Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Julka96

Ile je 5 miesieczne dziecko

Polecane posty

Od trzech dni daje mojej corce mleczko co 4 godziny 180ml, zastanawiam sie czy to nie za malo. Wczesniej jadla co 3 godziny 150ml jednak nie jadla zbyt chetnie. Od kilku dni dostaje tez deserki raz dziennie, z obiadkami chce poczekac az skonczy 6 miesiecy. Co o tym myslicie? Powinnam dawac jej mleko czesciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę Ci tego, ale jeśli zaczęłaś rozszerzanie diety od deserków (słodki smak) może być tak, że dziecko nie będzie chciało jeść warzyw, mięsa itd. Dlaczego w ogóle zdecydowałaś się na te deserki teraz, a nie poczekałaś ze wszystkim do ukończenia 6 miesiąca? Pytam z ciekawości. 

A co do mleka to nie ma reguły. Na opakowaniach są podane ilości orientacyjne. Według mnie 180 mi co 4 godz. jest ok. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Maszka napisał:

Nie życzę Ci tego, ale jeśli zaczęłaś rozszerzanie diety od deserków (słodki smak) może być tak, że dziecko nie będzie chciało jeść warzyw, mięsa itd. Dlaczego w ogóle zdecydowałaś się na te deserki teraz, a nie poczekałaś ze wszystkim do ukończenia 6 miesiąca? Pytam z ciekawości. 

A co do mleka to nie ma reguły. Na opakowaniach są podane ilości orientacyjne. Według mnie 180 mi co 4 godz. jest ok. 

Tak mi polecil pediatra. Siostra ktora ma dwojke dzieci tez mowila ze zaczynala od deserkow. To Moje pierwsze dziecko wiec slucham bardziej doswiadczonych osob. Narazie mala dostala tylko jablko, jutro mam zamiar dac jej marchewke wiec moze nie przyzwyczai sie do slodkich potraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Julka96 napisał:

Co o tym myslicie? Powinnam dawac jej mleko czesciej?

A wygląda jakby się nie najadała? Ogólnie to przy mm przechodzenie na kolejną objętość powinno nastąpić, jak widzisz, że dziecko już się nie najada dotychczasową ilością.

I też bym nie zaczynała od deserków. Lepiej od warzyw, bo one mają mniej "atrakcyjny" smak. Wieczorem można też dać kaszkę, jeśli nadal dokarmiasz w nocy to po kaszce dzieci przesypiają noce ładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje 10miesieczne dziecko dopiero od tygodnia może dwóch pije 180 ml. Myślę że 180 to nie jest mało. Dziwi mnie  że pediatra zaproponował jako pierwsze deserki. Nawet w poradnikach Czy ulotkach dotyczących rozszerzania diety radzą zaczynać od warzyw.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde dziecko inne, Mój syn ma 13 miesięcy i od niedawna wypija 180 ml. Także ilość mleka jest ok - jeżeli tyle potrzebuje to niech pije.

Ja bym się zastanowiła nad deserkami i zamieniła je na warzywa. Po kolei po troszeczku. Dzieciątko ma jeszcze bardzo dużo czasu na próbowanie wszytskiego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój je 180 i to od dawna ale jest dużym chłopcem. Na mleku które daje ja pisze ze 180 podaje się się dziecku które ma 2-4miesiace 

Edytowano przez AGNlESZKA
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym że Nie wszytskoe dzieci muszą jesc tyle samo, Tak jak dorośli jeden zje więcej drugi mniej, ważne żeby nie był głodny, żeby prawidłowo przybierał na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×