Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zuzanna.kaminska

Niechciana, nieakceptowana ciąża, problemy psychiczne

Polecane posty

Gość pari
1 godzinę temu, Zuzanna.kaminska napisał:
 

  Mimo wszystkich badań, i amniopunkcji, i opinii lekarzy, że dziecko jest zdrowe, ja w to nie wierzę, chciałabym żeby było zdrowe, ale moje geny są "uszkodzone", ja jestem chora, więc jak dziecko może być zdrowe. Chyba, że zdarzy się cud. Ojciec dziecka jest zdrowy. 

 Miałaś kiedykolwiek zlecone przez psychiatrę lub innego lekarza badania mózgu metodą: Tomografia emisyjna pojedynczych fotonów, badanie SPECT, tzn. zdjęcia SPECT?  Jeśli tak, to wyszło coś na zdjęciach niepokojącego, jakieś zaburzenia w funkcjonowaniu mózgu?

Zastanawia mnie jeszcze jedno: lekarz nie zmniejszał ci stopniowo dawek lekarstw podczas ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro twój mąż ma dwie dorosłe córki to życzę ci żeby z tobą miał synka,ale byłby szczęśliwy😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2020 o 20:42, Mizo napisał:

I dlatego właśnie aborcja powinna być całkowicie legalna. Ciąży nikt nie chce usunąć bo to "nowe życie", ale jakoś stanem psychicznym kobiety nikt się nie przejmuje... To okrutne i nieludzkie. Dla mnie życie istniejące zawsze będzie ważniejsze niż to poczęte.

A Ty autorko zapisuj się jak najszybciej na psychoterapię bo sama sobie z takimi problemami nie poradzisz. Leki antydepresyjne nie leczą - one tak naprawdę tylko zagłuszają objawy choroby. Żeby wyeliminować zaburzenia psychiczne to trzeba najpierw dotrzeć do źródła, które je wywołało a to zapewni Ci tylko konsultacja psychologiczna. Trzymam kciuki za to, żebyś lepiej się poczuła 🙂

   Zgadzam się z tym, kobieta powinna decydować o ewentualnym usunięciu ciąży, nie politycy, lub grubość portfela czy znajomość. W Polsce tak jest, brak tolerancji dla par homoseksualnych, teraz nie bezie nauczania z zakresu edukacji seksualnej(!), co moim zdaniem jest niesamowicie ważne, i potrzebne. Ni wiem na ile to prawda, znalazłam stronę w sieci, można na niej przeczytać, o obowiązku  testowania przez ginekologów ciężarnych kobiet, aby wykluczyć, czy mają depresję w trakcie ciąży i po urodzeniu dziecka: https://stronakobiet.pl/obowiazkowy-test-na-depresje-dla-kobiet-w-ciazy-test-becka-w-nowych-standardach-opieki-okoloporodowej-na-czym-bedzie-polegal/ar/13089331

Wiem Mizo, wiem z całą mocą, że bez profesjonalnej pomocy psychologa, nie dam rady, i będzie tylko gorzej. Mój partner uważa, że owszem, potrzebny mi psycholog. Uważa także , że powolutku z pomocą pielęgniarki, która będzie po porodzie przychodzić do nas i mi pomagać, nauczę się jak się troszczyć o dziecko. On we mnie wierzy. Ja w siebie zupełnie. Teraz bardzo żałuję, że odkładałam wizytę u psychologa tak długo, uciekałam -  jak zawsze w moim życiu, w świat fantazji, leki tylko mi to ułatwiały. Nigdy nie byłam realistką, za to niepoprawną romantyczką, pisałam wiersze, powieści, grywa łam w teatrzykach, pomagałam potrzebującym zwierzętom, udzielałam się charytatywnie, kocham czytać książki, i gdyby nie moja silna fobia i uzależnienie od leków ukończyłam studia psychologiczne. Ale uznałam, że to nie ma sensu, mimo że studiowanie psychologii było jednym z najpiękniejszych okresów w moim życiu - zażywanie potężnych dawek xanaxu, byle ukończyć studia nie miało to sensu . Studiowałam tylko dlatego, że  to mnie uszczęśliwiało, i jednocześnie zdawałam sobie sprawę, że nie chciałabym pracować w zawodzie psychologa, głównie z powodu moich problemów psychicznych, no i wiem, też ze moją osobowością, nie nadaję się do takiego zawodu, to bardzo ciężka, odpowiedzialna praca, mówię o psychologach, którzy wykonują ten zawód nie "przede wszystkim" dla pieniędzy, chodzi mi o tych ludzi, którzy mają prawdziwe powołanie do tego zawodu. Dziękuję Tobie pięknie za miłe słowa 🙂  Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka tak jak ty mialam straszne dziecinstwo, jestem ofiara przemocy seksualnej I znecania sie. mam 38 lat, zdiagnozowane zaburzenie osobowosci Borderline, PTSD I depresje maniakalna. Bylam na lekach, w szpitalach ale pomoglo mi to jak umarlemu kadzidlo. Przelomem byla terapia EFT - pomogla mi zaczac  normalne zycie. Jesli mieszkasz w wiekszym miescie, mozesz znalezc polskiego terapeute. Nie wiem czy pomogloby to tak bardzo jak I mnie, ale warto sprobowac. Tymbardziej ze te leki nic poza zamuleniem ci nie daja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestes warta milosci , ignoruj to cale : jak on moze z toba byc. 
psycholog, terapie alterntywne - walcz kochana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×