Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Alona

Starsze osoby w rodzinie nie tolerują partnerów swoich dzieci/wnuków

Polecane posty

Ciągle padają z ich strony negatywne komentarze na temat w ogóle bycia w związku i personalnie na temat partnerów. Dziadkowie ciągle podkreślają jak to oni są "lepsi" od naszych partnerów, bo dziadków czy rodziców ma się całe życie, a partner może odejść. Nie pomyśleli, że czasem i rodzice porzucają dzieci. Jak powiedziałam, że cieszę się, że moje dziecko ma ojca (mojego męża), bo ja nigdy nie miałam, to zostałam przez dziadków zaatakowana, jakbym powiedziała coś złego. Przy nich nie można cieszyć się z tego, że ma się męża/dzieci mają ojca. Wszystko co powie mój partner jest krytykowane, śledzony i obgadywany jego najmniejszy gest, nawet to w jaki sposób odłożył słuchawkę od prysznica na widełki. Dla mnie to absurdalne zajmować takimi pierdołami bez znaczenia. Ciągle padają komentarze, że po co w ogóle być w związku, że w tych czasach to jest głupie i oni na naszym miejscu byliby sami. Jak wychodziłam za mąż to byli źli, że ich "porzucam" (nie mieszkałam z nimi wtedy nawet). Dla nich to nie jest po prostu normalna kolej rzeczy w życiu, że wnuczka mając 20-parę lat wychodzi za mąż, zakłada swoją rodzinę, tylko traktują to jak coś robionego przeciwko nim. Dla mnie to chore.

Czy ktoś też się z tym spotkał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Alona napisał:

Czy ktoś też się z tym spotkał?

Tak, niestety. Rodzice próbują przeżyć życie za dzieci.

Osobiście nie miałam dziadków, rodzice nigdy nie wtrącali się w moje życie, chociaż gdy zaczęłam spotykać się z moim byłym mężem był jawny sprzęciw. No i po rozwodzie myślą, że znów jestem ich małą dziewczynką bez męża i opieki i trzeba mną sterować. Nie pozwolić sobie w żadnym wieku. Tylko problem jest, gdy jesteśmy zależni, dlatego zawsze powinniśmy być niezależni by nie musiec nigdy nic, a tylko chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×