Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Domi992

6 miesiąc ciąży - nie wiem co dalej

Polecane posty

Hej, potrzebuje pomocy bo nie mam pojęcia jak i co teraz robić. 

Jestem w 6 miesiącu ciąży z partnerem tak naprawdę nie mamy już żadnej bliższej rodziny a nasi znajomi póki co dzieci nie mają. 

Sprawa wygląda tak że nie mam pojęcia jak przygotować się do porodu, co prawda chodzę na wizyty prywatnie do ginekologa ale on też za bardzo nie daje mi wskazówek. 

Nie mam pojęcia jak wybrać położna, przychodzenie dla dziecka czy też jak wygląda przyjęcie do szpitala 

Mogłaby mnie któraś z was przez to wszystko przeprowadzić? Naprawdę będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc. 

Ps. Mieszkam w Poznaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w ogole pytasz lekaza o wszystko? i co ci odpowiada na te pytania? Ze nie wie?

 

Ciezko cokolwiek ci powiedziec bo nie wiadomo jak sytuacja bedzie wygladac za 3mce w zwiazku z pandemia. Ja jak rodzilam to jeszcze bylo "normalnie", (porod rodzinny, odwiedziny itp), a jak wrocilam po paru dniach z powiklaniami to juz meza nawet do szpitala nie wpuscili zeby mi walizke zaniosl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapisz sie do szkoły rodzenia albo skontaktuj sie z położna z Twojej przychodni i wszystkiego wypytaj, położna z Twojej przychodni przychodzi też później do dziecka ale musisz wcześniej zadzwonić do przychodni i złożyć deklarację wyboru poloznej, są też szkoły rodzenia on linę, na YouTube są fajne ćwiczenia przygotowujące do porodu naturalnego tzn jak oddychac, jak bujać sie na pilce. Zadzwoń do najbliższego szpitala i zapytaj jak wygląda przyjęcie do porodu, najczęściej musisz sie zgłosić na położnictwo na jakimś tam piętrze, czyli nie idziesz do izby przyjęć tylko wjeżdżasz od razu do położnictwa do pokoju przyjęć, potem oni Cię poprowadzą i sie Tobą zaopiekują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapisz sie do szkoly rodzenia. Ta polozna ktora bedzie " prowadzic zajecia" zostanie Twoja polozna srodowiskowa. Nie wiem jak te zajecia wygladaja w dobie koronowirusa. Ja uczeszczalam do szkoly rodzenia na Mickiewicza-" Polozna z Sercem". Karolina jest wspaniala. 

Jak sie zaczyna porod to jedziesz do szpitala. Polna ma izbe przyjec od Jackowskiego. Raszeja wejscie od Poznanskiej osobne. Swieta Rodzina- nigdy nie bylam. Lutycka- nie mam pojecia ale zapewne tez porodowka ma osobne wejscie. Potem kieruja juz Toba osoby ze szpitala. Tyle. Bardzo prosto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×