Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
serduszko7

Tokofobia strach przez porodem

Polecane posty

Ciąży się nie boję, ale przeraża mnie poród. To mnie powstrzymuje przez posiadaniem dziecka. Da się coś z tym zrobić? Ewentualnie mogę sobie pozwolić na cesarskie cięcie w prywatnym szpitalu, zapłacić te 10 tys, ale CC też ma swoje wady i komplikacje, czego się boję. Może pęknąć macica, może być krwotok. Czy w ogóle nie mieć dzieci? Znacie kogoś kto nie ma dzieci ze względu na ten strach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
Dnia 21.01.2021 o 13:06, serduszko7 napisał:

Ciąży się nie boję, ale przeraża mnie poród. To mnie powstrzymuje przez posiadaniem dziecka. Da się coś z tym zrobić? Ewentualnie mogę sobie pozwolić na cesarskie cięcie w prywatnym szpitalu, zapłacić te 10 tys, ale CC też ma swoje wady i komplikacje, czego się boję. Może pęknąć macica, może być krwotok. Czy w ogóle nie mieć dzieci? Znacie kogoś kto nie ma dzieci ze względu na ten strach?

Powiem tak: śmierć czyha każdego dnia. Pogódź się z tym. Kiedyś na wattpadzie, czytałam relację dziewczyny, dokumentującą tę przypadłość (tokofobię), począwszy od myśli o dziecku a zakończywszy na jego urodzeniu. Było to bardzo długie (kilkadziesiąt rozdziałów), ale bardzo budujące. Zawsze najlepsze są historie, oparte na faktach🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2021 o 13:06, serduszko7 napisał:

Ciąży się nie boję, ale przeraża mnie poród. To mnie powstrzymuje przez posiadaniem dziecka. Da się coś z tym zrobić? Ewentualnie mogę sobie pozwolić na cesarskie cięcie w prywatnym szpitalu, zapłacić te 10 tys, ale CC też ma swoje wady i komplikacje, czego się boję. Może pęknąć macica, może być krwotok. Czy w ogóle nie mieć dzieci? Znacie kogoś kto nie ma dzieci ze względu na ten strach?

Nawet jak zapłacisz te 10tys to i tak nikt nie da gwarancji że wszystko pójdzie 100% zgodnie z planem. Jak jest ciąża książkowa, poród książkowy to i nawet lekarz świeżo po studiach da radę. Z drugiej strony jak wszystko się Pier***i- ciąża zagrożona, milion komplikacji, złe ułożenie itd. to i nawet najlepszy specjalista w kraju nie pomoże.

Dużo zależy od szczęścia. Tutaj raczej z tym problemem powinnaś udać się do psychologa bo ryzyko to element codzienności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Serduszko. Znalazłam ten pamiętnik dziewczyny z tokofobią. Tytuł to:  O tym się nie mówi [ na faktach]   Albo wpisz na wattpad w szukanych: tokofobia i wyskoczy ci ten tytuł🙂 Linka nie mogę przesłać, bo wyskakuje mi moderacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, że wiele z nas ma więcej niż jedno dziecko. Gdyby było tak tragicznie wszyscy bylibyśmy jedynakami. Skoro kobiety decydują się świadomie na dwójkę, trójkę czy czwórkę dzieci to wszystko wskazuje na to, że można to przeżyć😉 Również bałam się porodu ponieważ mam niski próg bólu. Jeśli strach jest do tego stopnia paniczny, że powstrzymuje przed ciążą może warto coś z tym zrobić, poszukać pomocy? Warto go przeżyć by tulić 👶

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×