Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
gfk1

Problem z płodnością u partnera. Czy to możliwe?

Polecane posty

Od kilku miesięcy staramy się z partnerem o dziecko. Oczywiście bez skutku. Postanowiłam zrobić badania. Oczywiście ginekolog zlecił wszystkie podstawowe, hormony, tarczyce itp. Wszystko u mnie wyszło w porządku. Robię również testy owulacyjne i sam ginekolog potwierdził że owulację mam. Lekarz twierdzi że ze mną wszystko w porządku i trzeba próbować. Oczywiście partner również musi się przebadać z tym że... on dużo pracuje i nie ma kiedy. Na badanie trzeba się umówić wcześniej i już kilka razy musiał przez pracę przełożyć. Tak więc on jeszcze swoich badań nie wykonał.

Partner ma dziecko z poprzedniego związku i wtedy nie mieli problemów z zajściem w ciąże. Praktycznie za pierwszym razem się udało a dziecko było wpadką. Czy to możliwe że z wiekiem jego płodność spadła? Czy któraś z was ma podobną sytuację i czy w takim wypadku jedynie in vitro wchodzi w gre? Czy można jakoś poprawić płodność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, gfk1 napisał:

Lekarz twierdzi że ze mną wszystko w porządku i trzeba próbować.

Dopóki nie przebadasz drożności jajowodów nic nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Nemetiisto napisał:

Dopóki nie przebadasz drożności jajowodów nic nie wiesz.

Nie wiem jak to się bada ale z tego co pamiętam ginekolog robiąc mi usg mówił że jajowody mam drożne. Chyba że mówisz o jakimś innym badaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gfk1 napisał:

Nie wiem jak to się bada ale z tego co pamiętam ginekolog robiąc mi usg mówił że jajowody mam drożne. Chyba że mówisz o jakimś innym badaniu?

To bolesne badanie a właściwie udrażnianie wtłaczanym do nich powietrzem i z obserwacją przez USG. Takie tylko poparzenie przez USG bez tego nie daje całkowitej pewności.

Edytowano przez Nemetiisto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - kilka miesięcy to nie jest jeszcze powód do obaw, bo to jest norma. Statystycznie możesz zajść w ciąże za pierwszym razem, jak i dopiero po roku. Oczywiście - badanie warto zrobić, ale kilka miesięcy bez zajścia w ciąże, to nie jest żadna anomalia i zarówno ty, jak i partner możecie być płodni. Po prostu - jednym udaje się od razu, a inni muszę czekać 6, 8, czasami 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może spróbujcie sobie użyć żelu na pobudzenie plemników Prefert, u mnie się sprawdził 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z płodnością jest różnie, ma na nią wpływ dieta, tryb życia, nawyki,, używki, stres, stan zdrowia itp. Może yć tak, że płodność jest, później może wystąpić niepłodność i coś trzeba zrobić, by płodnośc powróciła. Niech partner nie dyskutuje i idzie na badania, a ty możesz monitorowac cykl, np. na testerze owulacyjnym ze śliny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×