Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mariola9510

Bardzo proszę o rade, moge być w ciąży?

Polecane posty

Witam, od jakichś dwóch lat skrupulatnie prowadzę mój kalendarzyk w telefonie, zwykle wszystko sie sprawdza sa tam najwyżej rozbieżności dwóch, trzech dni. Mam 25 lat, moje cykle sa bardzo dlugie, trwają zwykle powyżej 32 dni nawet do 39. Nauczyłam sie już rozpoznawać (tak myślę) kiedy nastapila owulacja, bo zwykle wtedy jak już jestem po to zaczynają mnie bolec piersi, czuje ucisk i kłucie jajnikow i podbrzusza, jestem jak balon. To trwa do okresu czasem pare dni czasem nawet ponad tydzień. Wczoraj mialam 36 dzień cyklu, wszystkie te moje sprawdzone objawy mam juz od 29 dnia cyklu. Wiec uznałam ze moj okres zacznie sie na dniach i mogę sie kochac bez zabezpieczenia. To byl moj pierwszy raz. Dzisiaj rano zauwazylam u mnie baaardzo rozciagliwy przezroczysty śluz, trochę spanikowalam, czy jest w ogóle taka możliwość ze zaszłam w ciążę? Ja naprawdę myślałam ze juz dobrze znam swój organizm i mogę to robic bez prezerwatywy. Bardzo prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nawet jeżeli bardzo dobrze znasz swój organizm to jeżeli nie chcesz zajść w ciążę, nie możesz uprawiać seksu bez prezerwatywy. Zrób za 2 tygodnie test, o ile okres nie przyjdzie.

A potem idź do lekarza i powiedz o tym długim cyklu, bo to też nie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pomyliłaś resztki nasienia ze śluzem? Jeśli nie chcesz używać prezerwatyw i pigułek to twoje obserwacje muszą być bardziej skrupulatne. Nie warto ślepo wierzyć kalendarzykom. Podstawa to pomiary temperatury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś, że myślisz, że się nauczyłaś rozpoznawać owulację, czyli na sto procent nie wiesz. Ja przy nieregularnym okresie wspomagam się dodatkowo innym badaniem, bo przy braku pewności może być wpadka. Żeby się nie stresować może też czegoś wypróbuj. Może mikroskop owulacyjny? Lepiej mieć pewność przy kilku metodach obserwacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie kalendarzyk już raz oszukał, więc dziękuję. Od lat używam cyclotestera i mam pewność z dniami płodnymi kiedy są. Dodatkowo prowadzę analizę swojego BMI, ponieważ mam sporo za niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×