Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czarny_aniol22

Ciąża a problemy w pracy

Polecane posty

Witajcie dziewczyny jestem w 8 tygodniu ciąży w pracy musiałam o tym powiedzieć bo pracuję w systemie 4 brygadowym a w związku z ciążą nie mogę pracować w nocy i wtedy zaczęły się problemy w pracy powiedzieli że nie są w stanie zapewnić mi warunków do pracy ( ciągle niby szukają takiego miejsca przez co musiałam wziąć urlop) i usłyszałam że nie chcą płacić mi za to żebym siedziała w domu dlatego to przeciągają i nakłaniają na pójście na chorobowe tylko że ginekolog stwierdził że nie widzi wskazań ku temu bo ciąża to nie choroba. Czy któraś z was też miała takie problemy? Już nie wiem co mam robić w pracy nawet namawiają na zmianę lekarza ale nie mogę przecież chodzić do każdego lekarza w mieście i prosić go o chorobowe. Proszę doradzcie coś bo już nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji szukałabym jednak lekarza który wypisałby mi zwolnienie... A prawda jest taka, że chyba powinnaś pracować tylko na 1 pierwszą zmianę, w czym pracodawca widzi problem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym że lekarz nie chce dać chorobowego a nie może mi znaleźć zajęcia z odpowiednimi warunkami pracuję na produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

W tym że lekarz nie chce dać chorobowego a nie może mi znaleźć zajęcia z odpowiednimi warunkami pracuję na produkcji 

To albo szukaj lekarza który Ci to zwolnienie wystawi albo naciskaj pracodawce żeby dostosował Ci stanowisko pracy do Twojego stanu. Z tego co się orientuję, to chyba powinnaś pracować tylko na pierwszą zmianę i nie możesz wykonywać prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia. Lekarz moze Ci również wystawić zaświadczenie stwierdzające przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania dotychczasowej pracy z uwagi na ciążę, jeśli pracodawca nie jest w stanie zapewnić Ci takiego stanowiska, to powinien zwolnić Cię z obowiązku świadczenia pracy. Ale za ten czas zachowujesz prawo do dotychczasowego wynagrodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze o lekarzu ktory nie chce dac zwolnienia ciezarnej gdy ta mowi mu jak wyglada jej praca. Inna sprawa, ze pracodawca powinien dostosowac stanowisko pracy do ciezarnej. 

Idz do innego lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie inny lekarz. Powiedz jaką masz sytuację. L4 może Ci wystawić nawet lekarz rodzinny. 

Ps. Kobiety w ciąży nie można zatrudniać w porze nocnej ale na zmiany tak, więc te zmiany, które są poza porą nocną są dopuszczalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×