Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
danissia

Poród między 32/33 tyg

Polecane posty

Witam już pisałam na forum o porodzie przedwczesnym byłam wtedy 30 tc dziś mam 32+4 wyszłam do domu ze szpitala z pessarem założonym na szyjce bo mam rozwarcie na palec i skrócona dużo szyjkę prawie zgładzona dziś czuje mocne napierania na pęcherz bo mały ułożony główka do dołu lekkie skurcze które szybko przyjdą i przejdą  czy taki poród koło 33 tygodnia będzie niebezpieczny dla mojego dziecka w 29+5 tyg dostałam sterydy  na płucka maluszka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wypytałas o wszystko specjalistów w szpitalu? Na forum większość wie tyle ile sama przeszła. Jesli urodzisz przedwcześnie,to pewnie dziecko będzie w inkubatorze do ukończenia 38-40 tc i będzie badany jak to wcześniak. Co do reszty, to trudno stwierdzić. Leż , nogi do góry, stosuj się zaleceń i oby do 36tc. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz skurcze, to dosłownie - leż z nogami w górze. Żadnego wysiłku i miziania się po brzuchu oraz piersiach, bo to nakręca sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Dlaczego nie wypytałas o wszystko specjalistów w szpitalu? Na forum większość wie tyle ile sama przeszła. Jesli urodzisz przedwcześnie,to pewnie dziecko będzie w inkubatorze do ukończenia 38-40 tc i będzie badany jak to wcześniak. Co do reszty, to trudno stwierdzić. Leż , nogi do góry, stosuj się zaleceń i oby do 36tc. Powodzenia

Kazali leżeć z nogami do góry znaczy „polegiwać „ Ale zmieniam szpital w którym chciałam rodzic bo nie czuje się tam bezpiecznie mówili i tez ze 32 tydzień to już jest bezpieczny i więcej nic nie usłyszałam dlatego się martwię wizytę u innego ginekologa mam za 3 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, danissia napisał:

Kazali leżeć z nogami do góry znaczy „polegiwać „ Ale zmieniam szpital w którym chciałam rodzic bo nie czuje się tam bezpiecznie mówili i tez ze 32 tydzień to już jest bezpieczny i więcej nic nie usłyszałam dlatego się martwię wizytę u innego ginekologa mam za 3 dni 

Od 37 tc ciaza jest donoszona. Ja starszego urodzilam w 36tc i było wszystko ok, tylko miał zoltaczke i setke badan. Nie wiem czy zapisali ci jakieś leki dodatkowo,ja miałam zapisana no spe, która pomaga na skurcze, jednak bez wskazan lekarskich,na własną rękę bym nie radziła brac. 

Prawdopodobne tez, ze masz skurcze przepowiadające, które nie są ani trochę fajne i jest szansa,że doczekasz do 36,37, 38 tc a dziecko stwierdzk ze teraz to juz nie wyłazi 😄 leż,oszczędzaj się, staraj się nie dotykać brzucha by nie wywoływać skurczy i czekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak dwoje urodziłam. Jedno leżało dobę w inkubatorze, drugie... wcale, bo sobie dobrze radziło. Tyle że w szpitalu parę dni dłużej i skierowań do różnych specjalistów później było. I szczepionki 5 w 1 refundowane. I tyle. Ale każda sytuacja inna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sterydów nie zdążyli dużo podać bo nikt się nie spodziewał porodu. Przy pierwszym chyba raz, przy drugim nawet nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×