Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika

Cukrzyca w ciazy

Polecane posty

Gość Monika

Witam . Robiłam glukoze oto moje wynik na czczo 76 po 1h 185 po 2h 109 czy to cukrzyca ciążowa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, bo po godzinie ma być poniżej 180, a ty masz 185

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

I co teraz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Musisz iść do diabetologa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Umów się do diabetologia, skierowanie dostaniesz od lekarza prowadzącego ciążę. Jak będziesz się rejestrować powiedz że jesteś w ciąży, wtedy mają obowiązek przyjąć Cię poza kolejnością. Nie czekaj na wizytę, tylko od razu idź do apteki po glukometr i zacznij mierzyć poziom cukru. Glukometry w aptekach dają za darmo, jedynie co będziesz musiała kupić to paski, później lekarz wypis ze Ci receptę i będą za grosze. Poziom cukru mierz na czczo i po godzinie od każdego posiłku. Zapisuj sobie w jakimś zeszycie wyniki, wtedy jak pójdziesz do lekarza to juz z konkretnymi danymi, będziesz jakis miesiąc do przodu, bo normalnie na pierwszej wizycie by Ci dał glukometr i pokazał jak używać. I przede wszystkim nie zamartwiaj się, ja miałam podobne wyniki do Ciebie, byłam na diecie prawie całą ciążę, bez insuliny. Próbuj różnych dań, tymi tabelkami, które mówią co możesz jeść, a co nie się nie sugeruj za bardzo, bo to jednak nie jest zwykła cukrzyca. Ja mogłam jeść słodycze w rozsądnych ilościach i cukier był ok, za to skakał po czymkolwiek mrożonym i odgrzewanym. Musisz popróbować co u Ciebie działa a co nie. Powodzenia 😚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z tego co mi mowil moj ginekolog w ciazy najwazniejszy jest wynik na czczo i po 2 godzinach, a u Ciebie jest ok. Jesli nie masz mozliwosci porozmawiania w najblizszych dniach ze swoim ginekologiem to idz nawet do lekarza rodzinnego i popros o interpretacje wyników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

Z tego co mi mowil moj ginekolog w ciazy najwazniejszy jest wynik na czczo i po 2 godzinach, a u Ciebie jest ok. Jesli nie masz mozliwosci porozmawiania w najblizszych dniach ze swoim ginekologiem to idz nawet do lekarza rodzinnego i popros o interpretacje wyników. 

cukrzyca ciążowa jest stwierdzana jeżeli wynik przekroczy którąkolwiek normę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Tak, bo po godzinie ma być poniżej 180, a ty masz 185

Do postawienia diagnozy potrzebne są dwie podwyższone wartości ona ma tylko jedną i to niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

cukrzyca ciążowa jest stwierdzana jeżeli wynik przekroczy którąkolwiek normę

Nieprawda. Musi przekroczyć dwie, po jednej powtarza się krzywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Dajcie spokój, pierwszy wynik w Google 😑 Cukrzycę ciążową rozpoznaje się, gdy choćby jeden z trzech pomiarów poziomu glukozy we krwi – na czczo, po 1 godzinie lub po 2 godzinach – jest nieprawidłowy. Zatem cukrzycę ciążową rozpoznaje się, gdy poziom cukru przekracza: 100 mg/dl (5,5 mmol/l) na czczo lub..

Po co wprowadzanie ją w błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

Nieprawda. Musi przekroczyć dwie, po jednej powtarza się krzywą

A jak ciągle będzie przekraczać tylko jedną to powtarzać w nieskończoność? Masz ty rozum, dziewczyno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też było podejrzenie cukrzycy ciążowej  A to temu że zamiast siedzieć 2 godz to poszłam do domu i bym. Potem diabetolog nie pamiętam ile tam chodziłam.  Powtórzył wynik i było ok. Więc wysiłek że poszłam do domu zrobił swoje i poszło do góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

U mnie też było podejrzenie cukrzycy ciążowej  A to temu że zamiast siedzieć 2 godz to poszłam do domu i bym. Potem diabetolog nie pamiętam ile tam chodziłam.  Powtórzył wynik i było ok. Więc wysiłek że poszłam do domu zrobił swoje i poszło do góry 

Wysiłek obniża wynik, nie podwyższa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak to było bo byłoto 8 lat temu ak3 wiem że musiałam chodzić do diabetologia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak to było bo byłoto 8 lat temu ak3 wiem że musiałam chodzić do diabetologia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×