Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Hhhgudu

Czy mogę być w ciąży?

Polecane posty

Mam 17 lat i niedawno uprawiałam seks z chłopakiem drugi raz dla większej pewności założyliśmy 2 prezerwatywy. Jednak jak się okazało był to był to fatalny pomysł bo prawdopodobnie podarły się o siebie i pękły a my nadal to robiliśmy i zauważyliśmy to dopiero gdy skończyliśmy. Od tygodnia nie mam okresu a powinnam go już dawno mieć. Zazwyczaj spóźnia mi się 2 lub 3 dni a nie tydzień. Z drugiej strony test ciążowy pokazuje tylko 1 kreskę widoczną a druga jest blada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórz test za 2-3 dni...

I kto Wam naopowiadał, żeby założyć 2 prezerwatywy? Czytaliście instrukcję na opakowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Gość_2 napisał:

Powtórz test za 2-3 dni...

I kto Wam naopowiadał, żeby założyć 2 prezerwatywy? Czytaliście instrukcję na opakowaniu?

Nikt nam tak nie mówił ale po prostu pomyśleliśmy że jak się założy 2 to nawet jak jedna pęknie to druga zadziała. Niestety jak się okazało był to zły pomysł. Czytaliśmy wcześniej jak to się robi w internecie. Dlaczego mam powtórzyć test? Czy w tedy może pokazać 2 kreski? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hhhgudu napisał:

Nikt nam tak nie mówił ale po prostu pomyśleliśmy że jak się założy 2 to nawet jak jedna pęknie to druga zadziała. Niestety jak się okazało był to zły pomysł. Czytaliśmy wcześniej jak to się robi w internecie. Dlaczego mam powtórzyć test? Czy w tedy może pokazać 2 kreski? 

Logika taka jak u sześciolatka, który kiedyś stwierdził, że jak się robi ciasta z podwójnej porcji, to temperatura w piekarniku też powinna być x2...

Test masz powtórzyć za 2-3 dni z prostego powodu. Do tego czasu albo dostaniesz okres, albo stężenie hormonów ciążowych będzie na tyle wysokie, że test wyjdzie miarodajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie że zrozumieniem: panience okres spóźnia się już tydzień, a druga kreska jest blada, czyli prawdopodobieństwo ciąży jest niestety bardzo duże.

Do autorki: powtórz test, albo idź na badanie krwi beta-hcg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No druga blada kreska, to pewnie wczesna ciąża. Powtórz test po tygodniu od tamtego. Ogólnie warto razem z zabezpieczeniem mechanicznym stosować też inne, np. badanie ze śliny, które pokazuje na monitorze płodności Afrodyta Smart, kiedy są dni płodne, kiedy owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Blurp napisał:

Ludzie, czytajcie że zrozumieniem: panience okres spóźnia się już tydzień, a druga kreska jest blada, czyli prawdopodobieństwo ciąży jest niestety bardzo duże.

Do autorki: powtórz test, albo idź na badanie krwi beta-hcg.

Skoro mam powtórzyć test to istnieje szansa że nie jestem w ciąży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Hhhgudu napisał:

Skoro mam powtórzyć test to istnieje szansa że nie jestem w ciąży? 

🤦‍♀️

Ile ty masz lat, 13?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Iwna napisał:

🤦‍♀️

Ile ty masz lat, 13?

To po co mam powtórzyć test? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Hhhgudu napisał:

To po co mam powtórzyć test? 

Musisz sprawdzić czy to nie blizniaki, bo wtedy będziesz w ciąży 18 mc. 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, bezbrzeżnysmutek napisał:

Musisz sprawdzić czy to nie blizniaki, bo wtedy będziesz w ciąży 18 mc. 🤣

To nie jest śmieszne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Hhhgudu napisał:

To nie jest śmieszne 

W sumie masz rację, to nie jest śmieszne. Dziecko będzie miało ciężko, mając za matkę tak błyskotliwą osobę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Iwna napisał:

🤦‍♀️

4 godziny temu, Hhhgudu napisał:

Skoro mam powtórzyć test to istnieje szansa że nie jestem w ciąży? 

Nie. Masz powtórzyć test, by potwierdzić wiarygodność poprzedniego testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2020 o 15:27, Blurp napisał:

 

Dzisiaj rano zrobiłam test i były na nim 2 kreski. Już nawet nie mam złudzeń że w ciąży nie jestem. Co ja mam robić. Jestem załamana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idź koniecznie do lekarza jak to nie ciąża to może coś cię podrażniło i to zakażenie, ale trzeba sprawdzić. Jak tym razem nie będziesz mamą to zmieńcie antykoncepcję na bardziej pewną, ja używam diafragmę dopochwową też przeszłam na nią z prezerwatywy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Hhhgudu napisał:

Dzisiaj rano zrobiłam test i były na nim 2 kreski. Już nawet nie mam złudzeń że w ciąży nie jestem. Co ja mam robić. Jestem załamana. 

Kompletować wyprawkę 🤰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ellen88 napisał:

Idź koniecznie do lekarza jak to nie ciąża to może coś cię podrażniło i to zakażenie, ale trzeba sprawdzić. Jak tym razem nie będziesz mamą to zmieńcie antykoncepcję na bardziej pewną, ja używam diafragmę dopochwową też przeszłam na nią z prezerwatywy 

To jest na pewno ciąża. Okresu nie mam już ponad tydzień a 2 testy były prawdopodobnie pozytywne co do tego 1 nie jestem pewna ale podobno nawet słaba kreska oznacza ciąże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość_2 napisał:

Teraz to zacznij od rozmowy z rodzicami

A jak ja mam to im powiedzieć? Myślałam żeby na początku powiedzieć tylko mamie ale na razie nie mam odwagi. W końcu dojdzie do tego że jak będzie w pracy to napisze jej wiadomość że w ciąży jestem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Hhhgudu napisał:

A jak ja mam to im powiedzieć? Myślałam żeby na początku powiedzieć tylko mamie ale na razie nie mam odwagi. W końcu dojdzie do tego że jak będzie w pracy to napisze jej wiadomość że w ciąży jestem. 

Byłaś na tyle dorosła, by zacząć współżycie, to teraz bądź na tyle dorosła, by powiedzieć im to prosto w twarz. Wysyłając smsa tylko potwierdzisz, że gówniara bawiła się zapałkami i wyszło jak zwykle.

Siądź z Twoim chłoptasiem i razem się zastanówcie, co z Twoją szkołą, zajęciem się dzieckiem po porodzie (jeśli rozważasz i poród i zatrzymanie dziecka), Waszym utrzymaniem, dalszą nauką, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ellen88 napisał:

Idź koniecznie do lekarza jak to nie ciąża to może coś cię podrażniło i to zakażenie, ale trzeba sprawdzić. Jak tym razem nie będziesz mamą to zmieńcie antykoncepcję na bardziej pewną, ja używam diafragmę dopochwową też przeszłam na nią z prezerwatywy 

Trzeba mieć siano w głowie, żeby takie bzdury wpisywać. Od kiedy test ciążowy wykrywa stan zapalny? 🤦🤦🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 na spokojnie, wszystko się ułoży. To normalne że jeszcze nie znasz się na sprawach testów ciążowych itd. W końcu nie planowaliście dziecka. Szkoda że więcej się nie doedukowaliście przed współżyciem, to nie doszłoby do tego! Ale stało się. Przyjmij to na klatę jak dojrzała osoba (bo teraz już MUSISZ dojrzeć i wziąć odpowiedzialność). Rozmowa z rodzicami będzie ciężka, ale jest niezbędna - póki nie masz 18 to oni są za Ciebie odpowiedzialni. Zanim z nimi porozmawiasz zrób sobie plan, jak zamierzasz dokładać się do utrzymania tego dziecka, czy ojciec dziecka też jest gotowy iść do pracy. (Jak napisał @Gość_2) I zrób to wszystko jak najszybciej, niedługo zaczną Ci się dolegliwości ciążowe no i też trzeba iść do lekarza, gdzie chyba jeszcze będziesz musiała iść z mamą. Zróbcie wszystko żeby pokochać tą małą istotkę i wychować ją jak najlepiej. Edukuj się! I odwagi. Reakcja rodziców nie musi być straszna, a nawet jeśli to im szybciej tym lepiej, szybciej się z tym oswoją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Editt napisał:

i też trzeba iść do lekarza, gdzie chyba jeszcze będziesz musiała iść z mamą

Po ukończeniu 16 rż. może bez obecności opiekuna chodzić do lekarzy na wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×