Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Prawdomówny

Jazda bez prawa jazdy

Polecane posty

Jeździł ktoś z was, lub może aktualnie jeździ bez prawa jazdy? Czy odważycie się tak jechać? Jeśli chodzi o mnie to powiem, że czasem zdarzy mi się bez prawka jeździć, ale to są rzadkie przypadki. Jednak jak już poruszam się autem bez prawa jazdy to zawsze bezpiecznie tzn. na trzeźwo i nie wymuszam pierwszeństwa. No i jeszcze zapinam pasy, nie włączam długich świateł jak ktoś jedzie lub idzie z naprzeciwka. Choć bez prawka czasem jeżdżę to jednak jest to odpowiedzialna, niezagrażająca innym jazda. Nie mam prawa jazdy nie dlatego, że zostało mi zabrane, tylko nigdy nie zapisywałem się na kurs prawa jazdy. Mam już ponad 20 lat, wielu moich znajomych przed dwudziestką już zdobyło prawko, a ja do dziś go nie mam i jak już pisałem - sporadycznie zdarzy mi się przemieszczać autem bez uprawnień. I nie krytykujcie mnie, że jestem zagrożeniem drogowym, bo jak już pisałem - choć jeżdżę bez dokumentu zwanego prawem jazdy, to jednak jestem bezpieczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie zdarza ale na bardzo słabo uczęszczanych drogach tez jeszcze nie mam zdanego egzaminu, ale lepiej nie ryzykować bo mozna zapłacić spory mandat i wstrzymać na pare lat mozliwość robienia prawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2021 o 14:43, Prawdomówny napisał:

Jeździł ktoś z was

Tak, na motocyklu, gdy miałem 16 lat. Nawet bardzo drobną stłuczkę spowodowałem i zwiałem bo za dwa miesiące kończyłem 17 lat i gdyby wyszło, że jeździłem bez prawka to byłoby 5 lat czekania na możliwość zrobienia go. Żeby było śmieszniej, dwa lata temu, dokładnie w tym samym miejscu, jadąc rowerem drasnąłem inne auto. Tym razem zasponsorowałem lakierowanie połowy samochodu. 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Różniczka napisał:

A ja pomyliłam hamulec z padałm gazu, od tej pory nie wsiadam za kierownice.

Ale to chyba w automacie? Tam to rozumiem.🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×