Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ona1989mk

Pytanie do rodzicow dzieci z autyzmem

Polecane posty

Gość pari
 

Tyś jest potłuczona ! Po co ją straszysz? Normalna jesteś ? Dziecko ma 15 tygodni! Takie dziecko ma prawo nie podnosić główki kiedy "ktoś wchodzi do pokoju" jest jeszcze zbyt mały i ma zbyt słabe mięśnie, ale autorka pisze że "wiem ze slyszy, bo jak cos upadnie albo slyszy glosy to reaguje oczkami lub przestaje pic mleczko, ale nie odwraca glowy" I to jest najlepszy dowód na to że dziecko autyzmu nie ma!

Do do samego postu, to mój syn ma ponad 2 lata, od samego początku były problemy. Od 7tyg ciąży lezałam i brałam leki na podtrzymanie. Dziecko urodziło się duze , zdrowe. Gdy miał 3miesiace, miał drgawki (nie powtórzyły się potem), ale w szpitalu zwrócono uwagę że dziecko ma spłaszczoną głowkę po jednej stronie, więc skierowano do poradnii, u nas kolejki okropne, syn miał 9 miesięcy trafiliśmy do fizioterapeuty, mały sie nie przewracał nawet na boki, leżał z jedną zabawką w ręku pół dnia, nie zareagowałby nawet jakby mu bomba wybuchła kolo ucha. Bardzo interesowały go kółka i butelki. Gdyby położyć przed nim krążek , albo butelkę, a obok grajacą, swiecącą zabawkę, wybrałby to pierwsze. W wieku roku, postawiliśmy go na nogi,stał z podpurką, potem, rozwój w miare się wyrównał, w wieku 13miesięcy zaczał nawet powtarzać wyrazy. Chodzić zaczał jak miał 17,5miesiaca  więc w normie.. Wszystko było w porządku, aż w sierpniu złapał zapalenie ucha, dostał antybiotyk i dziecko mi znikło. przestał domagać się jeść, przestał domagać się pić, nie reagował na imie, przestał wydawać z siebie jakikolwiek dzwięk. Był albo okropnie pobudzony, albo leżał na łożku i wpatrywał sie w jeden punkt czasem nawet godzine, od tak bez celu. Szybka konsultacja z psychologiem, pedagogiem i stwierdzono wutymzm. Dziś ma 26 miesiecy, znów zaczyna powtarzać pewne słowa, zna alfabet na pamięć (tyle ile potrafi wymówić  -ale mimo że pewne litery są znieksztacone, kolejne, które umie powtórzyć są na swoim miejscu , ma niebywałą fascynacje do literek i cyferek. Jest uśmiechnięty pogodny, zaczał wykonywać pewne polecenia. Gdyby ktoś nie wiedział w życiu nie powiedziałby że to dziecko z autyzmem, pracowaliśmy nad jego rozwojem z pedagogiem dość intensywnie, teraz zostałam sama, ale myślę że sie mu krzywda nie stanie. Nadal bywa okopnie pobudzony i ciezko go uspokoić, ale oprócz tego, zupełnie normalny dzieciak. 

Moim zamiarem nie było wzbudzenie jeszcze większego niepokoju u autorki, bo przecież sama w innym wątku dotyczącym jej synka napisałam, że jeszcze za wcześnie na konkretną diagnozę. Tylko, gdyby nie doszło do poprawy to taka konsultacja u specjalisty byłaby wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziekuje Kochana, szacunek dla Ciebie, jestes wspaniala mama xxx

Czyli Twoj synus od poczatku nie reagowal na dzwieki? 

Przykro mi ze zostalas sama, ale wiem ze bedziesz,dla synka najlepsza mama i tata ! ❤

Masz wiadomość na priv. 

 

Moim zamiarem nie było wzbudzenie jeszcze większego niepokoju u autorki, bo przecież sama w innym wątku dotyczącym jej synka napisałam, że jeszcze za wcześnie na konkretną diagnozę. Tylko, gdyby nie doszło do poprawy to taka konsultacja u specjalisty byłaby wskazana.

Autorka pisze ze ma depresje, a to taka podła rzecz, która zaburza realia, jeżeli nie zaprzeczysz wprost, to jej to zwyczajnie umknie,a jaskrawości nabierze, to co złe. Mały problem urasta do rangi dramatu i nie można wyzwolić się od natręctwa tej jednej malutkiej rzeczy , pomijając i bagatelizując o stokroć ważniejsze. Temu naskoczyłam na Cibie, przepraszam jezeli ubodło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Masz wiadomość na priv. 

Autorka pisze ze ma depresje, a to taka podła rzecz, która zaburza realia, jeżeli nie zaprzeczysz wprost, to jej to zwyczajnie umknie,a jaskrawości nabierze, to co złe. Mały problem urasta do rangi dramatu i nie można wyzwolić się od natręctwa tej jednej malutkiej rzeczy , pomijając i bagatelizując o stokroć ważniejsze. Temu naskoczyłam na Cibie, przepraszam jezeli ubodło.

Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2020 o 15:02, ona1989mk napisał:

Witam,

Jesli Wasze dzieciatka maja stwierdzony autyzm, czy moglibyście mi prosze napisac, czy mialy jakies objawy w wieku niemowlecym? Od 3 miesiaca w gore ? Czy cos Was wtedy zaniepokoilo?

Pozdrawiam i dziekuje za kazda odpowiedz

Autorko, jestem w podobnej sytuacji, Synek ma 4 miesiace. Jak rozwinęła się Twoja historia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×