Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Czy zez jest wskazaniem do cc ? Jak miałam 10 lat to miałam operację na oczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może idź i zapytaj okulistę. Mamy Ci wywróżyć z fusów czy zapytać szklanej kuli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź do okulisty, jak Ci wyżej radzą. Tutaj nikt niczego nie wymyśli, bo nie ma wglądu do Twojej historii wady, nawet jeśli by jakaś okulistka na forum chciała Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz z tego powodu jakieś zalecenia żeby unikać dużego wysiłku, dźwigania itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam . Nie byłam jeszcze u okulisty.  Idę prywatnie.  Mam nadzieje że nie będzie problemu.  Nie chce żeby mi ta wada wróciła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według nowych zaleceń jest dużo mniej wskazań okulistycznych niż kiedyś. Ale wielu okulistów woli dmuchać na zimne i wystawia zaświadczenia więc nie powinnaś mieć problemów, żeby je dostać (to czy szpital je uwzględni to inna bajka).

A gdybyś chciała/musiała rodzić naturalnie... To powalcz o parcie w pozycji wertykalnej, wtedy często wysiłek wkładany w parcie nie musi być aż tak duży. Ja rodziłam w kucki (to też pozycja wertykalna) i wypchnięcie dziecka wcale nie wymagało ode mnie aż tak nadludzkiego wysiłku jak opisują niektóre kobiety.

Na marginesie - mam -6 dioptrii w obu oczach, dawniej zakwalifikowali by mnie od razu do CC. A tak rodziłam naturalnie i po porodzie wada się nie zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×