Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
angeluus

Ślub nieletniej

Polecane posty

Witam wszystkich!  
Jestem tu. Chciałabym zwrócić się z prośbą o pomoc w spawie wniosku na zawarcie ślubu przez 17 latkę, czy któraś z Pań miała podobną sytuację ,lub zna osoby które też się o to starały? W wielu artykułach piszą że najczęstszym branym powodem na udzielenie ślubu jest ciąża nieletniej i dobro rodziny.

Ja jestem w rodzinie zastępczej od 2 lat, są to osoby starsze już przy emeryturze, nie jestem z opiekunami spokrewniona. Z chłopakiem znamy się 10 miesięcy, a 11 marca będzie 6 miesięcy jak jesteśmy razem. Oboje jesteśmy bardzo dojrzali i we wszystkim doskonale się rozumiemy. Niestety nie jesteśmy pewni czy sąd wyrazi zgodę. Jako powody chcemy podać:
1.Długość naszej znajomości i to jak bardzo jesteśmy ze sobą szczęśliwi oraz jak się kochamy.
2.Chcę napisać że moi opiekunowie są w podeszłym wieku i już ciężko zajmować im się dziećmi. Do tego dodam że w lutym 2022 roku kończy im się zgoda na dalsze stanowienie pieczy zastępczej, a ja jeszcze nie będę miała ukończonych osiemnastu lat.
3.I ten najważniejszy powód to staranie się o dziecko. Do tej pory nam się nie udawało, dlatego też podejrzewam że mamy marne szanse na udzielenie zgody przez sąd,
Dodam że chłopak wynajmuje spore mieszkanie i świetnie sobie ze wszystkim radzi, a co kilka miesięcy wyjeżdża na 2/3 miesiące za granicę.
Jak myślicie czy te powody będą wystarczające, żeby nam się udało?
Naprawdę proszę was bardzo o jaką kolwiek odpowiedź i może jakieś wskazówki, nie wiem już sama co mam robić...
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.03.2021 o 20:36, angeluus napisał:

[...] Oboje jesteśmy bardzo dojrzali [...]

Uważam, gdybyście byli, nie robilibyście takich głupot. Ślub jest poważną decyzją życiową, a nie zabawą dla dzieci, które znają się niespełna rok. Nawet jeszcze dobrze nie poznałaś partnera (nie wspominając o samej sobie), a już chcesz się z nim wiązać, dość niepoważne i niedojrzałe według mnie. Ale zdaję sobie sprawę, że każda nastolatka pierwsze miłości uznaje za te jedyne i wieczne, to złudne. Motyw, który prawdopodobnie Tobą wprost kieruje, to chęć wyrwania się z rodziny zastępczej i w chłopaku dostrzegasz swoje 'wybawienie' i możliwość normalnego życia.

Dnia 2.03.2021 o 20:36, angeluus napisał:

[...] Chcę napisać że moi opiekunowie są w podeszłym wieku i już ciężko zajmować im się dziećmi. [...]

To może teraz pora się odwdzięczyć i trochę pomóc dla odmiany im, zamiast uciekać?

Dnia 2.03.2021 o 20:36, angeluus napisał:

[...] staranie się o dziecko. Do tej pory nam się nie udawało, dlatego też podejrzewam że mamy marne szanse na udzielenie zgody przez sąd [...]

Chcesz zapewnić dziecku potencjalnie kiepski start przez własny egoizm i widzimisię? Decyzja o dziecku nie powinna wynikać jedynie z możliwości i korzyści, jakie ono Tobie zapewnia. Przemyśl lepiej, co Ty sama możesz zapewnić temu dziecku, jakie masz warunki i perspektywy.

Dnia 2.03.2021 o 20:36, angeluus napisał:

[...] Naprawdę proszę was bardzo o jaką kolwiek odpowiedź i może jakieś wskazówki [...]

Tyle, byś zastanowiła się nad własną przyszłością, perspektywicznie i realnie, i postarała się sobie nie zniszczyć życia. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie branie ślubu po 6 miesięcach znajomości w wielu 17 lat to głupota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałam co wy sądzicie na ten temat, bo to jest tylko i wyłącznie moja decyzja. Prosiłam tylko o jakiekolwiek podpowiedzi/wskazówki i jakie są szanse na wygraną... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi wcale tu o pieniądze,  wyżej napisałam na czym zależy mi najbardziej, a wy podważacie moje słowa i bierzecie te teksty nie wiadomo skąd. Nawet jeśli chcielibyśmy dziecko to co komu do tego, czy to od razu ma oznaczać te wasze 500+?! zaplanowaną mamy przyszłość i wszystko poukładane. No ale przecież zapomniałam że w tym świecie nie ma ludzi, którzy chcieliby chociaż zrozumieć drugą osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaplanowaną mamy przyszłość i wszystko poukładane. 

x

Moja droga, zaplanować to sobie możesz zakupy na weekend, a nie przyszłość w wieku 17 lat... tutaj nikt nie pisze Tobie na złość, tylko ludzie starsi mają większe doświadczenie życiowe. Każdy z nas był nastolatkiem i każdy przeżywał pierwsze miłości. Ile z nich przetrwało? Jeśli się tak kochacie, to poczekać rok choćby do 18-stki nie powinno być problemem, a nad dzieckiem zastanowiłabym się, bo to nie jest czyjeś widzimisię, tylko nowa osoba, za którą bierzesz odpowiedzialności i której nie możesz oddać, wyrzucić jak zabawkę, która się znudzi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.03.2021 o 20:36, angeluus napisał:

Jak myślicie czy te powody będą wystarczające, żeby nam się udało?

Mam nadzieję, że nie bo chcecie zrobić straszne głupstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.03.2021 o 20:36, angeluus napisał:

Witam wszystkich!  
Jestem tu. Chciałabym zwrócić się z prośbą o pomoc w spawie wniosku na zawarcie ślubu przez 17 latkę, czy któraś z Pań miała podobną sytuację ,lub zna osoby które też się o to starały? W wielu artykułach piszą że najczęstszym branym powodem na udzielenie ślubu jest ciąża nieletniej i dobro rodziny.

Ja jestem w rodzinie zastępczej od 2 lat, są to osoby starsze już przy emeryturze, nie jestem z opiekunami spokrewniona. Z chłopakiem znamy się 10 miesięcy, a 11 marca będzie 6 miesięcy jak jesteśmy razem. Oboje jesteśmy bardzo dojrzali i we wszystkim doskonale się rozumiemy. Niestety nie jesteśmy pewni czy sąd wyrazi zgodę. Jako powody chcemy podać:
1.Długość naszej znajomości i to jak bardzo jesteśmy ze sobą szczęśliwi oraz jak się kochamy.
2.Chcę napisać że moi opiekunowie są w podeszłym wieku i już ciężko zajmować im się dziećmi. Do tego dodam że w lutym 2022 roku kończy im się zgoda na dalsze stanowienie pieczy zastępczej, a ja jeszcze nie będę miała ukończonych osiemnastu lat.
3.I ten najważniejszy powód to staranie się o dziecko. Do tej pory nam się nie udawało, dlatego też podejrzewam że mamy marne szanse na udzielenie zgody przez sąd,
Dodam że chłopak wynajmuje spore mieszkanie i świetnie sobie ze wszystkim radzi, a co kilka miesięcy wyjeżdża na 2/3 miesiące za granicę.
Jak myślicie czy te powody będą wystarczające, żeby nam się udało?
Naprawdę proszę was bardzo o jaką kolwiek odpowiedź i może jakieś wskazówki, nie wiem już sama co mam robić...
Pozdrawiam.

W takim wieku brac ślub...

Matko boska . Brałam znacznie później,a i tak uwazam ,że za wcześnie 

Edytowano przez Angel123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×