Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MłodaMama

Druga ciąża

Polecane posty

Witajcie. 

Wczoraj zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Musiałam trochę głębiej pomyśleć bo ostatnią miesiączkę miałam jeszcze przed wyciągnięciem implantu. Tydzień po robiłam test był negatywny. Czyli w musiałam zajść w ostatnich 3 tygodniach. 

Bardzo się cieszę z tego powodu bo chcieliśmy drugie dziecko chociaż teraz zaczynam mieć obawy czy sobie poradzę. Mam roczną córkę. Drugie dziecko urodzi się mnie więcej we wrześniu. Chciałam tylko zapytać jak to jest z takimi dwoma maluchami. No na pewno nie łatwo, wiem. Jednak chciałam zapytać jakie były wasze przeżycia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MłodaMama napisał:

Witajcie. 

Wczoraj zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Musiałam trochę głębiej pomyśleć bo ostatnią miesiączkę miałam jeszcze przed wyciągnięciem implantu. Tydzień po robiłam test był negatywny. Czyli w musiałam zajść w ostatnich 3 tygodniach. 

Bardzo się cieszę z tego powodu bo chcieliśmy drugie dziecko chociaż teraz zaczynam mieć obawy czy sobie poradzę. Mam roczną córkę. Drugie dziecko urodzi się mnie więcej we wrześniu. Chciałam tylko zapytać jak to jest z takimi dwoma maluchami. No na pewno nie łatwo, wiem. Jednak chciałam zapytać jakie były wasze przeżycia 

nie stresuj się, noworodki, których mamy zmagały się z silnym stresem w ciąży, rodzą się z niższą masą. Dodatkowo taki stres może spowodować niedożywienie lub niedotlenienie dziecka.

  • Confused 1
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Marzycielka_Monika napisał:

nie stresuj się, noworodki, których mamy zmagały się z silnym stresem w ciąży, rodzą się z niższą masą. Dodatkowo taki stres może spowodować niedożywienie lub niedotlenienie dziecka.

a kura ktora nie znosi jajek jest kogutem! 

13 godzin temu, MłodaMama napisał:

Witajcie. 

Wczoraj zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Musiałam trochę głębiej pomyśleć bo ostatnią miesiączkę miałam jeszcze przed wyciągnięciem implantu. Tydzień po robiłam test był negatywny. Czyli w musiałam zajść w ostatnich 3 tygodniach. 

Bardzo się cieszę z tego powodu bo chcieliśmy drugie dziecko chociaż teraz zaczynam mieć obawy czy sobie poradzę. Mam roczną córkę. Drugie dziecko urodzi się mnie więcej we wrześniu. Chciałam tylko zapytać jak to jest z takimi dwoma maluchami. No na pewno nie łatwo, wiem. Jednak chciałam zapytać jakie były wasze przeżycia 

Ja mam 14 mc roznicy. Pierwsze pol roku bedzie ciezkie,a koncowka ciazy okropna,bo raz ze sztarsza bedzie juz dosc ruchliwa,a dwa ze lato i upaly. Nastaw sie na najgorsze,ale potem bedzie z gorki. Przyjzie wiosna ,zrobi sie cieplo. Male dzieci lubia spac na polu,mozna spacerowac,albo siedziec w parku czy na placu zabaw pol dnia.

Ogolnie gdy drugie dziecko rodzi sie na zime to ciezka sprawa. Syna mam ze stycznia,corke z marca. Pierwsze pol roku spala grzecznie w wozku a ja moglam pobiegac za Mlodym.   Chyba ze masz ogrodek,to o stokroc latwiej,bo brzdac bedzie raczkowal po trawie.

Potem bedzie z gorki. Moi razem spia,kapia sie,razem bawia,jedza. W zasadzie wszystko razy dwa. Wlasnie demoluja domek w pokoju. Starszy silniejszy,ale Mloda nie daje sobie w kasze dmuchac i bywa ze ugryzie. Ogolnie dogaduja sie. Fajnie ze sa we dwojke,bo smiechu bywa co nie miara,bardzo sie lubia i czzesto tula.

Dasz rade. W koncu kto jak ni Ty! Powodzenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marzycielka_Monika napisał:

Odpowiedziałaś totalnie nie na temat:

- autorka: podzielcie się proszę doświadczeniami z radzeniem sobie z noworodkiem i brzdącem do lat 2, bo za chwilę mnie to czeka

- Ty: nie stresuj się, bo stres szkodzi w ciąży Tobie i dziecku

 

Jak Twoja odpowiedź pomogła autorce rozwiązać nurtującą ją kwestię? 😛 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sobie ulozysz. Dacie radę. Miałam 2 lata roznicy i nie bylo łatwo,  bo syn był duzy i ciężki. To, co mi ułatwiło, to duza, wygodna spacerowka do konca. Nie przyzwyczajałam do chodzenia na nóżkach na zakupach itp, zawsze w wózek.  Odpadalo marudzenie i noszenie po miescie. Bieganie bylo po placu zabaw, ogródku,  albo z tatą. Później wozek rok po roku. Osobiscie bardzo polecam..Mialam jeszcze pierwszaka w szkole, wiec dlugich wyjsc na konkretny czas bylo sporo. Ułóż sobie dzień  tak, zeby odpoczywać, jak mala ma drzemkę. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×