Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kama7

Ciąża a umowa o pracę

Polecane posty

Zaszłam z ciążę. Przyznam że trochę niespodziewanie ale jestem szczęśliwa. Tylko chyba stracę pracę . Moja umowa kończy się 31 stycznia. Wtedy miałam dostać umowę na stałe . Ale jestem w ciąży i pewnie nie dostanę....pewnie dadzą mi do rozwiązania. Szkoda bo chciałam zachować pracę a tak po macierzyńskim nie będę miała gdzie wracać. Czy któraś z Was miała taką sytuację? myślicie że jest szansa dostać ta umowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie na dwoje babka wróżyła, ale teraz to też zależy jaka branża. Może spróbuj zapytać wprost pracodawce? Zapytaj się czy jeśli nawet nie masz umowy na stałe, ale chciałabyś po roku wrócić to czy jest szansa, że spojrzą na Ciebie łaskawie? 

Jeśli jest to branża mocno dotknięta pandemią to bądź prawie pewna, że umowy nie przedłużą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale czekaj. przeciez 31.01 juz tuz tuz.. po co sie chwalic przed. Zostalo 20 dni..

Pochwal sie po podpisaniu umowy na stale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w budżetówce raczej nie powinno być jakiś poważnych roszad. A mówiłaś już w pracy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłam . 31 stycznia to będę miała początek drugiego trymestru. Chyba głupio potem udawać że tak długo się o ciąży nie wiedziało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój pracodawca przedłużył mi umowę na czas nieokreślony, wiedział, że jestem w ciąży. Docenił mój wkład i zaangażowanie, chciał żebym wróciła po macierzyńskim. Sądzę, że miałam ogromne szczęście, bo takich pracodawców ze świecą szukać. 

Los spłatał figla, po porodzie firmę przejął ktoś inny więc i tak szukałam pracy pod koniec macierzyńskiego, bo doszły mnie plotki, że będę pierwsza do odstrzału po pewnym czasie. Teraz pracuje w innym miejscu. Więc ta umowa na czas nieokreślony w ogóle mi się nie przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A chcesz pracować w ciąży? Ja bym porozmawiała z pracodawcą uczciwie jeśli masz z nim dobre relacje. Jeśli nie jesteś pewna zamiarów to nie musisz mówić.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kama7 napisał:

Nie mówiłam . 31 stycznia to będę miała początek drugiego trymestru. Chyba głupio potem udawać że tak długo się o ciąży nie wiedziało?

ale Ty nie masz obowiazku zglaszac pracodawcy ze jestes w ciazy! Chyba ze praca w warunkach szkodliwych i musialby zmienic Ci stanowisko. To tylko Twoja dobra wola ze o tym poinformujesz..Ja bym nie mowila. 

W razie gdyby nie przedluzyl umowy na stale to i tak bedzie musial do konca ciazy,a jak przedluzy to tylko sie cieszyc. Roznie bywa .. moze bedziesz potrzebowala urlopu wychowawczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×