Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Hhhh

Czy pozwolić córce dalej się odchudzać?

Polecane posty

Moja córka ma 12 lat jest szczupła ale stwierdziła że ma zamiar się odchudzić mówiłam jej że nie potrzebuje chudnąć ale ona tłumaczyła że chodzi tylko o to że będzie się zdrowo odżywiać i ćwiczyć więc się zgodziłam i początkowo było tak jak mówiła zanim zaczęła się odchudzać miała 153 cm wzrostu i 41 kg teraz waży 38 i widzę że coraz mniej je wczoraj robiła wszystko żeby zjeść jak najmniej na śniadaniu mówiła że chce się jej spać i nie ma apetytu potem uczyła się do 15 chociaż nigdy tak długo się nie uczy a potem zjadła tylko trochę obiadu bo twierdziła że boli ją brzuch. Tydzień temu mówiła że nie chce znowu przytyć bo teraz jest dobrze i ma zamiar tak wyglądać ale ja widzę że ona chce jeszcze chudnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może ma depresję? albo bierze narkotyki? bo amfetaminie nie chce sie jeść i nastolatki często cos wmawiają rodzicom żeby nie jeść 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni znów pracują Poradnie Pedagogiczno Psychologiczne. Przy nich  jest pedagog i psycholog. Zadzwon i umów się na spotkanie. 

Do tego czasu ustal z córką wspólny front. Walka o to by zjadła cokolwiek nie ma sensu. Zapytaj co chce jeść i na to się zgódź. Posuzkaj w necie przepisów , albo niech sama sobie poszuka, na niskokaloryczne dania. Chleb zmień jej na jakieś -pełnoziarniste  np bułki, wedlinę ze świni na chudego indyka.Zamiast rosołu, niech zje sałatkę z warzyw itd

Z doświadczenia  - nie walcz.. ja walczyłam z córka kilka lat, ona nie chciała jeść mięsa. Porozmawiaj z córką o zmianie diety, jeżeli ona będzie miała Twoje wsparcie , to łatwiej bedzie wam przez to przejść i wypracować kompromis. A specjalista pomoze unormować sytuacje i "nauczyć się z tym żyć" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja przyjaciółka zaczela sie ”odchudzać” w tym wieku, do dzisiaj czyli pare dobrych kat później walczy z anoreksja

nie chce straszyć ale to nie brzmi dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pokaz jej ciapolozytywne profile w mediach spolecznościowych, zeby zrozumiała ze nie każdy ma figurę modeki

twoje ciało to nie obiekt w muzeum

nie wszyscy muszą je podziwiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Babiszon napisał:

pokaz jej ciapolozytywne profile w mediach spolecznościowych, zeby zrozumiała ze nie każdy ma figurę modeki

twoje ciało to nie obiekt w muzeum

nie wszyscy muszą je podziwiać

chyb wrecz na opak, pokaż zdjęcia i historie anorektyczek , pokaż że to choroba, ale takie skrajne przypadki, gdzie organizm już nie przyjmuje pożywienia i człowiek jest sztucznie karmiony od lat.  

Ciapowate profile? np: grubą panne w przykrótkiej spódniczce?, Wywołasz wrecz odwrotny skutek do zamierzonego. Czy bardziej  kogoś brzydkiego, pokraczenego?

Powiedź mi,można być tak pustym czlowiekiem by próbować u 12 latki wywołać poczucie wyższości, tym ze jest ładniejsza, nie ma wielkiego nosa, pryszczy (znamion po pryszczach) , krzywych nóg, albo nieproporcjonalnej sylwetki itd. ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

lepiej uprawiac sport, miec ruch, jakies urzadzenia do cwiczen, corka potrzebuje substancji odzywczych dla min dla mozgu i innych organow, odchudzanie przez niejedzenie to bylo dekade i wczesniej temu i spowodowalo epidemie zaburzen odzywiania i depresji.

Edytowano przez aaleksis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, .Gość napisał:

chyb wrecz na opak, pokaż zdjęcia i historie anorektyczek , pokaż że to choroba, ale takie skrajne przypadki, gdzie organizm już nie przyjmuje pożywienia i człowiek jest sztucznie karmiony od lat.  

Ciapowate profile? np: grubą panne w przykrótkiej spódniczce?, Wywołasz wrecz odwrotny skutek do zamierzonego. Czy bardziej  kogoś brzydkiego, pokraczenego?

Powiedź mi,można być tak pustym czlowiekiem by próbować u 12 latki wywołać poczucie wyższości, tym ze jest ładniejsza, nie ma wielkiego nosa, pryszczy (znamion po pryszczach) , krzywych nóg, albo nieproporcjonalnej sylwetki itd. ? 

chyba nie zrozumiałaś, półgłówku

cialopozytywne profile są po to, zeby zobaczyc ze ludzie sa RÓŻNI ale kazdy na swoj sposob PIEKNY 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Babiszon napisał:

chyba nie zrozumiałaś, półgłówku

cialopozytywne profile są po to, zeby zobaczyc ze ludzie sa RÓŻNI ale kazdy na swoj sposob PIEKNY 

ale dziewczyna nie ma problemu z akceptacją innych , a najpewniej z akceptacją własnego ciała! Naogląda sie gruaosów w sieci i myslisz że zmusi ją to do jedzenia?:D  Raczej wątpliwe  ćwierćmóżdżku 😄 😛  Być kreatywniejsza, poćwiartuj jeszcze 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, .Gość napisał:

ale dziewczyna nie ma problemu z akceptacją innych , a najpewniej z akceptacją własnego ciała! Naogląda sie gruaosów w sieci i myslisz że zmusi ją to do jedzenia?:D  Raczej wątpliwe  ćwierćmóżdżku 😄 😛  Być kreatywniejsza, poćwiartuj jeszcze 😄

boze, dopomóż

skąd sie biora tak malo inteligentni ludzie jak ty?

zaakceptuje swoje cialo, kiedy zobaczy ze nie ma idealnych ludzi 

do założycielki cialopozytywu, Kai pisze mnóstwo dziewczyn w rożnym wieku dziękując za jej dzialanosc 

bo dzięki jej przesłaniu poznały swoja wartość, zrozumiały, ze nie sa idealne- bo nie muszą byc i nie ma ideałów

czego nie rozumiesz? 

 

 

Edytowano przez Babiszon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×