Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Dr. Who

Imię dla synka Olivier.

Polecane posty

Moim zdaniem już przekombinowane i mogą być problemy przy wypełnianiu dokumentów w urzędach itd., ale skoro Wam się podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Gość_2 napisał:

Moim zdaniem już przekombinowane i mogą być problemy przy wypełnianiu dokumentów w urzędach itd., ale skoro Wam się podoba...

E tam, inne narodowości maja bardziej przekombinowane imiona gdzie literowanie to konieczność,bo nikt tego nie napisze ze słuchu. Nawet w angielskim Sara to może być Sara,Sarah,Sera ...Oliver jest prosty w obsłudze. Zresztą dokumenty wypelnia główny zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość_2 napisał:

Moim zdaniem już przekombinowane i mogą być problemy przy wypełnianiu dokumentów w urzędach itd., ale skoro Wam się podoba...

A co ma być przekombinowane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Oliver jest prosty w obsłudze.

Sama zapomniałaś o "i" 😄 bo to przecież Olivier

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dr. Who napisał:

A co ma być przekombinowane? 

Osłuchany jest Oliver, więc większość osób, w tym w sytuacjach urzędowych będzie Oliviera przekręcała, tworząc zupełnie inną osobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

Sama zapomniałaś o "i" 😄 bo to przecież Olivier

Tam gdzie mieszkamy prawidłowo jest Oliver.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dr. Who napisał:

Tam gdzie mieszkamy prawidłowo jest Oliver.

To Oliver, czy Olivier, bo podałaś obie formy.

Dla Was może być grzybek, ale to jest upierdliwe. Moje panieńskie nazwisko miało niekonwencjonalną pisownię i też musiałam non stop pilnować prawidłowości zapisu, żeby później nie biegać i nie odkręcać cudzych pomyłek. Dlatego przy wyborze imienia też bym na to uważała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KateZRzeszowa napisał:

Jakie? 

Oliver Iksiński i Olivier Iksiński to dwie różne osoby w znaczeniu urzędowym. Jeśli nastąpi pomyłka w trakcie wpisywania danych, to potem petent biega i to odkręca, bo sobie nie upilnował właściwej pisowni. A jeśli to się nawarstwia przez kilka lat, to już są poważne korowody do odkręcania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość_2 napisał:

To Oliver, czy Olivier, bo podałaś obie formy.

Dla Was może być grzybek, ale to jest upierdliwe. Moje panieńskie nazwisko miało niekonwencjonalną pisownię i też musiałam non stop pilnować prawidłowości zapisu, żeby później nie biegać i nie odkręcać cudzych pomyłek. Dlatego przy wyborze imienia też bym na to uważała

Ja mam dość proste nazwisko i tez dali radę zrobić błąd. To nie wina nazwiska, bo ludzie nie sa nieomylni,wiec jak wszystkiego trzeba pilnować. Ja wychodzę z założenia by nie robic problemu z niczego,bo problemy i tak się znajdą po drodze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

Oliver Iksiński i Olivier Iksiński to dwie różne osoby w znaczeniu urzędowym. Jeśli nastąpi pomyłka w trakcie wpisywania danych, to potem petent biega i to odkręca, bo sobie nie upilnował właściwej pisowni. A jeśli to się nawarstwia przez kilka lat, to już są poważne korowody do odkręcania.

Ale w każdym imieniu mogą zrobić literówkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Ale w każdym imieniu mogą zrobić literówkę. 

Ok, ale literówka Daira lub Dara zamiast Daria nie tworzy osoby o podobnym imieniu, natomiast Oliver i Olivier występują równolegle i to już robi dużą różnicę. Jeśli ktoś chce, to może sobie albo raczej swojemu dziecku komplikować życie, po prostu zwróciłam na ten fakt uwagę.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to imię. Ale to wasze dziecko, jeśli wam się tak podoba, to śmiało, nazwijcie je tak.

Ale ja po prostu nie jestem fanką Oliviera, tak samo jak Olivera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Szczegolnie gdy przyszla mama popelnia ta sama pomylke...

No dokładnie, a potem to się ciągnie... Najczęściej to wychodzi, jak syn/córka ma wyrabiać sobie dowód osobisty, bo nagle okazuje się że nawet do szkoły dziecko było zapisywane na niewłaściwe dane i dopiero po nazwisku, PESELu i danych rodziców udaje się właściwe imię lub imiona ustalić.

Miałam KILKA takich przypadków wśród znajomych. Rodzice ambitnie w urzędzie dzieci ponazywali, w domu wołali uproszczoną formą i ta już szła jako oficjalna do szkół i innych instytucji (bo przez tych kilka lat zapomniało się, jak to szło). Teraz może i trudniej o aż takie serie pomyłek, bo część systemów jest jakoś ze sobą połączona, ale nadal jak ktoś się postara to zapewni odpowiednią dawkę wrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×