Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Monikaw12

Ciąża pomocy

Polecane posty

Dzień dobry . Jestem w ciąży. Od urodzenia mam zeza . W wieku 8 lat przeszłam operację. Zez jest nadal widoczny. Oko ucieka mi do góry. Czy porod naturalny moze poglebic wadę wzroku (zeza) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałam problemu z oczami, ale z tego co wiem to wada wzroku jest brana pod uwagę przy kierowaniu na cc. Chodzi o ciśnienie itd. Najlepiej porozmawiać o tym z lekarzem, oni wiedzą najlepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dzień dobry . Jestem w ciąży. Od urodzenia mam zeza . W wieku 8 lat przeszłam operację. Zez jest nadal widoczny. Oko ucieka mi do góry. Czy porod naturalny moze poglebic wadę wzroku (zeza) ?

Są dwie opcje. Może pogłębić, może nie pogłębić. Od oceny tego jest lekarz okulista, a nie ludzie na forum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja całe życie nie miałam żadnego zeza, a po porodzie od wysiłku oko mi uciekalo. Na szczęście to było chwilowe i samo przeszło zanim wyszłam ze szpitala. Na pewno musisz iść w ciąży do okulisty na konsultację. Niech wystawi ci zaświadczenie żebyś dała w szpitalu jak będziesz przyjmować się na poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam już u okulisty i niby nie ma wskazań do cc Ale nie wiem co mam o tym myśleć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja byłam już u okulisty i niby nie ma wskazań do cc Ale nie wiem co mam o tym myśleć 

Skoro lekarz stwierdził, że nie ma wskazania do cc to widocznie nie ma. Jak mimo jego opinii nie czujesz się pewnie to skonsultuj się z innym okulista, zobaczysz co Ci powie - jeśli to samo co pierwszy to znaczy, że wskazania napewno nie ma. Możesz też wybrać się do prywatnej kliniki i opłacić sobie CC. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ale zauważyłam że kiedyś był mniej widoczny A teraz w ciąży bardziej 

Ale ty nie jesteś lekarzem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A jeśli pO porodzie się pogłębi wada ? 

To idź do prywatnej kliniki na CC skoro tak się boisz. Skoro lekarz twierdzi, że nie ma zagrożenia to nie ma. Jeśli mu nie wierzysz to idź do innego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie często się zdarza, że w ciąży wzrok się pogarsza, a po porodzie wraca do poprzedniego stanu. Skonsultuj się z kilkoma lekarzami, żeby mieć pewność. Pod koniec ciąży, jak już będzie wiadomo jakie mniej więcej dziecko jest duże i czy poród w związku z tym może być cięższy, będzie można się zastanawiać czy cesarka czy naturalny. 

Wzrok to chyba nasz najważniejszy zmysł, nie dziwię się, że się boisz, jeśli od urodzenia borykasz się z kłopotami z nim związanymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Termin mam za trzy tygodnie . Więc ciężko mi będzie dostać się do okulisty . Mój lekarz ginekolog twierdzi że to nie ma wpływu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to masz 3 tygodnie w takim razie na znalezienie prywatnej kliniki i zapłacenie kilku tysięcy za cc. Skoro okulista nie widzi wskazań to albo rodzisz siłami natury albo znajdujesz prywatną klinikę. I tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×