Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cella

Kwarantanna blok

Polecane posty

 

Ja właśnie nie wiem, jak wychować swoje dziecko. To nie jest taka prosta sprawa z tym buntem. Zresztą to nawet nie musi być wielki bunt, wystarczy mieć swoje zdanie, a jeśli jest niepopularne, to już człowiek odstaje. Stale walczyć o swoje poglądy, o tożsamość, o zasady i buntować się jeśli ktoś je narusza, to życie w ciągłym stresie. Z drugiej strony jak potem patrzeć w lustro, jeśli godzisz się na wszystko, można zdeptać Cię bez problemu i na niczym Ci nie zależy? Nie wiem. 

Gdyby to jeszcze było tak, że ludzie mają obecnie odwagę cywilną i staną za Tobą jeśli wyjdziesz przed szereg. Ale nikt nie stanie, nikt nie udzieli pomocy i wsparcia. To co, walczyć samemu? Nie wiem... 

czemu nikt? jeśli nikt inny nie wyznaje Twoich wartości to faktycznie nie ma sensu, ale popatrz u nas - totalitaryzm specustawowy, ostracyzm społeczny - a strajki przedsiębiorców są organizowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistka
 

czemu nikt? jeśli nikt inny nie wyznaje Twoich wartości to faktycznie nie ma sensu, ale popatrz u nas - totalitaryzm specustawowy, ostracyzm społeczny - a strajki przedsiębiorców są organizowane 

I nic się z tym nie dzieje. W moim mieście jest fabryka, w której chyba nikt nie lubi pracować, każdy tylko narzeka. Zero strajku. Rządu też nikt zdaje się nie popierać, wkoło wszyscy marudzą i nic. Ja akurat mam wrażenie, że Polacy lubią sobie popie.dolić, a potem grzecznie skulić się pod batem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wykształcenie medyczne(obecnie nie pracuje) i olewam te zakazy. Wirus przenosi się przez ludzi, więc po prostu w zatłoczone miejsca staram się chodzić jak najrzadziej, ale jak trzeba iść na zakupy to idę. Nie złapie się tego na samotnym spacerze  z psem ani mijając z odległości paru metrów, wiec nie ma co ... żarem. Nie zdziwiłabym się jakbym już była zakażona ale przechodziła bezobjawowo. Mam rodzinie kazać wgryzać zęby w parapet? 
Teoretycznie to dobrze, ze siedzą ludzie w domach ale dziwi mnie, ze wszyscy przyjęli to tak bezkrytycznie. Nie da się zablokować świata aż wirus wyginie, bo on nie wyginie- dołączy do grupy stałych chorób zakaźnych, jak ospa, grypa i różyczka. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My nie mamy kwarantanny, ale siedzimy w domu. Raz w tyg. Jadę na zakupy i co drugi, trzeci dzień po chleb. Pracujemy z domu. Choć zdaje sobie sprawę że te obostrzenia są nielegalne to wiem również w jak opłakanym stanie jest polska służba zdrowia więc wole nie ryzykowac swojego życia i swoich bliskich. A i lekarzom i pielęgniarkom nie ma co dokładać niepotrzebnej pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do głosowań w wyborach to popieram ze każdy powinien iść a nie tylko komentowac. Niestety obecni kontrkandydaci prezydenta nie bardzo mieli okazję się nam zaprezentować i choćby z tego powodu wybory powinny być przełożone. Ja, napewno nie zagłosuje na Dudę..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Wychodzicie gdzieś ?

Czesc tylko praca i zakupy, tylko dzieci żal, brak zajęć codziennych kontaktu z rówieśnikami. Chyba wszystkiego już próbowałam... Jak Wy sobie radzicie z zajęciami dla dzieci? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodze tylko do sklepu jezeli musze i na spacery z psem. Poza tym staram sie siedziec w domu bo to nie ma żartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Wychodze tylko do sklepu jezeli musze i na spacery z psem. Poza tym staram sie siedziec w domu bo to nie ma żartów.

To swoją drogą. Niechby , ktoś spróbował w innym celu wyjść niż praca, albo niezbędne zakupy w ilości raz dziennie to musi sie liczyć z wielotysięcznym mandatem wystawionym przez policję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×