Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
marie3

Czy to fanatyzm religijny

Polecane posty

Moja sąsiadka emerytka codzień chodzi do kościoła, poza tym cały dzień twierdzi że się modli, nie robi nic innego bo nie robi nic w domu, wszystko robią za nią dzieci. I faktycznie twierdzą że się tyle modli. Czasem i dwa razy dziennie do kościoła idzie. Ale jak wraca do kościoła to lubi poplotkować, to ten i tamten niedobry, ja jestem zła sąsiadka bo czasem nawet mnie w niedzielę nie widzi w kościele ani u komunii i wszystkim o tym rozpowiada że nie widziala mnie w święta u komunii to muszę być niewierząca itd. A ludzi traktuje wedle uznania, tych bogatych wykształconych zawsze dobrze, a tych biednych przeważnie źle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie fanatyzm tylko tylko typowe zachowanie polskiej katoliczki, ogólnie akceptowane z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey
Dnia 1.01.2021 o 13:00, Bimba napisał:

To nie fanatyzm tylko tylko typowe zachowanie polskiej katoliczki, ogólnie akceptowane z resztą.

Moja babcia miała takie stare powiedzenie: "Modli się pod figurą, a ma diabła za skórą" 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2020 o 15:06, marie3 napisał:

ludzi traktuje wedle uznania

Typowa Pani Dulska. Bardzo powszechne zachowanie, które z fanatyzmem ma chyba coś wspólnego ale nie jest to główny motyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanatyzm to wg definicji bezkrytyczne podejście do tematu, tego co jest przedmiotem tegoż, zatem myślę że opisana postawa może uchodzić za fanatyzm. :classic_cool: Oczywiście ten fanatyzm jakże różny od islamskiego. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×