Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
serduszko7

Jeden posiłek dziennie

Polecane posty

Czemu tak sądzisz? Chodzi mi o jeden skromny posiłek (np. trochę ziemniaków plus mięso) a nie posiłek zawierający od razu 2000 kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, serduszko7 napisał:

Czemu tak sądzisz? Chodzi mi o jeden skromny posiłek (np. trochę ziemniaków plus mięso) a nie posiłek zawierający od razu 2000 kalorii.

Z tego samego powodu, co powinno się jeść 5 posiłków dziennie. Regularne dostarczanie pożywienia i nie doprowadzanie do głodu sprawia, że organizm wie, że nie musi nic odkładać w postaci tłuszczu. Gdy jesz raz - będzie odkładał. Tak czy inaczej - taka dieta może skończyć się anemią, niedoborami, a powrót do normalnych nawyków efektem jojo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa tygodnie schudłam 4 kg. Jeszcze z 5 kg i będzie fajnie. Jem tylko jeden posiłek dziennie. Dzisiaj np. zjem kawałek kurczaka i bułkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2021 o 20:06, Iwna napisał:

Z tego samego powodu, co powinno się jeść 5 posiłków dziennie. Regularne dostarczanie pożywienia i nie doprowadzanie do głodu sprawia, że organizm wie, że nie musi nic odkładać w postaci tłuszczu. Gdy jesz raz - będzie odkładał. Tak czy inaczej - taka dieta może skończyć się anemią, niedoborami, a powrót do normalnych nawyków efektem jojo.

Biorę witaminy. Jeszcze muszę sobie kupić żelazo. Od wielu lat walczę z kompulsami. O dziwo łatwiej mi zjeść raz dziennie i potem nie myśleć o jedzeniu, niż cały dzień jeść po kilka posiłków, co zwykle kończyło się napadem obżarstwa 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, serduszko7 napisał:

Biorę witaminy. Jeszcze muszę sobie kupić żelazo. Od wielu lat walczę z kompulsami. O dziwo łatwiej mi zjeść raz dziennie i potem nie myśleć o jedzeniu, niż cały dzień jeść po kilka posiłków, co zwykle kończyło się napadem obżarstwa 😉

Ale tu nie chodzi o witaminy, tylko kalorie. Organizm potrzebuje regularnych, niewielkich posiłków, inaczej wpada w panikę i odkłada nadmiar z tego jednego, żeby później mieć co trawić, jak nie dostanie nic. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2021 o 13:10, serduszko7 napisał:

Ile można schudnąć jedząc tylko jeden posiłek dziennie?

ja tak zaczęłam z dniem 1.02 - jem od 16:40 do 18:00 i to ogólnie jest 1 posiłek obiad + kawa i owoc 

poza tym pije wode, herbate, czarną kawę, enegetyki sugar free, itp.

ćwiczę po kolacji - 60 min rower stacjonarny i normalnie dopołudnia chodzę do pracy - praca biurowa 8h

chudnę póki co 400g dzień 🙂 zobaczymy ile wytrzymam..

najgorzej będzie tłusty czwartek ale mam nadzieje że się nie poddam 🙂 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden posiłek dziennie w jakiej konfiguracji kalorycznej? Jedząc powiedzmy raz na dzień placki ziemniaczane, sos po węgiersku i surówka z marchewki plus por doprawione śmietaną 18% to jakieś 1500 kalorii. Wg. mnie i opini uczonych najlepszym sposobem by zachować wagę to spożywać 4,5,6 lub nawet 7 posiłków dziwnnie. Jeść często a małe dawki wtedy zachiwana jest równowaga. Plus wysiłek fizyczny po to aby zachować jędrność skóry, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2021 o 13:10, serduszko7 napisał:

jedząc tylko jeden posiłek dziennie?

To najlepszy sposób na nabawienie się wrzodów żołądka a nie schudnięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluegrey
28 minut temu, Nemetiisto napisał:

To najlepszy sposób na nabawienie się wrzodów żołądka a nie schudnięcie.

Plus na ogromny efekt jojo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nemetiisto napisał:

To najlepszy sposób na nabawienie się wrzodów żołądka a nie schudnięcie.

Dziękuję za Twoją opinię Ty wszystkowiedzący, posiadający całą mądrość świata, wtrącający swoje 3 grosze w każdy niemal temat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, serduszko7 napisał:

Dziękuję za Twoją opinię Ty wszystkowiedzący, posiadający całą mądrość świata, wtrącający swoje 3 grosze w każdy niemal temat.

Bardzo mi miło. 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega nie jadł prawie nic miesac.Schudl 10kg.Przytyl 14kg.Warto poczytać o jojo,deficyciw kalorycznym,obliczyc zapotrzebowanie i ucinac po 300kcal dziennie

Po takiej głodowce jojo pewne a i rozwalisz metabolizm,hormony

Organizm się upomni o swoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Cały czas udaje mi się utrzymać dietę. Poszło już około 6 kg (69kg--->63kg). Odezwę się tutaj jak osiągnę cel (ok. 57kg). Z czego bardzo się cieszę to udało mi się wcisnąć w spodnie rozmiar 38, które 3 tygodnie temu mogłam założyć tylko na jedną nogę 😄 A dzisiejszy jedyny mój posiłek to kilka kromek chleba z jajecznicą. Jutro będą dwa udka z kurczaka z ziemniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2021 o 11:50, ania H99 napisał:

ja tak zaczęłam z dniem 1.02 - jem od 16:40 do 18:00 i to ogólnie jest 1 posiłek obiad + kawa i owoc 

poza tym pije wode, herbate, czarną kawę, enegetyki sugar free, itp.

ćwiczę po kolacji - 60 min rower stacjonarny i normalnie dopołudnia chodzę do pracy - praca biurowa 8h

chudnę póki co 400g dzień 🙂 zobaczymy ile wytrzymam..

najgorzej będzie tłusty czwartek ale mam nadzieje że się nie poddam 🙂 

I jak tam, ile już schudłaś? Powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.02.2021 o 19:35, serduszko7 napisał:

Witajcie. Cały czas udaje mi się utrzymać dietę. Poszło już około 6 kg (69kg--->63kg). Odezwę się tutaj jak osiągnę cel (ok. 57kg). Z czego bardzo się cieszę to udało mi się wcisnąć w spodnie rozmiar 38, które 3 tygodnie temu mogłam założyć tylko na jedną nogę 😄 A dzisiejszy jedyny mój posiłek to kilka kromek chleba z jajecznicą. Jutro będą dwa udka z kurczaka z ziemniakami.

tak się zastanawiam, czy do końca życia już będziesz jeść jeden posiłek na dzień?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gubienie wagi, jeżeli to jest celem jest super, ale moim zdaniem trudno będzie ci kontynuować taki sposób odżywiania już na zawsze .... A jak tylko zaczniesz więcej jeść to waga zacznie rosnąć. 
Sprawdziłam już różne dziwne diety i z doświadczenia wiem, że warto do tego podejść z głową. Kalorie w diecie trzeba redukować też powoli. I stopniowo zwiększać ten deficyt, bo jak od razu przejdzie się na dietę bardzo nisko kaloryczną to po jakimś czasie organizm przyzwyczai się i waga się zatrzyma. 
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie dieta, ty sie poprostu glodzisz. 
Schudniesz ale jak tylko zaczniesz normalnie jesc, od razu przytyjesz. 
chyba ze zamierzasz tak jesc do konca zycia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć autorko 🙂 Nie wiem jak się miewasz bo (no) nie piszesz ale... jeśli wszystko z Toba jest ok. To zapraszam na bezpłatną konsultacje żywieniową. Pomogę Ci utrzymać efekt i odżywić Twoj organizm. Zdrowie jest ważne. Jak nie najważniejsze. Odezwij się nawet na priv 🙂 Bede czekać pozdrawiam 🙂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Imagginacja napisał:

Cześć autorko 🙂 Nie wiem jak się miewasz bo (no) nie piszesz ale... jeśli wszystko z Toba jest ok. To zapraszam na bezpłatną konsultacje żywieniową. Pomogę Ci utrzymać efekt i odżywić Twoj organizm. Zdrowie jest ważne. Jak nie najważniejsze. Odezwij się nawet na priv 🙂 Bede czekać pozdrawiam 🙂

Dziękuję, ale konsultacja mi niepotrzebna. Od wielu lat cierpiałam na kompulsy. Odkąd zaczęłam moją dietę, nie miałam ani jednego dnia napadu obżarstwa, choć czasem bardzo kusi (szczególnie w sklepie gdy widzi się te wszystkie pyszności), ale mam silną wolę i trzymam się mojej diety. Nie miałam do tej pory ani jednego dnia, kiedy to bym zjadła coś więcej. Cały czas jest jeden posiłek dziennie, o różnej porze, czasem rano, czasem po południu, a potem już nic. Oczywiście dużo piję (herbata, mleko, herbatki ziołowe). Moja obecna waga to 61 kg. Może dziwi was, że tak dużo. Otóż sama tego nie rozumiem, ale po początkowej szybkiej utracie 5 kg, waga mi się zatrzymała na jakieś dwa tygodnie. Dopiero niedawno się ruszyło i zaczęło znowu spadać. Tak więc w niecałe dwa miesiące z około 68-69 kg zeszłam do 61. Kurtka zrobiła się luźna, weszłam w spodnie, które kilka tygodni temu zakładałam tylko na jedną nogę 😄 tak więc dieta działa. I chyba będę się tak odżywiać do końca życia, no bo czemu by nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serduszko a ile masz lat I ile masz wzrostu? 
jaka jest historia twojej wagi? Zawsze mialas nadwage czy ostatnio ci sie nabralo? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to znana dieta OMAD 🙂 i można schudnąć dużo, tylko kluczem zawsze jest nie schudnąć tylko utrzymać efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMAD to skrót od angielskiego „One Meal A Day” – jeden posiłek w ciągu dnia. Dieta z jednym posiłkiem dziennie wykorzystuje rodzaj przerywanego postu określanego jako 23 : 1, co oznacza, że osoba pości przez 23 godziny na dobę, pozostawiając tylko 1 godzinę dziennie na jedzenie i picie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intermittent fasting - Probowalam tego w konfiguracji 18:6 . Prawie miesiac tak jadlam , przestalam gdyz przytylam-nie dziwota bylam tak glodna ze w ciagu tych 6 godzin jadlam Jak opetana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 kilo w 2miesiace mi tak spadło 

Dnia 3.03.2021 o 16:24, Einefremde napisał:

To nie dieta, ty sie poprostu glodzisz. 
Schudniesz ale jak tylko zaczniesz normalnie jesc, od razu przytyjesz. 
chyba ze zamierzasz tak jesc do konca zycia. 

Zależy mi sie tak zoladek zmniejszyl po takim nie jedzeniu regularnie ze teraz jem wszystkiego polowe mniej i waga sie utrzymuje bo nie umiem nawet zmieścić wiecej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×