Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Migotka95

Prywatne ubezpieczenia

Polecane posty

Kochane jak to jest z tym prywatnym ubezpieczeniem na życie. Głównie chodzi mi o urodzenia dziecka. Od tego miesiąca staramy się z partnerem o maleństwo. Nasze ubezpieczenie będzie zawarte od 1 grudnia, bo podobno Pani mówiła, że nie można zawierać nowych umów od połowy miesiąca. Mam pytanie odnoście tej wypłaty.. Czy jeśli, by się okazało, że zajdę w ciążę w połowie tego miesiąca, bo na dniach mam owulacje, czy będą problemy z wypłatą świadczenia, gdy urodzi się maleństwo? Skoro umowa będzie zawarta od grudnia, a na przykład urodzę po 1 sierpnia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pytanie. Ubezpieczenue na życie jest wypłacane twoim bliskim w momencie twojej smierci lub choroby terminalnej.  Nie wiem jak jest w Polsce, byc moze do ubezpieczenia na życie sa jakies pakiety zdrowotne dla dzieci, ktire chronią je od dnia urodzenia. Gdybyś mieszkała w uk, z chęcią bym Ci doradziła.

Umow sie z brokerem ubezpieczeniowym, powiedz o swoich planach i wybierze dla Ciebie najlepsza opcje. Poza ubezpieczeniem na życie warto wziąć rozbiez ubezpieczenie od chorob ktore wyplaci pieniadze w wypadku gdy zachorujesz np na raka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Migotka95 napisał:

Kochane jak to jest z tym prywatnym ubezpieczeniem na życie. Głównie chodzi mi o urodzenia dziecka. Od tego miesiąca staramy się z partnerem o maleństwo. Nasze ubezpieczenie będzie zawarte od 1 grudnia, bo podobno Pani mówiła, że nie można zawierać nowych umów od połowy miesiąca. Mam pytanie odnoście tej wypłaty.. Czy jeśli, by się okazało, że zajdę w ciążę w połowie tego miesiąca, bo na dniach mam owulacje, czy będą problemy z wypłatą świadczenia, gdy urodzi się maleństwo? Skoro umowa będzie zawarta od grudnia, a na przykład urodzę po 1 sierpnia? 

Niestety tak. Nawet jesli przyspieszy Ci sie porod, to tez nie dostaniesz. Karencja na porod chyba w kazdej ubezpieczalni to 9 miesiecy. W takiej sytuacji dostalabys jedynie za pobyt szpitalny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałaś OWU? Tam powinny być zapisy odnośnie karencji na poszczególne składniki polisy. Jeśli takich zapisów nie ma, zapytaj o to wprost. Jeśli ubezpieczyciel nie ujął tego w dokumentach, to wypłata będzie się Wam należała po porodzie, niezależnie od daty podpisania polisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×