Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Julka96

Asymetria?

Polecane posty

Troche sie naczytalam i zastanawiam sie czy corka nie ma asymetri. W dzien spi we wozku bo nie moge jej oduczyc i zawsze zasypia z glowa odwrocona w prawa strone, po ok.godzine odwraca ja na lewa strone ale gdy spi w lozeczku to przewaznie spi raz na lewym raz na prawym boku tyle ze uklada sie w taka litere C. Nie zawsze ale przewaznie tak jest. Czasem spi na plecach. Myslicie ze powinno Mnie to martwic? Chcialam jeszcze zapytac kiedy wasze dzieciaczki zaczely sie podnosic na dloniach, moja ma 6 miesiecy i 2 tygodnie i jeszcze tego nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość_2 napisał:

Mówiłaś o tym pediatrze na bilansach?

Pediatra twierdzi ze wszystko ok ale szczerze mowiac to on jej nawet dobrze nie przebadal. Zawsze wszystko szybko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzisz cały czas do tego samego, to zmień. Nam jedna pani też mówiła, że wszystko w porządku, a wyszło obniżone napięcie mięśniowe.

Ogólnie tego o czym mówisz, to my Ci nie zdiagnozujemy na forum. A asymetrie jako takie są normalne, do pewnego stopnia każdy z nas ma fizyczne odchyły od normy, więc z tym powinnaś iść do ortopedy dziecięcego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja corka ma asymetrie i to dosc mocna. Gdy siedzi albo stoi jedno ramie jest wyzej. Glowke dosc mozno przechylala w jedna strone. Najlepiej to widac gdy siedzi a ja patrze na jej plecy. Dzieci z asymetria uzywaja zazwyczaj tylko jednej reki. ( siega prawa reka do zabawki po lewej stronie),do buzi wkladaja tylko czescien jedna reke i lapie w dlonie czesciej jedna noge. Gdy wlaczzysz za nia grajaca  zabawk zawsze odwroci sie w ta sama strone. itd. Poprostu jefna strona ciala dominuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może to być krecz szyi. W jednym i drugim trzeba udać się do osteopaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wizytę u fizjoterapeuty, o wiele lepiej oceni sytuację niż pediatra. Moja córeczka miała taką asymetrie ulozeniową, nie na stałe, tylko właśnie z przyzwyczajenia. Fizjoterapeuta pomoże w przyjaznej pielęgnacji, tak aby to się dziecku nie utrwaliło. U nas wyszło jeszcze obniżone napięcie mięśniowe i musiała mieć rechabilitacje, ale nie koniecznie u Was musi tak być, dlatego najlepiej żeby zobaczył specjalista. Będziesz spokojniejsza 🙂 u nas wszystko skończyło się dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×