Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Agusiulka18

Wyniki beta hcg

Polecane posty

Witam, Mam pytanie, wynik test krwi beta HCG wyszedł mi 176.9mlU/ml. Czy taki wynik oznacza ciążę i który to tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz o to zapytać tutaj, jaki problem stanowi dla Ciebie wpisanie w google zapytania "beta HCG wyniki", czy cokolwiek w ten deseń?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ten wynik oznacza ciąże. Na wydruku z badań masz widełki który to tydzień. Tak dla przykładu mi pierwsza beta wyszła 214 i to był 4-5 tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Gość_2 napisał:

Potrafisz o to zapytać tutaj, jaki problem stanowi dla Ciebie wpisanie w google zapytania "beta HCG wyniki", czy cokolwiek w ten deseń?

Niestanowi dla mnie problemu tylko są różne odpowiedzi w Google zanim napisałam tutaj to szukałam w Google taka głupia to nie jestem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Agusiulka18 napisał:

Niestanowi dla mnie problemu tylko są różne odpowiedzi w Google zanim napisałam tutaj to szukałam w Google taka głupia to nie jestem 

A na wynikach nie miałaś tabeli z normami? Zwykle laboratoria je umieszczają...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gość_2 napisał:

A na wynikach nie miałaś tabeli z normami? Zwykle laboratoria je umieszczają...

U mnie też nie było norm. Ale te widełki są tak szerokie, że trudno określić, który to tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ReniaW napisał:

U mnie też nie było norm. Ale te widełki są tak szerokie, że trudno określić, który to tydzień. 

Jeśli znasz datę ostatniej miesiączki, to żaden problem, dane powinny się "zgrywać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość_2 napisał:

Jeśli znasz datę ostatniej miesiączki, to żaden problem, dane powinny się "zgrywać"

Ja to wiem 😊 Ale jeśli znasz datę ostatniej miesiączki, to po co wróżyć z bety, który to tydzień? 🤔  

U mnie tydzień określało tylko usg. Mam długie cykle i tylko raz różnica była na tyle mała, że brano pod uwagę termin z OM. Poza tym to nie ja szukam odpowiedzi na pytanie, który to tydzień 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ReniaW napisał:

Ja to wiem 😊 Ale jeśli znasz datę ostatniej miesiączki, to po co wróżyć z bety, który to tydzień? 🤔  

nie tyle wróżyć, ile potwierdzić, czy nie było przesunięcia owulacji. To tak jak porównywanie daty porodu i wieku ciąży OM z tą z USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ReniaW napisał:

U mnie też nie było norm. Ale te widełki są tak szerokie, że trudno określić, który to tydzień. 

Ciąża to nie matematyka. Jedna będzie mieć 100 druga 1000 i obydwie będą w 5 tyg 🤷🏻‍♀️ Wartość bety nie jest istotna sama w sobie, ważne jest to jak przyrasta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, AGNlESZKA napisał:

Ciąża to nie matematyka. Jedna będzie mieć 100 druga 1000 i obydwie będą w 5 tyg 🤷🏻‍♀️ Wartość bety nie jest istotna sama w sobie, ważne jest to jak przyrasta. 

Właśnie to miałam na myśli. Choć z tym przyrostem bety to też jest różnie. Mi przyrastała prawidłowo, dziecko straciłam. Źle się rozwijało. Innym przyrasta słabo, a jest wszystko ok z ciążą. Moda na betę teraz jest duża, choć nic wielkiego ona nie wnosi tak naprawdę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, ReniaW napisał:

Właśnie to miałam na myśli. Choć z tym przyrostem bety to też jest różnie. Mi przyrastała prawidłowo, dziecko straciłam. Źle się rozwijało. Innym przyrasta słabo, a jest wszystko ok z ciążą. Moda na betę teraz jest duża, choć nic wielkiego ona nie wnosi tak naprawdę. 

Przyrost bety nie świadczy o prawidłowym rozwoju ciąży a jedynie o jej obecności. Jeśli beta przyrasta znaczy że ciąża się rozwija ale nie jest powiedziane jak i czy nie zatrzyma się za tydzień, dwa, miesiąc czy że np dziecko urodzi się martwe. Niestety też się tak zdarza 

Edytowano przez AGNlESZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2020 o 11:40, AGNlESZKA napisał:

Przyrost bety nie świadczy o prawidłowym rozwoju ciąży a jedynie o jej obecności. Jeśli beta przyrasta znaczy że ciąża się rozwija ale nie jest powiedziane jak i czy nie zatrzyma się za tydzień, dwa, miesiąc czy że np dziecko urodzi się martwe. Niestety też się tak zdarza 

Ja to wiem. Dlatego mówię, że cała ta moda na bieganie na betę jest bez sensu. Ona nic nie wnosi. Kiedyś robiło się ją na zlecenie lekarza. W określonych przypadkach. Teraz większość dziewczyn po pozytywnym teście leci na tą betę, nie wiadomo po co i jeszcze powtarza ze 3,4 razy. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ReniaW napisał:

Ja to wiem. Dlatego mówię, że cała ta moda na bieganie na betę jest bez sensu. Ona nic nie wnosi. Kiedyś robiło się ją na zlecenie lekarza. W określonych przypadkach. Teraz większość dziewczyn po pozytywnym teście leci na tą betę, nie wiadomo po co i jeszcze powtarza ze 3,4 razy. 🤔

Ja o badaniach beta to się z forum dowiedzialam😉

A tak na serio nie dostałam okresu zrobilam test ciążowy, wynik pozytywny to się umówiłam na wizytę do lekarza. A tutaj mam wrażenie że niektóre kobiety najchętniej zaraz po stosunku się objawów ciąży dopatrują. No ale cóż może się tak bardzo w to nie zagłębiałam bo nie miałam problemów z zajściem w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

B HCG ma sens szczególnie kiedy wcześniej były poronienia albo ciąża pozamaciczna. Duży przyrost raczej rokuje dobrze dla dalszego rozwoju ciąży. A jeśli jest słaby, to wiadomo słabo było rokuje dla tej ciąży. Ale to nie matematyka...Można mieć idealne przyrosty HCG i na końcówce stracić dziecko...Albo od początku mocno powikłaną ciążę i urodzić zdrowe dziecko w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×