Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Karolinazdolnegoslaska89

Dodatkowa praca na sprzataniu a pewne klopoty

Polecane posty

Witajcie, 

Moj maz ze swoim ojcem i bratem prowadza firme (zaklad peodukcyjny), 

Ja pracuje na codzien w żłobku. 

Zarabiam najnizsza krajowa w malym mieście. 

Od trzech miesięcy wymyslilam z mężem ze bede przychodziła do ich firmy sprzatac tylko 2 h w tygodniu za 100zl. Miesiecznie wychodzi 400

Te 400zl moge przeznaczyc na rate za samochod ktory planuje kupic. 

Jest mi on potrzebny, poniewaz mieszkam na wiosce, nie ma tu autobusow. Woze do szkoly dzieci a sama do pracy mam 25km autem. 

Obecny samochod psuje sie i jest stary. Warty moze 1500zl.

Ja chxialabum kupic auto na raty za 30tys.

W tym celu podjęłam dodatkowa praxe sprzatanie w firmie u nich. Jest to dobra opcja bo moge isc wtedy kiedy mam czas. 

W tym tygodniu dowiedzialam sie ze kobieta, ktora pracuje w biurze tam u nich (taka jedna z rodziny) ma ciezka sytuację bo jej corka stracila prace a mąż jej nie ma zlecen w budowlance. 

Umyslila sobie ze ona to moje sprzatanie przejmie i bedzie miala dodatkowy zarobek. 

Wg mnie jej latwiej znalesc dosatkowe zajecie u kogos obcego bo ma popolud ia wolne i nie ma dzieci. Moglaby np popoludniami isc do kogoa sprzatac lub pilnowqc dzieci. 

Mimo ze praca w naszym miescie jest to ona przez 15lat siedziala w domu dopoki tesc moj nie zaproponowal jej pracy u nich w firmie. Teraz jeszcze chce przejac moje sprzatanie. 

Wyszla niezreczna sytuacja. 

Dzisiaj sie dowiedzialam ze dostane moje 100zl za sprzatanie mimo ze ona wczoraj na nim była i kase wziela.

Nie wiem czy mam walczyc o swoje czy jak wyjsc z twarza z tej sytuacji. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie to bo ta kobieta mimo ze ma prace w biurze w tej firmie teraz i moje sprzatanie chce przejac.

Uzala sie do wszystkich ze maja ciężka sytuacje. Ale juz nie mowi o tym, ze jej dwie corki dorosle nie chca pracowac mimo ze praca jest. Ziecia tez ma na utrzymaniu (jakis chlopak jej córki). 

Dotychczas jej corki pracowały (dostaly praxe po znajomosci na produkcji). Teraz juz pracy nie maja. Ale sa takie wszystkie ze jak nikt im pracy nie znajdzie to one same nie szukaja nawet nie próbują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"domu dopoki tesc moj nie zaproponowal jej pracy u nich w firmie"
Firma jest rodziców/teścia męża, a Ty tam dorabiasz sprzątaniem i oni ci to chcą zabrać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właścicielami jest moj maz, jego brat i jego ojciec. 

Brat mojego meza ma bezrobotna zone (bezrobotna bo ona nigdy nie znalazla nigdzie sama pracy, umie rowniez robic bardzo ladnie paznokcie ale ludziom robix nie chxe by dorobix...) 

Brat mojego meza ma tez tesciowa ktora wlaanie pracujw tam w biurze i jeszcE chce mi zabrac to sprzatanie

Brat mojego meza mieszka w domku jednorodzinnym z tesciowa i jej mezwm oraz ze swoja zona i jej siostra... 

 

Ale mysle jak to zrobic by wyjsc z twarZA... Zapyta męża czy dalej mam tam sprzatac by dorobic czy oddac mam to tej babie? Czy jak to rozwiazac

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Auto za 1500 to faktyczni e pewnie grat, ale nie lepiej kupic auto za powiedzmy 8 czy 10 tys? Jest chyba masa takich co dobrze jezdzą. Odradzam pakowanie sie w raty, bo nigdy nei wiadomo, czlowiekowi sie moze noga powinac i co potem?

Chyba bym oddała jej to sprzatanie, jak jest w takiej az złej sytuacji, moze jak długo nie pracowała, to stwierdzi, ze to nie dla niej, albo zrezygnuje po jakims czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×