Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lila12345

Zgaga i refluks w ciąży jak sobie radzić

Polecane posty

u mnie jest tak że pojawia się gdy zjem coś ostrego, niezdrowego bądź po owocach ale czasem mam taka ochotę że ciężko sobie odmówić a później tego żałuje wszystko się cofa i strasznie pali w gardle pytanie tylko czy po porodzie to wszystko znika i można sobie pozwolić na więcej w jedzeniu bo ja nawet banana nie mogę zjeść 🙈 i już mam tego dosyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze kilka tygodni, bez ostrego i śmieciowego jedzenia wytrzymasz. Jeśli po kilku miesiącach po urodzeniu dziecka dalej będziesz mieć zgagę, zrób endoskopię żołądka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Masz jeszcze kilka tygodni, bez ostrego i śmieciowego jedzenia wytrzymasz. Jeśli po kilku miesiącach po urodzeniu dziecka dalej będziesz mieć zgagę, zrób endoskopię żołądka. 

Słyszałam że zgaga w ciąży to normalne w ostatnim miesiącu ciąży, ale nie wiem co będzie po urodzeniu, oby minęło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Słyszałam że zgaga w ciąży to normalne w ostatnim miesiącu ciąży, ale nie wiem co będzie po urodzeniu, oby minęło 

W pierwszej ciąży nie miałam wcale, w drugiej mogę powiedzieć prawie 9 miesięcy. Jeśli to od ciąży, to zejdzie. Ale gdyby do kilku miesięcy nie zeszło, to idź po skierowanie na endoskopię inaczej mówiąc gastroskopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

W pierwszej ciąży nie miałam wcale, w drugiej mogę powiedzieć prawie 9 miesięcy. Jeśli to od ciąży, to zejdzie. Ale gdyby do kilku miesięcy nie zeszło, to idź po skierowanie na endoskopię inaczej mówiąc gastroskopię.

No jestem ciekawa czy to zostanie bo nigdy przedtem nie miałam zgagi jest to dla mnie coś nowego ale pytałam siostry i ona tez miała przy pierwszej ciąży pod koniec zgagę bo piła wodę gazowana później to minęło jej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

No jestem ciekawa czy to zostanie bo nigdy przedtem nie miałam zgagi jest to dla mnie coś nowego ale pytałam siostry i ona tez miała przy pierwszej ciąży pod koniec zgagę bo piła wodę gazowana później to minęło jej 

A właśnie. Jak cię dorwie, to wypij łyżeczkę sody rozpuszczonej w szklance wody. A ogólnie nie jedz dziadostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A właśnie. Jak cię dorwie, to wypij łyżeczkę sody rozpuszczonej w szklance wody. A ogólnie nie jedz dziadostwa.

Próbowałam i sody i mleka i nic jedyne co trochę pomaga to Rennie pytałam się swojego lekarza i pozwolił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zgage i refluks nalezy dokwasic zoladek.

Lyzka dobrej jakosci octu jablkowego na szklanke wody lub sok wycisniety z calej cytryny (jak za kwasny dodaj wody). Pomaga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zgagę polecam zawiesinę Maalox - polecił mi to ginekolog. Należy też ograniczyć potrawy po których zgaga się wzmaga (chociaż ja mam nawet po wodzie) 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×