Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LEgumina83

Rzeczoznawca majątkowy sądowy

Polecane posty

Witam Wszystkich🙂 założyłam ten temat z nadzieją że więcej osób się znajdzie z podobnym problemem. Jestem w trakcie podziału majątku do wyceny mieszkania został powołany rzeczoznawca. Dostałam owa wycenę znacznie zawyżona. Z zawodu jestem doradca finansowym w kredytach hipotecznych. Mam duży kontakt z rzeczoznawcami i ze względu na mój zawód znam się na cenach rynku nieruchomości. Mam potwierdzone następujące błędy przy wycenie: 1. do porównania zostały przyjęte tylko nieruchomości z powierzchniami przynależnymi (czasami metraż jest równy mieszkaniu , np. garaże, pralnie, pomieszczenia godpodarcze). Moje mieszkanie nie posiada takich pomieszczeń a na przesłuchaniu rzeczoznawcy przyznał się ze nie przyjął do wyceny nieruchomości które były sprzedawane takie same jak moje. Mam nawet numery kw tych mieszkań. 2. Przy wycenie przyjął ze mieszkanie na pietrze jest korzystniejsze niż na parterze (chociaż te na parterze posiadają ogródki i pomieszczenia przynależne) 3. Do porównania przyjął stan techniczny budynku gdzie wszystkie nieruchomości które zostały dodane do porównania są takie same (z tego co wiem takie cos można zrobić np. kamienice jedna wyremontowana druga nie... Już z góry miałam powiedziane przez mecenasa ze Sąd kieruje się wycena rzeczoznawcy i bardzo wątpliwe abym wygrała. Ze względu ze został powołany przez Sąd tylko on może cos z tym zrobić. Jest to wielce niesprawiedliwe. Mało tego ten rzeczoznawca nawet nie zachował etyki zawodowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×