Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
loti

Rejestracja dziecka z ojcem obcokrajowcem.

Polecane posty

Witam. :) 

Mam pytanie odnosnie jak wyglada rejestracja dziecka w USC razem z ojcem obcokrajowcem (bez malzenstwa) jak i uznanie ojcostwa.

Ma ktos jakies przezycie odnosnie tego? Wydzwanialam do mojego USC, ale gluchosc w sluchawce ;) 

Czy to tak samo wystarczy dowod tozsamosci obojga rodzicow jak np. uznanie ojcostwa bedzie przed urzednikiem? 

Prosilabym o wypowiedzenie sie osob ktore maja z tym doswiadczenie, badz slyszaly co i jak. 

 

Dziekuje :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ma wyglądać? Wchodzisz na stronę urzędu wypełniasz rubryki dajesz wyślij i czekasz na papierek lub wersje elektroniczną, zależy co tam wybrałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosilam o osoby ktore mialy z tym stycznosc. Dostalam odp na innym forum. I nie nei wyglada to tak prosto. Jak nie wie Pani to prosze sie nie udzielac, pzodrawiam. : )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, loti napisał:

Prosilam o osoby ktore mialy z tym stycznosc. Dostalam odp na innym forum. I nie nei wyglada to tak prosto. Jak nie wie Pani to prosze sie nie udzielac, pzodrawiam. : )

 

Skoro odpowiedziałam widocznie miałam z tym styczność z powietrza informacji nie wzięłam,  rejestrowałam dziecko miesiąc temu więc wątpie abyś dostała inne informacje 🤷🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AGNlESZKA napisał:

Skoro odpowiedziałam widocznie miałam z tym styczność z powietrza informacji nie wzięłam,  rejestrowałam dziecko miesiąc temu więc wątpie abyś dostała inne informacje 🤷🏻‍♀️

No to skoro mialas stycznosc to powinnas wiedziec ze uznania ojcowstwa w konkubinacie nie da sie zalatwic online i trzeba stawic sie osobiscie przed kierownikiem Urzedu Stanu Cywilnego, nawet w trakcie pandemii.

I z tego co pamietam to do rejestracji dziecka online potrzebny byl pesel rodzicow, ktorego w tym przypadku ojciec bez polskiego obywatelstwa nie posiada, wiec znowu sie mylisz.

No i po co sie mądrujesz? :  D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętasz, czyli sama nie jesteś pewna? 
Mieszkam w Niemczech, Urodziłam w kwietniu i w okresie pandemii raczej nie miałabym możliwości inaczej dziecka zarejestrować jak online, tymbardziej że wszytskie urzędy były zamknięte na 4 spusty a ambasada miała w d.. nowego polskiego obywatela.... sama sobie wysnuj wnioski kto się myli na co i po co ja nie mam potrzeby udowadniać ci kto ma racje, mój syn jest zarejestrowany i napisałam dziewczynie jak ja to zrobiłam, ty jeśli chcesz możesz osobiście do prezydenta jechać 🤷🏻‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AGNlESZKA napisał:

Z tego co pamiętasz, czyli sama nie jesteś pewna? 
Mieszkam w Niemczech, Urodziłam w kwietniu i w okresie pandemii raczej nie miałabym możliwości inaczej dziecka zarejestrować jak online, tymbardziej że wszytskie urzędy były zamknięte na 4 spusty a ambasada miała w d.. nowego polskiego obywatela.... sama sobie wysnuj wnioski kto się myli na co i po co ja nie mam potrzeby udowadniać ci kto ma racje, mój syn jest zarejestrowany i napisałam dziewczynie jak ja to zrobiłam, ty jeśli chcesz możesz osobiście do prezydenta jechać 🤷🏻‍♀️ 

Wciaz wprowadzasz w blad i mieszasz uznanie ojcowstwa z rejestracja dziecka. Tez syna rejestrowalam online, ale uznanie musialam robic w urzedzie, bo ONLINE NIE MA MOZLIWOSCI, a uznanie ojcowstwa jest kluczowym dokumentem, jesli nie ma sie malzenstwa.

No i po co sie wymadrzasz, skoro nie masz pojecia o czym mowisz. Masz MĘŻA, a to zasadnicza roznica w zalatwianiu tych formalnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wejsc w internet, odnalezc numer telefonu do Urzedu. Wykrecic go i u zrodla dowiedziec sie jak zalatwic dana sprawe. Nikt nie bedzie tak dobrze poinformowany jak urzednik ktory zajmuje sie takimi sprawami. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Acidr napisał:

Wciaz wprowadzasz w blad i mieszasz uznanie ojcowstwa z rejestracja dziecka. Tez syna rejestrowalam online, ale uznanie musialam robic w urzedzie, bo ONLINE NIE MA MOZLIWOSCI, a uznanie ojcowstwa jest kluczowym dokumentem, jesli nie ma sie malzenstwa.

No i po co sie wymadrzasz, skoro nie masz pojecia o czym mowisz. Masz MĘŻA, a to zasadnicza roznica w zalatwianiu tych formalnosci.

🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obcokrajowcem? Tu są jeszcze inne problemy...szydzenie z chorych itd.

htt

ps:

//youtu.be/gw5YaaHDmrQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×