Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
B-side

Myśl samodzielnie

Polecane posty

Co to w ogóle za dziwne hasło? To jest jakiś znak-sygnał wyznawców teorii spisowych? Czy ten slogan zastąpi, nie mniej popularnie i również bezrefleksyjnie powtarzane, "wyjdź do ludzi"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ci w nim nie pasi? Taki milusi truizm... I tak to jest niemozliwe, abyśmy nie myśleli samodzielnie, możemy tylko robić coś innego, niż w rzeczywistości myślimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Onkosfera napisał:

Co Ci w nim nie pasi? Taki milusi truizm... I tak to jest niemozliwe, abyśmy nie myśleli samodzielnie, możemy tylko robić coś innego, niż w rzeczywistości myślimy.

Nie chodzi i o tę sprzeczność nawet, czy o to, że to banał, a o bezrefleksyjne powtarzanie. To jest hasło dorzucane gratis do wypowiedzi z każdej beczki. 

Wczoraj na grupie dyskusyjnej o stolarce, dwóch panów mających inne poglądy na temat budowy uli, cisnęło sobie od niemyślących samodzielnie. Co się stało z tymi ludźmi, z prostym, swojskim "ch/u/j ci w d/u/p/pę"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, B-side napisał:

Nie chodzi i o tę sprzeczność nawet, czy o to, że to banał, a o bezrefleksyjne powtarzanie. To jest hasło dorzucane gratis do wypowiedzi z każdej beczki. 

Wczoraj na grupie dyskusyjnej o stolarce, dwóch panów mających inne poglądy na temat budowy uli, cisnęło sobie od niemyślących samodzielnie. Co się stało z tymi ludźmi, z prostym, swojskim "ch/u/j ci w d/u/p/pę"?

Co robiłaś na forum o stolarce? Też budujesz ul?😏

Banał. No tak. Nie zauważyłam żeby ostatnio poslugiwano się nim wkur.wiajaco częściej. No chyba że w kontekście "plandemii", foliarstwa i innych teorii rzeczywistosci alternatywnej. Ale zasadniczo muszę bronić tego sformulowania. Proszę: jeden z tematow z dzisiaj. ImTheOne plakusia że posłuchal rad przyjaciół z forum i jest w czarnej duupie. A mógł myśleć samodzielnie...

https://f.kafeteria.pl/temat-7721034-nigdy-nie-sluchajcie-rad-w-interneciie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On był dla mnie natchnieniem do tego dziwnego wywodu. Jakby przesiąkł płaskoziemcami czy coś... Mam na ten zwrot alergię i wrażenie, że każdy, kto ma problem z samodzielnym myśleniem, nałogowo go nadużywa. 😉 

Miód kupuję w Lidlu. Ostatnio nawet był w promocji, ale tylko dla seniorów. To był pierwszy raz kiedy pomyślałam o sobie, że jestem na coś za młoda. Przyjemne uczucie. 

Kupiłam kiedyś, w przypływie weny, szlifierkę oscylacyjną i tym samym postanowiłam zostać uczestnikiem wszystkich grup o stolarce, jako ten prawdziwy znawca tematu. A tak serio, to mam w planach renowację stolików kawowych i szukam inspiracji.

Jak Twój domek na drzewie? Powstał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Darking

Myślenie zawsze jest w modzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Joanna Darking napisał:

Myślenie zawsze jest w modzie.

Zwłaszcza samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Darking
1 minutę temu, B-side napisał:

Zwłaszcza samodzielnie.

W punkt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KermitZaba napisał:

W sumie jest w tym jakaś przewrotność, że kwestionujesz ten slogan, jednocześnie prosząc nas o opinię na jego tematu.

Jeśli nawet, to cel jest zupełnie inny, niż założyłeś. Chciałam sobie tylko pogadać o tzw. "niczym" na neutralnym gruncie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, KermitZaba napisał:

Cześć, zacząłeś oglądanie Monster'a?

Cześć, zawiesiłem się na 9 odcinku, z tego, co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KermitZaba napisał:

W każdym razie, ten frazes, to taki bardzo daleko idący skrót myślowy, że aż może być szkodliwy. Tzn. ja go odbieram tak, że jego intencja była, że potrzebujemy, jakiegoś punktu odniesie, dla naszych myśli, jakichś doświadczeń, wiedzy, opinii innych, jednak nie powinniśmy podchodzić do nich bezkrytycznie, powinniśmy do wszystkiego podchodzić krytycznie, najlepiej przy jednoczesnym powiększaniu wiedzy. Dokonać oceny, czy wszystko, o czym wiemy, składa się razem, by móc wyciągnąć konkretny wniosek.

O takie gadanie o niczym tobie chodziło?

O takie, ale może być też o flecie poprzecznym, ganz egal.

Swoja drogą to czasem Cię podczytuję i mam ogromnie ambiwalentne odczucia co do Twoich wypowiedzi. Możemy więc pogadać o Tobie jeśli chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, KermitZaba napisał:

W sumie zaskoczyło mnie, jak przeczytałem, że oglądasz chińskie bajki. W Polsce to raczej wąskie grono, z jednej strony to rozumiem, bo dużo jest specyficznych anime, ale z drugiej to się traci, bo jest sporo tytułów godnych uwagi dla każdej grupy wiekowej... 

Siostra mnie wciągnęła dobrych kilka lat temu. Myślałem, że wiedziałeś wcześniej. Wieczi nam za to cisnęła kiedyś, tak kojarzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być o anime, chociaż wiedzę na ten temat mam znikomą. Sporo większą mam o różnego rodzaju filmach animowanych, krótkometrażowych historiach opowiedzianych różnymi technikami, szczerze je lubię. O anime mogę posłuchać i nadrabiać uśmiechem. Co takiego jest w tych filmach, że robią tak duże zamieszanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KermitZaba napisał:

Jak chcesz, to możemy, ale nie gwarantuje że się będę zwierzać jak przy spowiedzi. Poza tym miałem zamiar właśnie zbierać się spać, wiec te przesłuchanie może dziś zaczniemy, ale będziemy musieli je skończyć już w innym terminie.

 

W sumie ja też już idę. Możemy to przełożyć. 😉 

Edytowano przez B-side

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, KermitZaba napisał:

Możliwe, że zapomniałem. Niestety nie mam pamięci absolutnej, zapominam masę informacji, nawet tych, które bym chciał zapamiętać. Może to ze względu na niską higienę życia, tzn. chociaż to ze teraz tutaj siedzę, zamiast spać.

Ogólnie też tak mam, tylko czasem mi się coś przypomni, tak jak teraz akurat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, KermitZaba napisał:

Można szukać pocieszenia w tym, że nie są to informacji niezbędne nam do życia 😄

To prawda😄  A co do anime, to nie widzę powodu, by dostrzegać jakiś fenomen w tym. Przecież to są normalne seriale, tylko, że w innej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×