Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Autorka

Czy tylko ja tak mam?czy są tu dziewczyny które które nie mają żadnej pomocy???

Polecane posty

Gość ojej
6 minut temu, Gość Ada napisał:

No właśnie mnie zawsze zastanawia kto jest autorem takich wpisów, bo w sumie forum jest dedykowane ciężarnym i matkom. 

jakich wpisów? nie mieści ci się w głowie że matki mogą mieć różne zdania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada
4 minuty temu, Gość ojej napisał:

jakich wpisów? nie mieści ci się w głowie że matki mogą mieć różne zdania?

Bardziej mam na myśli sposób wyrażania tego zdania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Ada napisał:

Bardziej mam na myśli sposób wyrażania tego zdania. 

Strasznie wrażliwa jesteś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Strasznie wrażliwa jesteś...

Czemu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Ada napisał:

Czemu? 

przewiń wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

przewiń wyżej

Dalej nie wiem skąd taki wniosek, dlatego, że mnie coś zastanawia? przecież nie poddałam ocenie tych wpisów. Więc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guest

Dzieci są jak bąki - każdy toleruje swoje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

No po to jest też rodzina, żeby się wspierać w trudnych chwilach. A autorka jest chora z dwójką dzieci sama w domu. Wczoraj podczas rocznicay wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau jeden z ocalałych  z Holokaustu powiedział żeby nie być obojętnym. I tak mnie te słowa bardzo uderzyły, bo wokół nas jest tyle obojętności na ludzką krzywdę. Nie potrafimy współczuć jak komuś jest źle. Tu na kafe to już w ogóle totalny brak empatii, matka-matki nigdy nie zrozumie☹️mam wręcz wrażenie, że niektórych bawi jak mogą innej forumowowice dokopać. 

No, straszna krzywda stała się autorce. Jej matka zajęła się dziećmi tylko przez trzy godziny, a siostra nie chce złapać jelitówki. Drugi proces norymberski trzeba zorganizować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
56 minut temu, Gość Ada napisał:

No właśnie mnie zawsze zastanawia kto jest autorem takich wpisów, bo w sumie forum jest dedykowane ciężarnym i matkom. 

Są matki i madki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Są matki i madki. 

tylko teraz które są które? 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
59 minut temu, Gość Ada napisał:

No właśnie mnie zawsze zastanawia kto jest autorem takich wpisów, bo w sumie forum jest dedykowane ciężarnym i matkom. 

To jest forum poświęcone TEMATYCE ciąży, macierzyństwa itd. I wypowiadać się może każdy w tym temacie. W końcu to otwarte forum dyskusyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

To jest forum poświęcone TEMATYCE ciąży, macierzyństwa itd. I wypowiadać się może każdy w tym temacie. W końcu to otwarte forum dyskusyjne.

Zgadzam się, tylko ktoś, kto nie ma dzieci nie bardzo ma jak sie podzielić swoim doswiadczeniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Zgadzam się, tylko ktoś, kto nie ma dzieci nie bardzo ma jak sie podzielić swoim doswiadczeniem. 

w tym temacie rzecz jasna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
15 minut temu, Gość gosc napisał:

Zgadzam się, tylko ktoś, kto nie ma dzieci nie bardzo ma jak sie podzielić swoim doswiadczeniem. 

Ale forum jest również od tego aby dyskutować i wyrażać swoje opinie. Poza tym, osoby nie mające dzieci również mają swoje doświadczenia. Np są bezdzietnymi siostrami, na których wiesza się psy bo nie chcą zarazić się jelitowka lub zwyczajnie nie chcą zajmować się siostrzencami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość gosc napisał:

Zgadzam się, tylko ktoś, kto nie ma dzieci nie bardzo ma jak sie podzielić swoim doswiadczeniem. 

Sama dopiero planuję ciążę, ale pracuję w przedszkolu i na temat dzieci i ich matek mogę sporo powiedzieć. Zarówno dobrych, jak i złych rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

 

5 minut temu, Gość Gość napisał:

Sama dopiero planuję ciążę, ale pracuję w przedszkolu i na temat dzieci i ich matek mogę sporo powiedzieć. Zarówno dobrych, jak i złych rzeczy. 

OK, ale chodzi o to, że sama jako mama nie masz doświadczenia w tej kwestii. Praca to praca. Zamykasz drzwi i masz spokój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ale forum jest również od tego aby dyskutować i wyrażać swoje opinie. Poza tym, osoby nie mające dzieci również mają swoje doświadczenia. Np są bezdzietnymi siostrami, na których wiesza się psy bo nie chcą zarazić się jelitowka lub zwyczajnie nie chcą zajmować się siostrzencami.

🤣🤣🤣 w punkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lot

Mialam dzieci z roczna roznica. Bylam sama z mezem, ( zapracowanym i czesto wyjezdzajacym). Mama byla chora a ojciec opiekowal sie nia, nie mialabym sumienia go o nic prosic. Ale  pzreciez wiedzialam, na co sie pisze. Dzieci urodzilam pozno blizej 40tki,, bo wczeniej nie mielismy mieszkania a nic chcialam sie rodzicom zwalac na głowe a potem mialam poronienia, nie bylo co czekac na lepszy moment. Mimo zyczliwosci rodzicow uwazam,ze dzieci to sprawa moja i męza, skoro sie decydujemy, to na wlasna odpowiadzialnośc. Trzeba sobie dobzre zorganizowac czas i na poczatek sporo rzeczy odpuscic. Poza tym nawiazac kontakty z rodzicami dzici w podobnym wieku i czasem sobie pomoc wzajemnie. Ja ten okres wspominam bardzo fajnie, a minąl dosc szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

 

OK, ale chodzi o to, że sama jako mama nie masz doświadczenia w tej kwestii. Praca to praca. Zamykasz drzwi i masz spokój. 

myślę że ma więcej do powiedzenia na temat dzieci niż matki które bez przerwy te swoje dzieci komuś podrzucają. Zamykają drzwi i spokój na cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

myślę że ma więcej do powiedzenia na temat dzieci niż matki które bez przerwy te swoje dzieci komuś podrzucają. Zamykają drzwi i spokój na cały dzień

To matki które przyprowadzają dzieci do przedszkola, w Twoim mniemaniu je podrzucają żeby mieć spokój ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

To matki które przyprowadzają dzieci do przedszkola, w Twoim mniemaniu je podrzucają żeby mieć spokój ? 

gdzie ja to napisałam? chodziło mi o autorkę i te które jej przyklaskują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Ale forum jest również od tego aby dyskutować i wyrażać swoje opinie. Poza tym, osoby nie mające dzieci również mają swoje doświadczenia. Np są bezdzietnymi siostrami, na których wiesza się psy bo nie chcą zarazić się jelitowka lub zwyczajnie nie chcą zajmować się siostrzencami.

 

OK, nie twierdzę, że nie mają żadnych doświadczeń. Natomiast nie mają doświadczeń jako matka. Co innego być matką a co innego bezdzietną siostrą. 

I zgadzam się z Tobą, każdy może dyskutować i wyrażać opinie (podobnie jak śpiewać) tylko pytanie na ile taka opinia będzie przydatna innym matkom. Ale być może nie mam racji, tylko się zastanawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

gdzie ja to napisałam? chodziło mi o autorkę i te które jej przyklaskują

No ale mowa teraz o dziale forum ciąża, poród, macierzyństwo, i wypowiadaniu się bezdzietnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość gosc napisał:

No ale mowa teraz o dziale forum ciąża, poród, macierzyństwo, i wypowiadaniu się bezdzietnych. 

To chyba wątki pomyliłaś, załóż sobie nowy i zastanawiaj tam nad przeznaczeniem forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 minut temu, Gość gosc napisał:

 

OK, nie twierdzę, że nie mają żadnych doświadczeń. Natomiast nie mają doświadczeń jako matka. Co innego być matką a co innego bezdzietną siostrą. 

I zgadzam się z Tobą, każdy może dyskutować i wyrażać opinie (podobnie jak śpiewać) tylko pytanie na ile taka opinia będzie przydatna innym matkom. Ale być może nie mam racji, tylko się zastanawiam. 

Ale przecież te bezdzietne siostry mają prawo się bronić kiedy są tutaj przez was obgadywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość Gość napisał:

To chyba wątki pomyliłaś, załóż sobie nowy i zastanawiaj tam nad przeznaczeniem forum 

Dlaczego? Osobiście uważam, że to jest dobre miejsce. Temat również dotyczy macierzyństwa więc mogę  tutaj pisać. Poza tym, nie mnie zaczęło zastanawiać dlaczego bezdzietne tu zabierają głos i dlaczego wypowiadają się taki a nie inny sposób. Ja po prostu dołączyłam do dyskusji. Czemu masz z tym taki problem? Obrażam Cię, jestem niemiła? 

Zresztą może niech autorka się wypowie czy jej to przeszkadza, w końcu to jej wątek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ale przecież te bezdzietne siostry mają prawo się bronić kiedy są tutaj przez was obgadywane

Przez Was? Przecież tylko autorka pisała tu o swojej siostrze. Ktoś jeszcze pisał o swoich bezdzietnych siostrach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgaaa
15 minut temu, Gość Gość napisał:

To chyba wątki pomyliłaś, załóż sobie nowy i zastanawiaj tam nad przeznaczeniem forum 

Jasne, bo taka głupia gęś jak Ty sobie tego życzy 🤣🤣🤣 Jak Ci przeszkadza to wypad! Nie musisz czytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko zaczekaj jeszcze chwilę aż pójdziesz do pracy to ci się cyrk zacznie. Będziesz żałować że nie doceniasz czasu z dziećmi.Ale za to wrócisz stęskniona  a dzieci wybawione. Teraz ty siedzisz bez celu , dzieci oglądają pewnie tv i snują się po domu. Po co ci to ? może obrazu oddaj młodszego do żłobka i idź do roboty:)

z perspektywy czasu i życiowego doświadczenia to każdemu radzę wprowadzić szybko balans w życiu. Lepiej niech te dzieci przez kilka godzin posiedzę w dobrym żłobku niż wszyscy mają się męczyć:) dziecku nic się nie stanie jak chwilę będzie bez matki ,A wręcz przeciwnie wpływanie to pozytywnie na jego rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea

Przykre ale niestety bardzo rozpowszechnione. Wiekszosc kobiet chce koniecznie dziecko i potem zaczyna sie narzekanie i oczekiwanie, ze rodzina "pomoze". I choc ciezko radza sobie z jednym, decyduja sie na drugie. I jeszcze wiecej narzekania i pretensje do rodziny, ze jakos nie kwapia sie do bawienia. Nie, nie kwapia sie, jest wiele przyjemniejszych zajec, niz nianczenie cudzych dzieci. Moja synowa uwaza, ze raz w tygodniu babcia powinna zajmowac sie wnukami (3 lata i 1,5), np. cala sobote albo niedziele, w koncu ona tez potrzebuje odpoczac. W sobote i niedziele to ja odpoczywam po 5 dniach pracy, ktora wymaga wielkiego zaangazowania i nadgodzin. A wizyta u wnukow 1 x w miesiacu na dwie godziny zupelnie wystarcza. Mamusie z takimi oczekiwaniami powinny udac sie do psychiatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×