Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
WALERJANAZJANA2

Prochy zmarłego w domu mała urna

Polecane posty

Zmarła mi bliska osoba, będzie skremowana. Zapytałem w zakładzie pogrzebowym czy można część prochów zabrać do domu. Ku mojemu zaskoczeniu okazuje się że można. Tzn prawnie może i nie ale podobno jest to praktykowane przez zakłady. Po prostu odsypią mi trochę prochów do takiego pojemniczka który wygląda jak mini urna i życzą sobie za to 160zł. Właściciel zakładu chciał mi to pokazać ale skończyły mu się akurat te mini urny. Musi kupić dopiero w przyszłym tyg. Czy ktoś się z tym spotkał? Chodzi mi o wielkość tego. Jedyne co znajduje w Internecie to relikwiarze na prochy które są bardzo malutkie, zaledwie kilka cm wysokości. Ktoś miał styczność z czymś takim i mógłby to opisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej w Polsce ale w UK możesz trzymać urnę z prochami w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bimba napisał:

Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej w Polsce

W Polsce jest to nielegalne. Tak samo jak rozsypanie czy pochowanie poza cmentarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W UK w kilku domach widziałam urny ustawione w salonach, na komodach czy kominku z małym kwiatkiem w wazoniku, jedną widziałam w kuchni na parapecie.

I w sumie też wolałabym po smierci być w pudełku u mojego syna (nawet w piwnicy) niż sama na cmentarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego, można tak zrobić, wbrew przepisom, ale można dogadując sie na boku z firmą. Sam nie będę pochowany na cmentarzu tylko rozsypany w ładnym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×