszustwo" na L4 tudzież lekarze na pewno sa przekupieni -  to rozumnemu czlowiekowi nawet nie chce sie odpisywać, serio. 

Mam pojęcia o prawie. Jeśli negujesz możliwość przekupstwa lekarzy, albo wystawianie zwolnień po znajomości, to chyba nie wiesz, na jakim świecie żyjesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Hmmm jak.pracowalam. w dużym markecie to w  tym samym czasie 12 dziewczyn było w ciąży.  Ciekawe gdzie mieli je przeniesc 🙂

A to już ich problem. Mogą im płacić za picie herbaty. Ale z własnych pieniędzy firmy, nie z pieniędzy ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Res mają prawo byc na l4:) KAZDA ciężarna ma jakieś dolegliwości w ciąży np.ja rzygałam przez pół ciąży, schudłam kg kilo, byłam odwodniona. Inne mają problemy z pęcherzem  I biegają sikac co chwile. Inna boli kręgosłup.  Dla mnie zapalenie  oskrzeli ,grypa przy ciąży to pikuś 🙂 wolałabym chodzić do pracy z gorączka ok 40 stopni niż w ciąży.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Res przecież ty nie płacisz zusu wiec to tak jest jest z twojej kasy. Wiec w sumie co cie to obchodzi na co ZUS wydaje kasę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
19 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jakim trzeba być g... żeby donosic na kobietę w ciąży? Fujjj   

A co to za różnica czy kradnie kobieta w ciąży czy kljakas inna osoba? Kradzież to kradzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Res twoja problem.polega na tym ze ty nienawidzisz kobiet które pracują zawodowo. Wiadomo że jak kobieta jest na l4 tzn ze pracuje.  Wiesz nie każda kobieta chce być całe życie tylko.kura domowa jak twoja baba. Pracuje wiec należy mi się l4,urlop  macierzyński, wychowawczy,l4 na dziecko   i jak będę miała ochotę  to będę z tego korzystać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Res przecież ty nie płacisz zusu wiec to tak jest jest z twojej kasy. Wiec w sumie co cie to obchodzi na co ZUS wydaje kasę? 

A co ty wiesz o tym, co ja płacę albo nie płacę? 

Obchodzi mnie, bo ZUS jest dofinansowywany z moich podatków. A ja nie jestem taki ograniczony jak ty, zebym nie widział związku jednego z drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
28 minut temu, Gość gość napisał:

Jassne, już w to wierzę, ze nie można sobie dziergać będąc w ciąży 😄  Co jeszcze wymyślisz? 

Kłopoty na bank miała z powodu nie zgłoszenia działaności gospodarczej i TYLKO DLATEGO. A nie dlatego, że akurat dziergała sobie w ciązy.

Mozna sobie dziergac bedac w ciazy. Nie napisalam przeciez ze nie mozna. Ale nie można prowadzić działalności gospodarczej bedac na L4 w ciazy. A tym właśnie jest dzierganie i handel tym rękodziełem. Możesz sobie nie wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Res twoja problem.polega na tym ze ty nienawidzisz kobiet które pracują zawodowo. Wiadomo że jak kobieta jest na l4 tzn ze pracuje.  Wiesz nie każda kobieta chce być całe życie tylko.kura domowa jak twoja baba. Pracuje wiec należy mi się l4,urlop  macierzyński, wychowawczy,l4 na dziecko   i jak będę miała ochotę  to będę z tego korzystać. 

To twój problem, że doszukujesz się problemów tam, gdzie ich nie ma. A L4 należy ci się wtedy, jeśli wskazuje na to stan twojego zdrowia, a nie twoje zachcianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Gość Gosc napisał:

Res mają prawo byc na l4:) KAZDA ciężarna ma jakieś dolegliwości w ciąży np.ja rzygałam przez pół ciąży, schudłam kg kilo, byłam odwodniona. Inne mają problemy z pęcherzem  I biegają sikac co chwile. Inna boli kręgosłup.  Dla mnie zapalenie  oskrzeli ,grypa przy ciąży to pikuś 🙂 wolałabym chodzić do pracy z gorączka ok 40 stopni niż w ciąży.  

Może ma jakieś dolegliwości, ale niekoniecznie uprawniajace do zwolnienia z pracy. Kac tez może być dokuczliwy, ale zwolnienie z tej okazji nie przysługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tak przy okazji: jest na tej stronie temat o problemach z ZUS. Widać wzięli się za cwaniaczki. Możecie sobie poczytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Rescator555 napisał:

A tak przy okazji: jest na tej stronie temat o problemach z ZUS. Widać wzięli się za cwaniaczki. Możecie sobie poczytać. 

Oj strasznie żal d. u. p. e ściska, że ktoś na L4. Do roboty, ktoś musi robić żeby leżeć mógł ktoś 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

No jeżeli chora kobieta na zwolnieniu robi remont mieszkania albo dorabia sobie to znaczy, że wyłudziła zwolnienie 🙂

Jezeli robi remont pokazujac palcem co zrobic to dalej nic nie robi.  Ja bardzo chcialabym zobaczyc te ciezarne kobiety robiace remonty same.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Rescator555 napisał:

A co ty wiesz o tym, co ja płacę albo nie płacę? 

Obchodzi mnie, bo ZUS jest dofinansowywany z moich podatków. A ja nie jestem taki ograniczony jak ty, zebym nie widział związku jednego z drugim.

A te kobiety, ktore sa na l4 rowniez pracuja i placa podatki i wlasnie w trakcie ciazy korzystaja sobie z tego co oplacily i mozna powiedziec, ze wclae im tego l4 nie oplacasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

A te kobiety, ktore sa na l4 rowniez pracuja i placa podatki i wlasnie w trakcie ciazy korzystaja sobie z tego co oplacily i mozna powiedziec, ze wclae im tego l4 nie oplacasz.

To sobie policz ile one wpłaca na chorobowego A ile potem wyciągają z ZUS. Zdziwisz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

To sobie policz ile one wpłaca na chorobowego A ile potem wyciągają z ZUS. Zdziwisz się.

Naprawde?  Kobieta, ktora pracuje cale zycie na zarobi na kilka miesiecy l4?  Tak bardzo bym sie zdziwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Naprawde?  Kobieta, ktora pracuje cale zycie na zarobi na kilka miesiecy l4?  Tak bardzo bym sie zdziwila.

No dokładnie. Jak tyrałam 15 lat w korpo, ciężej i więcej niż niejeden facet to z pewnością uzbieralam na swoje L4 ciążowe i nic nikomu do tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

O masakra jakaś. Jeszcze bardziej strach zatrudniać kobiety w wieku rozrodczym. Jak jesteś małą firmą i ni cholery nie potrzebujesz pracownika, który będzie pracował z dala od komputera itd to i tak musisz stworzyć jakieś niepotrzebne stanowisko dla ciężarnej i jeszcze płacić jej za niepotrzebną robotę przez pieprzone 9 miesięcy 😞

Nigdy bab w pracy!

Jak jesteś małą firmą, to sobie ją rozbuduj i nie interesuje nikogo to, że cię nie stać. Teraz i tak zmieniły się przepisy co do pracy kobiet w ciąży. Już nie ma takich obostrzeń co do komputera. Kiedyś kobieta musiała spędzić połowę dniówki obowiązkowo poza korzystaniem z komputera, były to czasy sprzed 500+ więc na pewno niektóre dziewczyny chciały pracować do 5-6 m/ca żeby chociaż tę premię zgarnąć, a pracodawca mówi że się nie da i każe iść na l4? Ja jak korzystałam z czasu pracy "z dala od komputera" to szłam pytać w czym pomóc, nawet głupie pieczątki mogłam przybijać kilka godzin. Albo coś parafowałam za sekretarkę. Każda drobna praca jest w firmie potrzebna i coś wnosi, kogoś odciąża.  A ktoś może patrzy na to, żeby nie wyrabiać dużo dni L4, mieć ładne świadectwo pracy w razie gdyby taka w/w prywaciara ją wywaliła po macierzyńskim, lub po prostu sumienie jej nie pozwala udawać osoby chorej? Bardzo dobrze, że ktoś to zgłosił i że takie zachowania firm są tępione. A płacić będziesz za 9 miesięcy, tylko zapomniałaś, że jak przyjęłaś pracowników to masz obowiązek im płacić. Pani cytowana to powinna sprzedawać pietruszkę zamiast prowadzić firmę 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×