Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LvciferAvgvstvs

dlaczego biedacy myślą że jakby mieli pieniądze to by odmienili swoje życie na lepsze?

Polecane posty

 

Specyficzne towarzystwo odrzutów. Dobrane w jedność innym wmawiają odrzucenie.

Panie! W jedności siła! Zauważ, że najmądrzejsi na tym forum szerokim łukiem omijają to towarzystwo. Druga połowa najmądrzejszych opuściła to miejsce z ich powodu.

Jestem na forum od wczoraj, nie wiedziałam...No cóż, pozostaje zacytować Tuwima:

Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w dooopę pocałowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie do końca. Za dużo filmów oglądasz. Mistrza wschodnich sztuk walk po prostu można zastrzelić nie zbliżając się do niego. Cała siła człowieka leży w jego nieprzewidywalności. Zapytaj kobiet o zachowanie ich facetów w łóżku. Przewidywalność zabija.

Chyba mamy zbyt odmienne spojrzenie na pewne sprawy, ale to jest ok.

Mnie interesuje jak wykorzystywać potencjał ludzkiego umysłu i to, co odkrywa chociażby fizyka kwantowa. Jak łatwiej żyć i cieszyć się każdym dniem, bez bezmyślnego wywalania energii życiowej na pierdoły, albo betonowe mury.

Jak żyć, aby spełniać marzenia i być, tak  po prostu, na co dzień w dobrym nastroju i nie dać się zwariować.

Jestem kobietą i nie muszę pytać się innych kobiet, co je kręci u facetów. Po prostu, skupiam się na tym, co mi odpowiada.

A u facetów kręci mnie głównie siła spokoju i intelekt, szczególnie w ostatnich dniach tej apokalipsy ( kto wie o co chodzi, ten wie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, czas na mnie, uciekam. Życzę Wam fajnej soboty i każdemu dużo bogactwa, pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe szczęście daje miłość, zdrowie, brak zmartwień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jestem po za nawiasem. Najmniej inteligentny, pozbawiony taktu i kultury osobistej. Wybacz, że to ja ciągle za Tobą biegam po furum. Niezłym przypałem jestem, co nie? 

I w dodatku kradniesz wizerunek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

1 minutę temu, Fiut Nastroszony napisał: JESZCZE NIE ŚPISZ KURRWO JEEBANA? X a czemu mam spać już spałem 22-3.

bieda przeważnie ma drogie hobby, o ile to można nazwać hobby. zobacz sobie bezdomnych w berlinie - wszyscy pijacy albo ćpuni. pewnie ich miesięczne utrzymanie pod względem kosztów to moje 3 miesiące. i co niby jak dostaną zastrzyk gotówki to przestana pić, kupią sobie mieszkania i pójdą do pracy? haha, no już to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

CIEBIE matka utrzymuje kaleko

tani mitomanie weź odfruń na swoich radarach, bo ten temat zakładałem z myślą o takich czerwonych śmieciach jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Pierd/olicie od rzeczy. Rozmywacie temat. Proste pytanie: co zrobić by zmienić swoją sytuację finansową? Czy samozaparcie wystarczy?

i tak, i nie. kryzys dotyka wszystkich, gdy społeczeństwo biednieje jako całość to też będziesz robił się biedniejszy, możesz tylko minimalizować straty jako jednostka. nie ma możliwości aby w momencie spadku gospodarczego zacząć robić się bogatym, chyba że jesteś geniuszem zdolnym dokonać przełomowego odkrycia i to zauważyć, stworzyć nowy wynalazek, albo mieć zimną krew i zejść na drogę przestępczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Biedni po prostu biorą się do bogactwa od dupy strony czyli ich hobby to stwarzanie pozoru bogatych głównie zakupy rzeczy których nie potrzebują za pieniądze których nie mają żeby pochwalić się ludziom na których im nie zależy. 

to jest bez sensu, po co wydawać żeby kogoś zdenerwować jak wystarczy zdjęcie portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

4 minuty temu, LvciferAvgvstvs napisał: to jest bez sensu, po co wydawać żeby kogoś zdenerwować jak wystarczy zdjęcie portfela. X biedni nie mają portfela muszą mieć Gucci na sobie. 

no ale jakby nie kupowali gucci to by mieli portfel. gdzie ich logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Pierd/olicie od rzeczy. Rozmywacie temat. Proste pytanie: co zrobić by zmienić swoją sytuację finansową? Czy samozaparcie wystarczy?

Połowa sukcesu😄 Druga? Szczęście🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

to jest bez sensu, po co wydawać żeby kogoś zdenerwować jak wystarczy zdjęcie portfela.

W tych czasach gadzi móżdżek co chwila mamy pieszczony😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Generalizujesz. Największe fortuny zawsze powstawały w dobie kryzysu. Poczytaj o fortunach zbitych na dostawach żywności do gett. Pieniądz nie śmierdzi. Takie powiedzenie usprawiedliwiające. 

Bardzo trudno płynie się pod prąd, bo to wysiłku wymaga. Z prądem płyną tylko śmieci. Do czego zmierzam? Problem polega na zdolności myślenia i przewidywania. Teraz masz problem wirusa. Tak jak pisałem, alkohol by zadziałał to musiałby być wlewany do płuc a nie żołądka. Maseczki? Są jak stringi. Co wobec tego? Myśl!

no tak jak pisałem, trzeba być jednostka wybitną aby zarabiać w dobie kryzysu, to jest jedna osoba na 100 tysięcy albo i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a zarabianie na samej epidemii to jest chwilowa opcja i desperacki półśrodek. wszystkie firmy zaczynają od zera i produkują maseczki będą musiały mieć możliwość przeobrażenia produkcyjnego w tempie szybszym niż blitzkrieg bo w przeciągu 24h mogą zostać z magazynem produktu którego nikt nie będzie chciał kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze i daja i odbierają mozliwosci bycia biedakiem, z dwojga zlego oczywisty jest wybor miedzy SANSARA a SANSARA,-. bo czym jest kasa i wszystko co mozna zyskac gdy sni sie sen diabla ^__^ to nie o to tu chodzi a jednak ma miejsce cos wrecz osobliwego...
😨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jednostka wybitna? Wystarczy, że myśli. Przecież myślisz, więc myśl twórczo.

no niestety mój sposób myślenia jest oparty o krytyczność, a nie twórczość. ale to może i dobrze, bo nawet jak wpadam na jakiś pomysł to od razu jest przepuszczany przez kilkanaście filtrów i dzięki temu flota nie zostaje utopiona na twórczy, bezdochodowy zryw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Pieniądze i daja i odbierają mozliwosci bycia biedakiem, z dwojga zlego oczywisty jest wybor miedzy SANSARA a SANSARA,-. bo czym jest kasa i wszystko co mozna zyskac gdy sni sie sen diabla ^__^ to nie o to tu chodzi a jednak ma miejsce cos wrecz osobliwego...
😨

Proces, ktory trwa nazywa sie Przebudzenie ze snu MAYA.
ja stawiam na to bo to jest nieuchwytne dla umyslu demona ^^😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Samoograniczenie? Serio? Stara żydowska zasada mówi: kto nie szanuje małych pieniędzy, nigdy nie będzie szanował dużych. Wiem, zarobione pięc groszy nie robi wrażenia, ale daje Ci pogląd sytuacji jak to działa. Wyciągaj wnioski. Zarobiłeś pierwsze pięć groszy. Samodzielnie.

to nie jest samoogranicznie, tylko blokada założona na łeb pełen pomysłów abstrakcyjnych dzięki której nie jestem na ulicy tylko w ciepłym domu. szubienica z tabliczką opisującą ją jako "artysta" to bardzo niebezpieczna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byciem milionerem pewnie wcale trudne nie ejst wyznaczy trzymac sie planu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a plan ma sie następujący Babilon, Sansara i Kontroler wszystkiego w Tym samego Boga
🙂 dobry plan? wiem ze sie Wam spodoba bo tak jest zawsze, nie ma roznicy czy to bedzie przeyszlosc nieokreslona, nie da sie zaprzeczyc faktom sansary dzielacej Absolut. a wy tu cos rozkminiacie co nie ma zadnego znaczenia😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym sie wlasnie sens wszystkiego opiera... zrozumienia ze Nembutsu wszystko wygrywa.-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o realizacji Absolutu krocząc drogą samego Piekla, w koncu Nisczytciel wszelkich zludzen na swoj temat set dewa, tez robi to samo co Czysta kraina Amithy Butsu. w sumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

a co sadzicie o realizacji Absolutu krocząc drogą samego Piekla, w koncu Nisczytciel wszelkich zludzen na swoj temat set dewa, tez robi to samo co Czysta kraina Amithy Butsu. w sumie?

kultura hellenistyczna jest lepsza od tego brudu z azji pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

27 minut temu, LvciferAvgvstvs napisał: no tak jak pisałem, trzeba być jednostka wybitną aby zarabiać w dobie kryzysu, to jest jedna osoba na 100 tysięcy albo i więcej. X raczej mieć duży kapitał i skłonność do zaryzykowania jego części. Wiadomo że biedny nie będzie łapał spadajacych 🔪 za wszystko co posiada gdy strata tego może być już nie możliwa do odbudowy. 

tak, ale tutaj rozpatrujemy sytuację ludzi bez dużego kapitału właśnie, takich u których inwestycje sensownego kalibru odpadają. ani ty, ani ja nie chcemy inwestować teraz w nieruchomości pomimo kapitału, co ma zrobić biedak który nawet tej możliwości nie ma? stworzenie czegoś od podstaw + praca na etacie która te próby stworzenia dodatkowo ogranicza. to jest działanie które wymaga iskry geniuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

kultura hellenistyczna jest lepsza od tego brudu z azji pod każdym względem.

Moze i masz rację🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Każde teoretyzowanie ma swoje granice. Płyniesz w kierunku absurdu chłopie.

no i sam widzisz o czym piszę gdy piszę o szubienicy dla artysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie obrazisz się? Chamski jestem z natury, ale dla mnie co drugi życiowy nieudacznik nazywa siebie artystą. Wybacz.

ale ja siebie nie nazywam artystą, chcę uniknąć przeznaczenia męczennika za wszelką cenę, bo te dwa pojęcia są równoważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Przecież nie masz wpływu na przeznaczenie. Na nic nie masz wpływu. Pieniądze sprawiają tylko namiastkę bezpieczeństa, którego też nie masz, ale o to warto walczyć. Trzymaj się kolo!

tak jakby wzbranianie się przed przeznaczenie nie było przeznaczeniem w samym sobie.

 

co do iluzji bezpieczeństwa - brak kontroli nad rzeczywistością to dość przerażająca sprawa gdy się ją sobie uświadomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×