Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
KasiaKasia

Prezent na ślub bez wesela

Polecane posty

Witajcie,
Mam pytanie o prezent na ślub znajomych,który odbędzie się w sierpniu. Znajomi byli u nas na weselu w zeszłym roku i dali nam 600 zł + wino. Teraz oni biorą ślub,ale bez wesela czy przyjęcia weselnego ( z wyłączeniem najbliższej rodziny) więc zaproszenie dostaliśmy na sam ślub w kościele. Co powinniśmy (poza winem,które planujemy) im dać? Jaka kwotę pieniędzy lub coś innego? Zaznaczę,że nie są to nasi przyjaciele czy bardzo bliscy koledzy,ale lubimy się i nie chcemy ani się wyrychlić ani wyjść na skąpych.
Dziękuję za odpowiedzi.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba skupiłabym się na prezencie zamiast koperty. Kupiłabym coś co zawsze chciałaś mieć ale szkoda Ci było pieniędzy, coś co się przyda do domu. Trudno mi teraz konkretnie napisać, jakiś robot do domu albo nie wiem, ramkę elektroniczną na zdjęcia z jakimiś bajerami, coś w tym stylu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre wino lub jakiś inny alkohol jeśli wiesz że lubią, do tego jakaś dobra książka. Jeśli nie chcesz dawać alkoholu to może ekskluzywne czekoladki (np. z karmello albo chocolissimo lub podobnych). Koperta to raczej w przypadku wesela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jeśli byli by to jacyś bliscy znajomi, przyjaciele można byłoby pobawić się w prezent w formie jakiejś rzeczy z uwagi, że dobrze ich znacie i np wiecie co lubią a tak ciężko z dopasowaniem prezentu. 

Koperta również kiepski myślę pomysł, bardzo dobrze się sprawdza w przypadku wesela tak jak napisała wyżej Inkognitooo (jeśli chcecie dać to zaś kwestia ile)

Ja np podarowałabym kosz a w nim (herbata z dwa rodzaje czy też kawa, czekoladki, cukierki, butle wina dla niej i wódkę czy whiskey dla niego) i opakować ładnie. Albo sam alkohol dać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie aplikację Hype Me? Można przez nią zamówić życzenia od różnych gwiazd, aktorów, prezenterów, muzyków, blogerów itp. Nie kosztuje to majątku (co więcej, część pieniędzy idzie na cele charytatywne), a jest naprawdę miłym prezentem i pamiątką, która zostanie na zawsze, nie to co kwiaty i wino 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba byc dziadem I chocholem, zeby dac komus na slub butelke wina, jakies kosze z czekoladkami, ramki. Skoro jesc nie bedziecie, odejmij ze 100. Daj 500-w koperte plus te wino jak oni I tyle. Oni dali 600, a Ty czekoladki dasz? Zyczenia od blogera ahahah wyje. Zeby zlozyla im zyczenia jeszcze osoba lubiana przez nich to jeszcze by to mialo sens. Hitem I glozdziem do trumny zenady byla ksiazka😄😅😄tu nie chodzi, zeby pojsc z torbami, ale ksiazke?serio?znajomy w pracy mi podarowal ksiazke, a ktos komus na slub ksiazke ma dac?lepiej nie isc niz sie osmieszyc, sami kase zgarneli, a im ramke dadza😅😅😄😂😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w te ramke wlozcie swoje zdjecie coby pamietali jak sknerusy wygladaja. 😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie wino i w kopercie połowę tego, co oni dali wam, taka prosta kallukacja bez wesela i tak wyjdą na plus 😉 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak idę na sam ślub bez wesela, to nie daję kasy. Wino tak, a jak chcesz oprócz tego jakiś drobny prezent to też można, gra planszowa, książka, albo druga butelka whisky dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2020 o 02:01, Vedma napisał:

A w te ramke wlozcie swoje zdjecie coby pamietali jak sknerusy wygladaja. 😂😂😂😂

Przecież ślub to biznes, który ma przynieść spore profity... Ile i co należy dać za udział w pogrzebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2020 o 08:59, Dorka123 napisał:

Kojarzycie aplikację Hype Me? Można przez nią zamówić życzenia od różnych gwiazd, aktorów, prezenterów, muzyków, blogerów itp. Nie kosztuje to majątku (co więcej, część pieniędzy idzie na cele charytatywne), a jest naprawdę miłym prezentem i pamiątką, która zostanie na zawsze, nie to co kwiaty i wino 😉

ciekawy pomysł, na pewno jeśli kogoś z tych osób lubią to będą  mieli pamiątkę, co do samych prezentów, no to ja robiąc ślub nie nastawialam się na żadne zwroty czy kalkulacje, nie zapraszając kogoś nie ponoszą za was kosztów więc w sumie wydaj emi się, ze jesli nie chcecie wydawać dużo to można coś symbolicznego i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2020 o 17:45, KasiaKasia napisał:

Witajcie,
Mam pytanie o prezent na ślub znajomych,który odbędzie się w sierpniu. Znajomi byli u nas na weselu w zeszłym roku i dali nam 600 zł + wino. Teraz oni biorą ślub,ale bez wesela czy przyjęcia weselnego ( z wyłączeniem najbliższej rodziny) więc zaproszenie dostaliśmy na sam ślub w kościele. Co powinniśmy (poza winem,które planujemy) im dać? Jaka kwotę pieniędzy lub coś innego? Zaznaczę,że nie są to nasi przyjaciele czy bardzo bliscy koledzy,ale lubimy się i nie chcemy ani się wyrychlić ani wyjść na skąpych.
Dziękuję za odpowiedzi.

Oni byli u was na weselu, podarowali 600zł i wino. Teraz, Wy zostaliście zaproszeni na ich ślub, tyle ,że bez wesela. Uważasz, że to jakaś różnica? Bo nie najesz się i nie potańczysz? Na Boga, toż to karkulacja na zimno. 

Należy pójść, włożyć w kopertę kwotę na jaką Was stać, oraz kwiaty.

To będzie klasa sama w sobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2020 o 08:59, Dorka123 napisał:

Kojarzycie aplikację Hype Me? Można przez nią zamówić życzenia od różnych gwiazd, aktorów, prezenterów, muzyków, blogerów itp. Nie kosztuje to majątku (co więcej, część pieniędzy idzie na cele charytatywne), a jest naprawdę miłym prezentem i pamiątką, która zostanie na zawsze, nie to co kwiaty i wino 😉

Ja kojarzę, otrzymaliśmy z mężem takie życzenia właśnie 🙂 powiem, Wam, wrażenia i emocje, niezapomniane.. ja byłam tak zaskoczona, zresztą tak samo jak mąż 🙂 myślę, że jest to super pomysł, bo takie wspomnienie warto mieć 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×