Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mart123

pytanie amatora - kwiaty w donicach na tarasie

Polecane posty

Witajcie, mam pytanie - pewnie banalne, ale jednak - jestem od roku posiadaczką tarasu, na którym powiesiłam donice z zakupionymi kwiatami - surfinie, pelarfgonie, bratki etc.. Po kilku miesiącach kwiaty te marnieją i zastanawiam się, czy to naturalna kolej rzeczy - nadchodzi wrzesień, zmieniamy ziemie w donicy i sadzimy kolejne sadzonki przeznaczone dla tej pory roku - np. wrzosy, czy po prostu nie wystarczająco o nie zadbałam, a w dobrych warunkach powinny cieszyć oczy od wczesnej wiosny aż do przymrozków..? Czy to rośliny wieloletnie, które nie dość, że przeżywają do zimy to jeszcze je jakoś zabezpieczacie na zimę w domu? Czy naturalny proces to zakup sadzonek wiosną --> wymiana kilka razy do roku na coś odpowiedniego do pory roku --> wyrzucenie przed zimą? Pytanie amatora, ale jednak, potrzebuję wiedzieć jak działają doświadczone Panie Domu. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mart123 napisał:

Pytanie amatora, ale jednak, potrzebuję wiedzieć jak działają doświadczone Panie Domu.

Nie wiem co tam robią panie domu ale Pelargonie czy Surfinie prawidłowo zadbane i nawożone powinny kwitnąć do przymrozków. Pelargonie można nawet przechować przez zimę w ciemnym pomieszczeniu i na wiosną znów będą rosły.

Jeśli przestały Ci kwitnąć w sezonie to albo są przelane albo przenawożone albo chorują. Bratki tylko szybko przekwitają i później już tylko wymiana na nowe pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rośliny na tarasie wyglądają fajnie, ale prawdziwym hitem jest ściana w domu w całości porośnięta roślinami. Wygląda to bajecznie. Takie projekty wykonuje firma Zielone Ściany. Jeśli lubisz mieć roślinki w salonie i chcesz zaimponować rodzinie i znajomym to koniecznie zapoznaj się z ich ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci inwestycje w fajnie wglądające i wytrzymałe donice - sama taka zmiana poprawi estetykę o 200%! Ja skorzystałam u siebie z resztek płyt MPB co zostały mi po pracach wykończeniowych na balkonie i nie spodziewałam się aż tak fajnego efektu. Donice są w antracytowym kolorze, co fajnie kontrastuje z kwiatami. Płyta jest nasączona żywicą przez co nie wchłania brudu i ziemi i łatwo ją wyczyścić. Żegnam drewniane donice na zawsze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×