Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
qwerty28a

Jak się nie dać wrobić w ojcostwo ?

Polecane posty

Chodzi o to, że rozwodzę się ze swoją żoną. Dzisiaj dowiaduje się, że jest ona w ciąży. Według tego durnego prawa w Polsce to ja zostanę uznany jako ojciec tego bachora. Czy mogę to jakoś załatwić na sprawie rozwodowej ? Czy muszę składać kolejny wniosek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale skąd wiesz że dziecko nie jest Twoje? nie współżyliście? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Olek80 napisał:

ale skąd wiesz że dziecko nie jest Twoje? nie współżyliście? 

 

Od 3 miesięcy nie mieszkamy ze sobą, więc logiczne, że dziecko nie może być moje tylko jej kochanka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tego nie wiedziałem, bo o tym nie wspominałeś, 

na sprawie rozwodowej, nie można sądownie wystąpić o ustalenie ojcostwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _Lili_ napisał:

Pewność że to nie Twoje dziecko masz? Równie dobrze mogła zajść w ciąże przed Twoją wyprowadzką. Jeżeli to nie Twoje dziecko to nie martw się, nie będziesz widniał długo jako ojciec. Alee, jeżeli ona będzie twierdziła jedno a Ty drugie to cóż, musisz czekać do czasu aż będzie możliwość wykonania testu 🙂

Bachor być mój nie może, zwłaszcza, że ona wczoraj na swoim fb ogłosiła, że spodziewa się dziecka i nie ze mną. Problem polega na tym, że ja według tego naszego durnego prawa zostanę uznany jako ojciec tego bachora, bo nadal jestem oficjalnie jej mężem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2021 o 21:11, qwerty28a napisał:

Bachor być mój nie może, zwłaszcza, że ona wczoraj na swoim fb ogłosiła, że spodziewa się dziecka i nie ze mną. Problem polega na tym, że ja według tego naszego durnego prawa zostanę uznany jako ojciec tego bachora, bo nadal jestem oficjalnie jej mężem. 

Rozumiem twoją urażoną dumę, ale to nie powód by wyżywać się na dziecku! Prawo jest jakie jest i należy go przestrzegać, jeżeli nawet z nim się nie zgadzasz i narusza twoje interesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2021 o 21:11, qwerty28a napisał:

Bachor być mój nie może, zwłaszcza, że ona wczoraj na swoim fb ogłosiła, że spodziewa się dziecka i nie ze mną. Problem polega na tym, że ja według tego naszego durnego prawa zostanę uznany jako ojciec tego bachora, bo nadal jestem oficjalnie jej mężem. 

Zrób screeny z tego wpisu. i zapisz na dysku, miej tez świadków, którzy te wpisy zobaczą i będą skłonni to zeznać.

Tak, będziesz musiał wystąpić z wnioskiem o zaprzeczenie ojcostwa. Nie da się połączyć tego z rozwodem, bo to inne postępowania (na szczęście zaprzeczenie ojcostwa będzie w rejonowym, gdzie są mniejsze kolejki).

Chyba, że jakimś cudem uda wam się rozwieść przed porodem, a ona wyjdzie za kochanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×