Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Do blue_danube tak znam i Zosie i Kasie i Gosie i Anie Basie i podobnie jak ja uważają ze są to słodkie zdrobnienia pasujące do małych dzieci. Jak najbardziej możesz się że mną nie zgadzać. Jako nastolatka nie lubiłam Ani i Anki a Anna mało kto się do mnie zwracał. Jak ktoś się przedstawia Zofia Katarzyna czy Barbara to większość zaraz mówi Zośka Kasia czy Basia. Wole imiona których obcy ludzie na sile nie zdrabniaja typu Karolina Daria Ewa itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2020 o 14:58, Anika87 napisał:

Wielkimi krokami zbliża mi się termin porodu a ja wciąż nie mam imienia dla córeczki. Dla pierwszej córki wybraliśmy odrazu Nela. Teraz biorę pod uwagę Laura, Kaja, Inga lub Wiktoria. Nie mogę się zdecydować. Znacie jakieś dziewczynki o tych imionach? Ja nie mam żadnych skojarzeń z tymi imionami bo nie znam nikogo o takich imionach 😊 Które waszym zdaniem jest najładniejsze i które najlepiej pasuje do Neli. Sama to chyba do porodu na zdne się nie zdecyduje. 

Nela bardzo ładne imię. Siostrze dała bym na imię: Laura, Kornelia, Łucja, Liliana, Kaja, Inga. Wiktoria zupełnie nie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2020 o 11:27, Dobrosułka napisał:

Na kiedy masz w ogole date?  Jak ida zmagania z nadaniem imienia?

Termin mam na połowę września. Tak naprawdę żadne imię dla dziewczynki do mnie nie przemawia. Te które wymieniłam najbardziej mi podchodzą ale żadne najbardziej. Liczę na to że jak urodzę i spojrzę na dziecko to imię rzeczywiście samo się wybierze. Partnerowi podoba się jeszcze Wanessa ale jakoś nie pasuje i do Neli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dobrosułka napisał:

To jeszcze troche czasu macie.  Ja przegladalabym rankingi imion i zobaczyla czy ktores imie podpasuje.  Wanessa nie podoba mi sie, ale Melisa/Melissa juz tak i chyba lepiej pasuje do Neli.

Rzuce kilka imion jeszcze: Malina lub Milana (chociaz troche takie zbyt podobnie brzmiace jest jak dla mnie), Olimpia, Leandra, Dagna, Berenika, Janina, Alina, Inna, Idalia, Leonia, Antonia, Lilla, Irmina, Mira, Lidia, Darina, Ksenia, Danika, Linda, Gerda, Luba, Waleria, Nadia, Ofelia, Donata, Tola, Adelina.

z tych propozycji to Lidia i Nadia sa ładne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imie Nela mi zbrzydlo bo sasiad ma psa i jak od rana krzyczy Nela nela to mnie szlag trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Dobrosułka napisał:

To jeszcze troche czasu macie.  Ja przegladalabym rankingi imion i zobaczyla czy ktores imie podpasuje.  Wanessa nie podoba mi sie, ale Melisa/Melissa juz tak i chyba lepiej pasuje do Neli.

Rzuce kilka imion jeszcze: Malina lub Milana (chociaz troche takie zbyt podobnie brzmiace jest jak dla mnie), Olimpia, Leandra, Dagna, Berenika, Janina, Alina, Inna, Idalia, Leonia, Antonia, Lilla, Irmina, Mira, Lidia, Darina, Ksenia, Danika, Linda, Gerda, Luba, Waleria, Nadia, Ofelia, Donata, Tola, Adelina.

Milana ciekawe imię, Melisa jest piękne tylko co niektórym skrót Mela nieciekawie się kojarzy więc chce oszczędzić córce złośliwości to samo Inna podoba mi się to imię szczególnie skrót Inka, Inusia ale znowu obawa czy dzieci nie będą się śmiać ze jest inna. Ciężki orzech do zgryzienia. Na początku byłam bardzo za Inga bo tak samo jak Nelusia mogłabym wołać Ingusia. Teraz skłaniam się bardziej ku Laurze. Boję się że urodzę i nadal będę niezdecydowana 😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym imię tak piękne które odrazu mnie chwyci dla pięknej delikatnej dziewczynki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Anika87 napisał:

Milana ciekawe imię, Melisa jest piękne tylko co niektórym skrót Mela nieciekawie się kojarzy więc chce oszczędzić córce złośliwości to samo Inna podoba mi się to imię szczególnie skrót Inka, Inusia ale znowu obawa czy dzieci nie będą się śmiać ze jest inna. Ciężki orzech do zgryzienia. Na początku byłam bardzo za Inga bo tak samo jak Nelusia mogłabym wołać Ingusia. Teraz skłaniam się bardziej ku Laurze. Boję się że urodzę i nadal będę niezdecydowana 😲

Daj Ingę, co wymieniłaś w pierwszym poście. Zdrobnienia masz podobne, a żadne z dzieci nie będzie darło łacha z twojego dziecka. Sama Inka też istnieje. Z podobnych imion masz Kinga, czy Iga. Do Wiktorii masz podobną w brzmieniu Weronikę. A weź jeszcze sprawdź sobie kalendarz imion z miesiąca na który masz termin i może akurat coś wybierzesz. Do Neli mnie osobiście pasuje Nina. Dając Melisa i wołając ją Mela (pomijając, że niektórym kojarzy się z kozą), trochę pojechałabyś po bandzie. Nela, Mela idziemy. 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Mela rowniez oznacza sline z tego co niektorzy napisali. 

A tego, to nie wiem. Wiem, że kozie często dają Mela, tak jak krowie Baśka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Tego to znowu ja nie wiedzialam.  Tzn o Basce tak, ale o kozie Meli nie.  Tutaj kiedys ktos z jakiegos regionu to napisal i tez sie zdziwilam.  JEst wiele roznic regionalnych do tej pory w roznych wyrazeniach tak samo jak z nadawaniem imion.  

Sprawdziłam co znaczy mela i faktycznie jest to nawet nie ślina, a coś ohydniejszego 😄, a w gwarze wielkopolskiej mela to dziewczyna w sensie sympatia, narzeczona, a nawet nierozgarnięta dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Kurcze to ta Mela jest bardzo popularna w gwarach.  Nie przeszkadza to chyba jednak wiekszosci ludzi poniewaz Melania jest popularnym imieniem.

Wiesz, Melanię zawsze możesz wołać Melcia. Paskudne zdrobnienie moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego odpadają i miona które można skrócić do Mela 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Anika87 napisał:

I właśnie dlatego odpadają i miona które można skrócić do Mela 😉

Sprawdziłam kalendarz imion na wrzesień i 21 września masz Mirę. Też fajnie leży. Nela i Mira. Są krótkie, a razem nie brzmią jakby były rozlazłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Unlan napisał:

Daj Ingę, co wymieniłaś w pierwszym poście. Zdrobnienia masz podobne, a żadne z dzieci nie będzie darło łacha z twojego dziecka. Sama Inka też istnieje. Z podobnych imion masz Kinga, czy Iga. Do Wiktorii masz podobną w brzmieniu Weronikę. A weź jeszcze sprawdź sobie kalendarz imion z miesiąca na który masz termin i może akurat coś wybierzesz. Do Neli mnie osobiście pasuje Nina. Dając Melisa i wołając ją Mela (pomijając, że niektórym kojarzy się z kozą), trochę pojechałabyś po bandzie. Nela, Mela idziemy. 

 

Myślałam na samym początku o Ninie ale bardzo zlewa się z nazwiskiem które posiada miękkie litery i kiedy powiem imię i nazwisko razem to właściwie ciężko zrozumieć co powiedziałam. Imię musi być bardzo wyraźne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Unlan napisał:

Sprawdziłam kalendarz imion na wrzesień i 21 września masz Mirę. Też fajnie leży. Nela i Mira. Są krótkie, a razem nie brzmią jakby były rozlazłe.

Mira jest ekstra tylko czy nie będą mylić z Mirka Mirosławą. Wiem wiem jestem strasznie ciężka w wyborze imienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Anika87 napisał:

Myślałam na samym początku o Ninie ale bardzo zlewa się z nazwiskiem które posiada miękkie litery i kiedy powiem imię i nazwisko razem to właściwie ciężko zrozumieć co powiedziałam. Imię musi być bardzo wyraźne. 

To szukaj z literką R lub T. Żeby były nieco twardsze. A najlepiej wybierz sobie kilka i jak urodzisz, to imię się samo z tych wybranych przypasuje. Mnie się to sprawdziło i kilku innym z otoczenia też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Anika87 napisał:

Mira jest ekstra tylko czy nie będą mylić z Mirka Mirosławą. Wiem wiem jestem strasznie ciężka w wyborze imienia. 

Nie. Dziecko będzie się pewnie przedstawiało Mira. A powiedz mi, czy Bartłomiej z Bartoszem mają problem, kiedy pytają Bartku, a ty jesteś Bartłomiej, czy Bartosz? To samo Bogusław, Bogumił i Bogdan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Unlan napisał:

To szukaj z literką R lub T. Żeby były nieco twardsze. A najlepiej wybierz sobie kilka i jak urodzisz, to imię się samo z tych wybranych przypasuje. Mnie się to sprawdziło i kilku innym z otoczenia też.

I jak dałaś na imię? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Tego to znowu ja nie wiedzialam.  Tzn o Basce tak, ale o kozie Meli nie.  Tutaj kiedys ktos z jakiegos regionu to napisal i tez sie zdziwilam.  JEst wiele roznic regionalnych do tej pory w roznych wyrazeniach tak samo jak z nadawaniem imion.  

W moim regionie krowa to przeważnie Hela a Baska to konie i kozy. Rzeczywiście co kraj to obyczaj 😃😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dobrosułka napisał:

Zgadza sie.  Tylko "do dowodu" potrzebna jest wyjasnienie.  Poza tym to Mira obecnie jest nadawana czesciej niz Miroslawa z tego co pamietam wiec raczej pomylek nie bedzie

Wyjaśnienie. Panie urzędniku w kalendarzu znalazłam, to widocznie takie istnieje 😄 Nieee, z Mirą nie będzie żadnego problemu.

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×