Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Dawidos

Jak powiedzieć do ciąży rodzicom

Polecane posty

Dziś moja dziewczyna była u ginekologa okazało się, że jest w ciąży. Mamy 22 lata ona prowadzi mały salonik kosmetyczny a ja pracuje na etacie. Mieszkamy osobno,ona u swoich rodziców a ja u swoich. Jak poinformować swoich rodziców o tym? Studiujemy konczymy za rok studia zaoczne. Jak ich nie szokować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteście dorośli, macie własne źródło zarobku, dokształcacie się... Chyba to odpowiedni moment, żeby odciąć psychiczną pępowinę i nie bać się reakcji rodziców. Będziecie zaraz odpowiedzialni za małego człowieka, to chyba dobry sprawdzian. Powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Dawidos napisał:

Dziś moja dziewczyna była u ginekologa okazało się, że jest w ciąży. Mamy 22 lata ona prowadzi mały salonik kosmetyczny a ja pracuje na etacie. Mieszkamy osobno,ona u swoich rodziców a ja u swoich. Jak poinformować swoich rodziców o tym? Studiujemy konczymy za rok studia zaoczne. Jak ich nie szokować? 

"Tato porozmawiajmy jak ojciec z ojcem". I wio z tematem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
3 godziny temu, Dawidos napisał:

Dziś moja dziewczyna była u ginekologa okazało się, że jest w ciąży. Mamy 22 lata ona prowadzi mały salonik kosmetyczny a ja pracuje na etacie. Mieszkamy osobno,ona u swoich rodziców a ja u swoich. Jak poinformować swoich rodziców o tym? Studiujemy konczymy za rok studia zaoczne. Jak ich nie szokować? 

Dlaczego mieliby się zszokować, małolatami przecież nie jesteście.Na obecny czas ok 30 dziestki zakładają dopiero rodziny a że wcześniej wam się to zdarzyło  czyli ciąża, to cóż zrobić. Po skończeniu studiów możecie się formalnie pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw porozmawiaj z dziewczyna, musicie sobie ulozyc plan jak bedzie teraz wygladac Wasze zycie. Z czego bedziecie zyc, w jaki sposob zamierzacie teraz kontynuowac studia, gdzie bedziecie mieszkac i nie zakladalabym, ze na garnuszku ktoregos z rodzicow, jak zamierzacie sobie poradzic z zaistniala sytuacja. Jestescie bardzo mlodzi, ale dorosli. Zrobiliscie sobie dziecko wiec musicie teraz sobie poradzic z ta sytuacja, a Wasi rodzice tak czy siak pogodza sie z tym, ze zostana dziadkami. Biorac pod uwage Wasz wiek, Wasi rodzice sa czynni zawodowo, czyli nie beda wychowywac Wam dziecka za Was. Zapewne pomoga na ile beda mogli, chcieli lecz nie wyrecza Was w roli rodzicow. Gdy ulozycie juz sobie wszystko sami, porozmawiajcie z rodzicami i przedstawcie im swoje plany. Czas byscie wzieli odpowiedzialnosc za swoje zycie i zycie Waszego potomka. Oni zapewne zrobia wszystko co w ich mocy by Wam pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie macie 16 lat tylko 22 Rocznikowo pewnie 23. A jak dziecko się urodzi to będziecie mieli 24 to w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×