Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Myszka

29 tydzień ciąży - zmiana płci z dziewczynki na chłopca

Polecane posty

Gość Myszka

Czy to możliwe żeby na II badaniach prenatalnych pomylili się co do płci? Powiedzieli ze będzie dziewczynka a teraz 29 tc mój gin stwierdził że jednak bardziej jest w stronę chłopczyka, choć nie na 100%. Miała któraś podobnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Tak, to dosyć częste pomyłki. U mnie "córka z pępowiną między nóżkami" była do 21 tygodnia ciąży, a na badaniach połówkowych już chłopczyk na 100%. Moja bliska koleżanka całą ciążę miała mówione, że będzie córka i o synu dowiedziała się tuż po porodzie, to był dopiero szok! Ze szpitala maluszek wychodził w różowym ubranku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka
16 minut temu, Gość Mama napisał:

Tak, to dosyć częste pomyłki. U mnie "córka z pępowiną między nóżkami" była do 21 tygodnia ciąży, a na badaniach połówkowych już chłopczyk na 100%. Moja bliska koleżanka całą ciążę miała mówione, że będzie córka i o synu dowiedziała się tuż po porodzie, to był dopiero szok! Ze szpitala maluszek wychodził w różowym ubranku.

Moja kruszynka też ma cały czas pepowine między nóżkami i nie chce się ustawić za bardzo do badania. Czyli faktycznie prawdopodobne że jednak chłopiec więc tak się nastawiam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga
6 godzin temu, Gość Mama napisał:

Tak, to dosyć częste pomyłki. U mnie "córka z pępowiną między nóżkami" była do 21 tygodnia ciąży, a na badaniach połówkowych już chłopczyk na 100%. Moja bliska koleżanka całą ciążę miała mówione, że będzie córka i o synu dowiedziała się tuż po porodzie, to był dopiero szok! Ze szpitala maluszek wychodził w różowym ubranku.

I lekarz nie potrafił dziecka przekręcić? mnie kiedy mała była zle ustawiona stukał w brzuch poklepywał pod różnymi kontami aż się obróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 minut temu, Gość Iga napisał:

I lekarz nie potrafił dziecka przekręcić? mnie kiedy mała była zle ustawiona stukał w brzuch poklepywał pod różnymi kontami aż się obróciła.

A dlaczego ma diecko meczyc?  To takie wazne, zeby wiedziec plec dziecka w danym momencie?  Dowie sie na nastepnym badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość gosc napisał:

A dlaczego ma diecko meczyc?  To takie wazne, zeby wiedziec plec dziecka w danym momencie?  Dowie sie na nastepnym badaniu.

Męczyć ? Bardziej je męczysz siedząc o tej godz z telefonem w łapie MADKO internetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość gosc napisał:

A dlaczego ma diecko meczyc?  To takie wazne, zeby wiedziec plec dziecka w danym momencie?  Dowie sie na nastepnym badaniu.

Męczyć ? Bardziej je męczysz siedząc o tej godz z telefonem w łapie MADKO internetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Męczyć ? Bardziej je męczysz siedząc o tej godz z telefonem w łapie MADKO internetów

Moje dziecko jest dorosle i studiuje w innym miescie wiec napewno zadnego dziecka nie mecze i nie pukalabym, zeby sie obracalo nienaturalnie i okrecalo pepowina Madko polko od siedmiu bolesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka

Czy ktoś miał podobną sytuację? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lorelei

Ze mną na sali poporodowej leżała dziewczyna, której przez całą ciążę mówiono że urodzi dziewczynkę. Okazało się że to jednak chłopczyk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm

Ja miałam połówkowe w 20 tc. Lekarka sprawdzała 3 razy powiedziała ,ze dziewczynka i szukała takiej pozycji dziecka żeby właśnie z pępowiną nie pomylić . Niby nam pokazała ale się ciagle zastanawiam czy to jednak nie będzie chłopak . Teraz już do porodu nie będę miała żadnego usg . Mieszkam za granica i tu robią tylko w 12 i 20 tc. W 12 tc Pani nawet nie próbowała nam mówić co będzie , powiedziała ,ze na to za wcześnie jeszcze jest. Tak czy siak mam nadzieje.ze się nie pomyliła bo zakupy w róży ruszyły już pełna parą 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka
9 minut temu, Gość Lorelei napisał:

Ze mną na sali poporodowej leżała dziewczyna, której przez całą ciążę mówiono że urodzi dziewczynkę. Okazało się że to jednak chłopczyk. 

Często czytam o takich przypadkach, że miała być dziewczynka, wyszedł chłopczyk. Odwrotnie raczej nie więc chyba powinnam nastawić się na chłopczyka 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 godzin temu, Gość gosc napisał:

Moje dziecko jest dorosle i studiuje w innym miescie wiec napewno zadnego dziecka nie mecze i nie pukalabym, zeby sie obracalo nienaturalnie i okrecalo pepowina Madko polko od siedmiu bolesci

Jeśli masz dziecko studiujące to nie tak cię obkręcali Na ówcześnie porodówce rozjechana stara szafo hahahaha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
23 minuty temu, Gość Hmm napisał:

Ja miałam połówkowe w 20 tc. Lekarka sprawdzała 3 razy powiedziała ,ze dziewczynka i szukała takiej pozycji dziecka żeby właśnie z pępowiną nie pomylić . Niby nam pokazała ale się ciagle zastanawiam czy to jednak nie będzie chłopak . Teraz już do porodu nie będę miała żadnego usg . Mieszkam za granica i tu robią tylko w 12 i 20 tc. W 12 tc Pani nawet nie próbowała nam mówić co będzie , powiedziała ,ze na to za wcześnie jeszcze jest. Tak czy siak mam nadzieje.ze się nie pomyliła bo zakupy w róży ruszyły już pełna parą 😉 

Dziwne, w 12 tyg formują się już narządy i widać czy cewka moczowa idzie do góry czy leży prosto. Nawet ja (zupełny laik) to widziałam na monitorze wyraźnie...  powiedziano nam płeć  w 12 tyg z usg i później już na każdym tylko się utwierdzało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U mnie w 20 i 26 tc mowili ,ze dziewczynka i to dwoch roznych lekarzy. W 30 tc okazalo sie ze urodze chlopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
6 godzin temu, Gość Iga napisał:

I lekarz nie potrafił dziecka przekręcić? mnie kiedy mała była zle ustawiona stukał w brzuch poklepywał pod różnymi kontami aż się obróciła.

Nie zawsze się uda, moje dziecko jest uparte i czasami wizyta trwała naprawdę długo zanim ułożyło się jak trzeba. Lekarz szturchał brzuch, ja wstawałam pochodzić, sztucznie kaszlałam, jadłam kawałek czekolady, a ono i tak robiło swoje i się obracało się po swojemu albo zakrywało. Poznanie płci nie jest niezbędne, więc wiadomo, że nie będziemy męczyć dziecka 15 minut, bo mamy taki kaprys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Dziwne, w 12 tyg formują się już narządy i widać czy cewka moczowa idzie do góry czy leży prosto. Nawet ja (zupełny laik) to widziałam na monitorze wyraźnie...  powiedziano nam płeć  w 12 tyg z usg i później już na każdym tylko się utwierdzało. 

Czasami widać, ale i tak zdarza się dużo pomyłek na tym etapie ciąży, bo wyrostek płciowy wygląda bardzo podobnie. U nas był wzdłuż kręgosłupa co wskazywało na dziewczynkę, na kolejnym badaniu dziecko miało pępowinę między nóżkami i za nic nie chciało się odsłonić, a na USG połowowym był już chłopaczek na 100%!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Trzeba zobaczyć jak bardzo podobne są narządy płciowe chłopców i dziewczynek zanim się ostatecznie wykształcą. To nie ich wygląd, a pozycja ułożenia "wyrostka" wskazuję płeć, stąd tyle pomyłek, bo to trudna sztuka określić położenie, czyli czy bardziej wyrostek odstaje czy leży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka
51 minut temu, Gość Gosc napisał:

U mnie w 20 i 26 tc mowili ,ze dziewczynka i to dwoch roznych lekarzy. W 30 tc okazalo sie ze urodze chlopca.

Jak to "przezyłaś"? 😉 Wiadomo najważniejsze żeby dziecko było zdrowe ale człowiek jakoś się nastawia a potem zmiana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ufo

Ja mialam odwrotnie. Cala ciaze mowil, ze chlopiec. Przed porodem inny lekarz w szpitalu: Jaki chlopiec!?! BEDZIE CORKA!!! Ha, ha. To bylo 10 lat temu. Jest coreczka:-) A drugie syn i tak mowil lekarz (oczywiscie juz zmieniony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 godzin temu, Gość Mama napisał:

Tak, to dosyć częste pomyłki. U mnie "córka z pępowiną między nóżkami" była do 21 tygodnia ciąży, a na badaniach połówkowych już chłopczyk na 100%. Moja bliska koleżanka całą ciążę miała mówione, że będzie córka i o synu dowiedziała się tuż po porodzie, to był dopiero szok! Ze szpitala maluszek wychodził w różowym ubranku.

Tyle ładnych kolorów, a dziewczykom kupuja tylko róż..brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Terra

W ciazy z corka mialam 3 usg. Plec poznalam na ostatnim kolo 33 tc. Najpierw lekarz myslal, ze to chlopiec, ale po chwili sie poprawil, bo to tylko pepowina miedzy nozkami byla.

W drugiej ciazy mialam usg co wizyte. Plec poznalamw 26 tc, bo dziecko zawsze bylo zle ulozone i nie bylo nic widac- miala byc na 90% dziewczynka. Jednak w 31 tc okazalo sie, ze urodze chlopca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×