Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cześć dziewczyny! Proszę was o pomoc. Jestem młodą dziewczyną mam 20 lat od jakiś 3 tygodni przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i szczerze wam powiem, odczuwam bardzo skutki uboczne. Liczne infekcje intymne, suchość pochwy, zapalenia pęcherza, spadek libido, wahania nastroju i co najważniejsze seks nie sprawia mi już takiej przyjemności jak kiedyś... wiem że może to głupio brzmi ale jest to dla mnie bardzo uciążliwe i źle wpływa na kontakt z moim partnerem. Myślicie że warto odstawić te tabletki, czy poczekać jeszcze i liczyć na cud że się wszystko unormuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywal to g... i się nie truj. Jesteś taka młodziutka. Naprawdę chcesz sobie rozwalić gospodarkę hormonalną? Przerzuć się na razie na prezerwatywy i poczytaj o metodach naturalnych żebyś wiedziała kiedy jesteś płodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tabletki czy jakaś inna metoda jest odpowiednio dobrana do naszego organizmu to nie powinny wystąpić żadne skutki uboczne. Ale z drugiej strony to około 2-3 miesięcy organizm potrzebuje czasu żeby się zaakceptować daną dawkę hormonów. Także po takim krótkim czasie to ciężko stwierdzić czy dana antykoncepcja jest dla Ciebie odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Cześć dziewczyny! Proszę was o pomoc. Jestem młodą dziewczyną mam 20 lat od jakiś 3 tygodni przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i szczerze wam powiem, odczuwam bardzo skutki uboczne. Liczne infekcje intymne, suchość pochwy, zapalenia pęcherza, spadek libido, wahania nastroju i co najważniejsze seks nie sprawia mi już takiej przyjemności jak kiedyś... wiem że może to głupio brzmi ale jest to dla mnie bardzo uciążliwe i źle wpływa na kontakt z moim partnerem. Myślicie że warto odstawić te tabletki, czy poczekać jeszcze i liczyć na cud że się wszystko unormuje? 

tabletki to trucizna i powodują mase schorzeń, odstaw ten syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktòras z Was bierze tabletki tak, ze każde nowe opakowanie zaczyna w dzień rozpoczęcia okresu? Kolezanka mnie nastraszyła, ze na pewno zle cos zrozumiałam i od wczoraj mam stracha.a biorę je już bardzo długo, przepisał endokrynolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdej z nas sprzyja stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Może jakieś inne metody by u Ciebie się sprawdziły. Wejdź może na portal Naturalna Płodność. Tam mają sporo produktów, zarówno antykoncepcja mechaniczna, jak i objawowo- termiczna

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie skutki uboczne tak się nasiliły że już nie mogłam wytrzymać, najgorsza była waga plus 15 kg ;( teraz przy diafragmę dopochwowej wszystko powoli wraca do normy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam skutki uboczne w postaci suchości pochwy, co powodowało otarcia i ogólny dyskomfort. Zaczęłam stosować globulki Vagisan. Na początku trzeba było każdego dnia, ale w tym momencie mogę spokojnie dwa razy w tygodniu dla podtrzymania efektu, bo w odróżnieniu od żeli nawilżających na bazie wody, one mają w składzie substancje nawilżające i kojące, dające długotrwały efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vagisan można kupić bez recepty? Poszukuje czegoś sprawdzonego, najlepiej bez recepty 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Vagisan jest bez recepty. Możesz też wybrać sobie w jakiej chcesz go przyjmować formie. Są globulki, ale jest też krem. KRem ma aplikator wiec też nie ma problemu z dozowaniem. Ja przy największych problemach z hormonami używałam jednego i drugiego. Potem kremu raz na jakiś czas i jest świetny jak dla mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałam ten żel nawet w ciąży - bo jakoś  tak mnie dopadła nie tylko suchość pochwy ale także pieczenie, swędzenie i ból podczas stosunku. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki ten żel? Vagisan to krem, zupełnie inna formuła, o wiele lepiej się sprawdza, bo nawilża i natłuszcza, więc jego działanie jest bardziej długofalowe, a nie tylko doraźne podczas stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja po pigułkach tak zniechęciłam się do tego typu antykoncepcji że po ciazy nie wrócę do nich na pewno, zaczełam zabezpieczać się diafragmą dopochwową i to była bardzo dobra decyzja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdej z nas pasuje coś innego. Nie każda z nas może stosować to samo. U mnie pigułki nie przyjęły się zupełnie. Dodatkowo mam problemy układu krążeniowego. Ja sobie wszystko wprowadzam i zapisuję na monitorze cyklu. Mierzę codziennie rano temperaturę pod językiem po obudzeniu, a przed wstaniem z łóżka (bo to ważne). W ten sposób na cycloteserze mam zapis całego cyklu i z takimi zapisami chodzę na wizyty do ginekologa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze do wszystkiego podchodzę racjonalnie i ze zdrowym rozsądkiem. Tak samo jest jeśli chodzi o życie intymne. Antykoncepcja u mnie była od pierwszego razu, na początku były to prezerwatywy ale później już przeszłam na tabletki antykoncepcyjne vines. Podoba mi się też w nich to że zniknął u mnie ten mało przyjemny pms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj jednak antykoncepcji mechanicznej, kup diafragmę caya i zobacz czy będzie ci odpowiadać. U mnie sprawdziła się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2020 o 14:04, Dorka123 napisał:

Jaki ten żel? Vagisan to krem, zupełnie inna formuła, o wiele lepiej się sprawdza, bo nawilża i natłuszcza, więc jego działanie jest bardziej długofalowe, a nie tylko doraźne podczas stosunku

Jak długo stosowałaś Vagisan? Miałaś ten w kremie? Ciekawa jestem czy efekt się dłużej utrzymuje czy trzeba do nich wracać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, efekt się utrzymuje, to nie jest takie jednorazowe działanie jak w przypadku zelu intymnego. Krem zawiera składniki nawilżające i natłuszczające. Wcale nie trzeba go używać codziennie ani doraźnie przed każdym stosunkiem, wystarczy np, 2 razy w tygodniu i tez czuć różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wystąpiło nic takiego a vines biorę już jakiś czas, ale wiem że nieraz po prostu wystarczy zmienić tabletki jak dokuczają jakieś objawy niepożądane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje antykoncepcje hormonalną, ale miałam takie straszne uczucie suchości, kupiłam Vagisan z polecenia pani w aptece i faktycznie jest lepiej, stosuje regularnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tabletki się nie sprawdziły, postawiłam na antykoncepcję bez chemii i używam wkładki silikonowej Diafragma Caya, jest niewyczuwalna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sobie bałaganu w organiźmie robić, zobacz jak działa cyclotester, nauczysz się sprawdzać płodność, to będziesz zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×