Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
madeyes93

Pomocy problem z rodzicami

Polecane posty

Witam

Niedługo kończę 27 lat, rodzice w dalszym ciągu traktują mnie jak mała dziewczynkę, krytykują wszystkie moje plany i decyzje, ojciec płacze bo chce się wyprowadzić z domu, mam dość takiego życia... ciagle chcą mną rządzić i dyktować co mam robić. Matka jest toksyczna i nadopiekuńcza ale mieszka osobno ale i tak się widujemy od czasu do czasu. Co byście zrobili na moim miejscu, wyprowadzka bez skrupułów i nie zwracanie uwagi na psychiczne wywieranie nacisku? Ojciec boi się ze zostanie sam, nieustannie martwi się o mnie, bo w tym wieku nie mam chłopaka ani męża , uważa ze nie dam sobie rady sama w niczym. Psychicznie już wariuje, bo czuje nacisk i wyrzuty sumienia do siebie ze zostawię go samego w domu, a on się załamie. Co ja mam robić???? Piszę to w wielkich nerwach.. wiem ze ojciec bardzo mnie kochaja ale jest to toksyczne.. tak to odbieram 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, madeyes93 napisał:

Co ja mam robić?

To czego pragniesz. Nie słuchaj żadnych nacisków i szantaży. Są tylko na pokaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze wyjeżdżam za granicę a oni tego nie akceptują... siła mnie nie zatrzymają przecież ale czuje wyrzuty sumienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że on się boi i normalne, że się tym przejmujesz. Ale im dłużej będziesz z tym zwlekała, tym będzie gorzej. Możliwe, że jak się wyprowadzisz, to na chwilę Wasze stosunki się pogorszą, on się obrazi, będzie beczał, szantażował emocjonalnie, że źle się czuje i Ty jesteś za to odpowiedzialna itd. Typowe. Ale bardzo możliwe, że po jakimś czasie się zorientuje, że życie jak bezdzietny kawaler wcale nie jest złe,  że ma więcej swobody, zacznie mieć inne hobby niż dorosłe dziecko, przeżyje drugą młodość, zacznie sobie wyjeżdżać w różne miejsca, zapraszać do domu znajomych... Znam z autopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×