Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witajcie

Jestem w 7 tyg ciąży. Niestety bierze mnie przeziebienie. Napisalam do mojej pani doktor ona zaleciła wapno 1000 i wit c 1000. Ale naczytałam się że taka dawka wit c może być niebezpieczna zwłaszcza w 1 trymestrze. Pani z apteki też tsk twierdzi. 

Nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko Wit C nie antybiotyk. Boisz sie, weź mniej, albo kup zwykłą cytrynę i pij z herbata. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciw przeziębieniu to ja normalnie nic nie biorę a co dopiero w ciąży. Herbata z cytryną i będzie dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Herbata z miodem i cytryną, możesz brać Rutinoscorbin/Cerutin, bierz witaminę D3 2000 (chyba że bierzesz witaminy dla ciężarnych to już nie musisz bo tam jest D3), syrop Prenalen, inhalacje z soli fizjologicznej 0,9% albo mocniejszej 3% NebuDose na katar i kaszel, woda morska do nosa na katar. Pij dużo wody, wypoczywaj, dużo śpij. W ciąży byłam chora 3x, z czego 2x w pierwszych 5 miesiącach, bo zaraziłam się w pracy (pracuję w aptece, więc o syf nietrudno). Teraz, z racji tego, że karmię, zastosowałam ten sam zestaw (bez wypoczynku i dużej ilości snu :P) i wyzdrowiałam po 4/5 dniach. 

Zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, leki z serii Prenalen są bezpieczne i możesz sobie coś kupić i tego na wzmocnienie 🙂 do tego łóżko, dobry film, może nawet dzień się nie kąpać, żeby nie przemarznac, tost z czosnkiem i pomidorkiem, herbara z imbirem, cytryną i miodem, ale przedewszystkim regeneracja i odpoczynek 🙂 W 8tyg również byłam przeziębiona i wiem co pisze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×